بررسی لندروور دیفندر: در رخت خواب از کوه بالا بروید

توسط امیرحسین حیدرزاده
بررسی لندروور دیفندر: در رخت خواب از کوه بالا بروید

لندروور دیفندر را می‌شناسید؟ یک خودرو که هم از کوه بالا می‌رود و هم از خانه تا محل کار شما را همراهی می‌کند. یک وسیله نقلیه همه کاره که مشکلات کمی دارد.

شاید هم تنها یک مشکل بزرگ داشته باشد: قیمت بالا. لندروور دیفندر از محصولاتی مانند فوررانر (4Runner) و برونکو (Bronco) گران‌تر است. البته که اگر آپشن‌ها را به آن محصولات اضافه کنید، به قیمت دیفندر می‌رسند.

نکته مهم خودروی لندروور دیفندر حرکت نرم در خیابان است. پرداخت هزینه بیش‌تر، کابین ساکت، سواری راحت و فرمان پذیری عالی را به دست شما می‌رساند. در همان حال که تفاوتی با بُز کوهی در حرکت خارج جاده ندارد!

شرکت لندروور خودرو دیفندر را دوباره طراحی کرد. طراحی جدید به دنیای مدرن سلام می‌کند. رگ و ریشه پدربزرگش را پیدا می‌کنید اما در آن دوره زندانی نشده است.

IMG 0800

1. دریای انتخاب

مدل‌ها و امکانات زیادی برای انتخاب وجود دارد. آیا به نسخه دو در علاقه دارید؟ برای خانواده نسخه چهار در را پیشنهاد می‌کنیم. مدل پایه خودرو از یک موتور چهار سیلندر توربو استفاده می‌کند.

موتور شش سیلندر و هیبرید نیز برای انتخاب وجود دارد. آیا به هیولا خانگی نیاز دارید؟ مشکلی نیست، لندروور نسخه V8 سوپرشارژ را پیش پای شما می‌گذارد.

بررسی لندروور دیفندر: در رخت خواب از کوه بالا بروید

آیا ترکیب پیش فرض صندلی را دوست ندارید؟ مشکلی نیست. اگر خلاصه بگوییم: هیچ بخش ثابتی وجود ندارد. شما می‌توانید تمام بخش‌های خودرو را به سلیقه خود تغییر دهید. تنها محدودیت خریداران قدرت تخیل و رویا پردازی آن‌ها است.

قیمت خودرو از 50 هزار دلار آغاز و تا 60 هزار دلار ادامه پیدا می‌کند. فاصله زیادی با رنجروور لوکس ندارد. از طرفی می‌توانیم آن را به چشم یک G کلاس اقتصادی نگاه کنیم.

2. امکانات جدید در سال 2022

نسخه V8 را به یاد دارید؟ آن نسخه برای امسال اضافه شده است. موتور جدید در هر دو نسخه دو در و چهار در قابل نصب خواهد بود. هشت سیلندر 518 اسب سرکش را زیر پای شما می‌گذارد.

مدل‌ها کمی پیچیده نام گذاری شده است. اگر بخواهیم به شکل ساده آن‌ها را بررسی کنیم: گران‌ترین مدل‌ها با موتور 8 سیلندر همراه می‌شوند. موتورهای شش سیلندر و هیبرید مسیر را ادامه می‌دهند تا به موتور چهار سیلندر ارزان قیمت برسیم.

بررسی لندروور دیفندر: در رخت خواب از کوه بالا بروید

یکی دیگر از به‌روزرسانی‌ها نمایشگر بزرگ‌تر است. به جای 10 اینچ، یک دوست 11.4 اینچی را مشاهده می‌کنیم. البته که نمایشگر جدید بسیار بلندتر است.

بر اساس ادعای لندروور، محصول جدید 60 درصد نمایشگر بیش‌تری را به چشم کاربران هدیه می‌کند.

3. فضای داخلی

سادگی و کیفیت ترکیب شده است. طراحی داخلی خودرو با خط‌های افقی دنبال می‌شود. بخش‌های فلزی، کفی پلاستیکی، دستگیره‌ به قدر کافی و هر آنچه که فکرش را بکنید به خوبی قرار گرفته. دست لندروور به کم نمی‌رود.

به کیفیت می‌رسیم. لندروور برای خودروی دیفندر از بهترین مواد اولیه استفاده می‌کند. تفاوتی ندارد روی صندلی راننده یا شاگرد نشسته باشید. با لمس خودرو، کیفیت را احساس می‌کنیم.

بررسی لندروور دیفندر: در رخت خواب از کوه بالا بروید

در نسخه استاندارد دیفندر یک صفحه لمسی 10 اینچی در مرکز خودرو قرار دارد. امسال نمایشگر 11.4 اینچی را تجربه می‌کنیم. شاید کمی عجیب برسد اما نمایشگر کوچک‌تر، زیباتر به نظر می‌رسد.

طراحی خودرو به زبان بی زبانی می‌گوید: دوست 10 اینچی را انتخاب کنید. لندروور نرم افزار خود را دارد. نرم افزاری که به خوبی کار نمی‌کند. کمی کند است و گاهی اوقات با مشکلات کوچک و بزرگ رو به رو می‌شود.

در زمان خرید یک خودروی مدرن، سیستم صوتی و تصویری آن اهمیت بالایی دارد. ما از یک خودرو در سال 2022 انتظار زیادی داشتیم. در کنار بدی‌ها باید بگوییم که صفحه آمپر خودرو زیبایی خاص خود را به رخ می‌کشد.

2021 Land Rover Defender 110 IP

4. تفاوت ابعاد دیفندر دو در و چهار در

فاصله بین دو محور در مدل دو در 19 اینچ کوتاه‌تر است. اگر ابتدا تا انتهای خودرو را اندازه گیری کنید، مدل دو در 17 اینچ کوچک‌تر است. با خرید نسخه دو در نگران فضای عقب نباشید.

فضای عقب تنها 1.8 اینچ کوچک‌تر از نسخه چهار در است. متاسفانه فضای زیادی در قسمت صندوق عقب پیدا نمی‌کنیم. این فضا به مقدار 15.6 فوت مکعب محدود می‌شود.

بررسی لندروور دیفندر: در رخت خواب از کوه بالا بروید

برای انتقال بار با نسخه دو در قطعا به یک باربند نیاز پیدا می‌کنید. اگر بار خود را روی سقف خودرو قرار ندهید، باید با دو سرنشین به مسیر ادامه دهید.

در نسخه چهار در فضای بیش‌تری برای بار وجود دارد. فضای عقب به 35.4 فوت مکعب می‌رسد. لندروور می‌داند که سفر رفتن نیاز به حمل بار دارد. در نتیجه راه‌های متفاوتی را پیش پای شما می‌گذارد.

می‌توانید صندلی‌ها را جمع کرده یا از باربند روی سقف کمک بگیرید. به صندلی بیش‌تر نیاز دارید؟ نسخه چهار در می‌تواند با سه ردیف صندلی همراه شود. از طرفی فضای ردیف سوم بسیار کوچک است.

اگر خانواده شما جمعیت زیادی دارد، به خرید لندروور دیسکاوری فکر کنید.

5. مصرف سوخت و عملکرد

نسخه پایه خودرو از موتور چهار سیلندر با توان 296 اسب بخار استفاده می‌کند. توان موتور به کمک جعبه دنده هشت سرعته به چهار چرخ منتقل می‌شود. البته که می‌توانید شرایط انتقال قدرت را تغییر دهید.

اگر با خودرو در شهر رانندگی کنید، هر 100 کیلومتر 13.86 لیتر بنزین مصرف می‌کند. مصرف بنزین در بزرگ راه تا 11.76 لیتر در هر صد کیلومتر کاهش پیدا می‌کند.

2021 Land Rover Defender 110 dash emblem and bin

نسخه چهار در با موتور 2 لیتری در 7.7 ثانیه از صفر به صد کیلومتر در ساعت می‌رسد. در مقایسه با بی ام و X5 حرفی برای گفتن ندارد اما به عنوان یک شاسی بلند سنگین وزن مقدار قابل قبولی حساب می‌شود.

نسخه شش سیلندر شرایط بهتری دارد. با توان 395 اسب بخار در 5.8 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر در ساعت می‌رسد. تفاوت نسخه دو در و نسخه چهار در برای رسیدن به سرعت 100 کیلومتر در ساعت تنها 1 دهم ثانیه است.

مصرف سوخت شهری همان 13.86 لیتر بنزین در هر صد کیلومتر است. برای حرکت در بزرگ راه 10.7 لیتر بنزین برای هر 100 کیلومتر مصرف می‌کند.

2021 Land Rover Defender 110 shifter

به قوی‌ترین نسخه می‌رسیم. موتور هشت سیلندر 5 لیتری که 518 اسب بخار قدرت ایجاد می‌کند. موتور قدرتمند، زمان رسیدن از صفر به صد کیلومتر را تا 4.9 ثانیه کاهش می‌دهد.

این نسخه از خودرو برای حرکت در شهر، 16.8 لیتر بنزین در هر صد کیلومتر مصرف می‌کند. مصرف بنزین در بزرگ راه شرایط بهتری دارد و تا 12.37 لیتر کاهش پیدا می‌کند.

6. شرایط رانندگی با هیولا نه چندان کوچک

درست مثل دیگر خودروهای تولید شده توسط لندروور از سیستم تعلیق بادی استفاده می‌کند. یک سیستم تعلیق که برای سواری نرم ساخته شده. عملکرد آن را بهتر از دیگر خودروهای شاسی بلند بازار می‌دانیم.

دیفندر را هرگز با شاسی بلندهای سرسخت ساخته شده برای خارج جاده مقایسه نکنید. رقیب آن خودروهای لوکس بازار حساب می‌شوند. فرمان خودرو برای شرایط خارج جاده ساخته شده.

به همین دلیل باید آن را کمی بیش‌تر از فرمان‌های عادی بچرخانید. شرایط پدال‌ ترمز کمی با یک خودرو روزمره تفاوت دارد. نگران نباشید، با چند بار فشار دادن پدال به آن عادت می‌کنید.

اندروید اتو و 4 به روزرسانی مهم: پیوند خودرو و فناوری

عملکرد دیفندر خارج از جاده بسیار بهتر از رقبا حساب می‌شود. از طرفی باید بدانید که گران‌تر است. آنقدر گران‌تر که بسیاری از خریداران نرم نبودن سواری رقبا را نادیده می‌گیرند.

شاسی تمام آلومینیومی خودرو تاثیر خود را به خوبی در رانندگی خارج از جاده نشان می‌دهد. یک شاسی سخت که با پریدن از ارتفاع آسیب نمی‌بیند. سیستم تعلیق بادی به خوبی قابل تنظیم است.

هر کجا که احساس می‌کنید کف خودرو گیر می‌کند، ارتفاع آن را افزایش دهید. با انتخاب موتور سه لیتری ویژگی‌های بیش‌تری در دسترس شما قرار می‌گیرد. با انتخاب موتور سه لیتری، حالت چهار چرخ متحرک به عنوان حالت پیش فرض شناخته می‌شود.

حسگرهای خوبی برای کمک به راننده وجود دارد. در زمان خرید می‌توانید دوربین جلو را به ترکیب اضافه کنید. دنیای آفرود را به شکل حرفه‌ای دنبال می‌کنید؟ نسخه دو در برای شما عملکرد بهتری خواهد داشت.

بررسی لندروور دیفندر: در رخت خواب از کوه بالا بروید

لندروور دیفندر برای ثبت رکورد شتاب صفر تا صد گزینه خوبی نیست. برای بررسی خودرو حدود 200 مایل با آن رانندگی کردیم. حتی در زمان بالا رفتن از شیب سخت جاده به تمام قدرت دیفندر نیاز نداشتیم.

با اطمینان کامل به خودروی لندروور می‌توانید در کوه و کمر رانندگی کنید. تمام آن کوه تجربه چند ده ساله را با دیفندر جدید احساس می‌کنیم. متاسفانه فرصت رانندگی با نسخه هشت سیلندر را نداشتیم.

قدرت بیش‌تر، جدا از مصرف بنزین هر ویژگی را در حالتی بهتر به نمایش می‌کشد. در صورت آزاد سازی واردات خودرو، به خرید یک لندروور فکر می‌کنید؟

7. قیمت و مدل‌ها

قیمت خودرو از 49050 دلار آغاز می‌شود. برای خرید نسخه چهار در حداقل به 51850 دلار نیاز دارید. تمام مدل‌ها را می‌توانیم با آپشن‌های مختلف خریداری کنیم.

رینگ دیفندر از جنس فولاد با ابعاد 18 اینچ است. سیستم تعلیق بادی، چراغ‌های LED با تنظیم خودکار، آینه‌های تاشو و گرم شونده برخی از آپشن‌های خودرو هستند.

2021 Land Rover Defender 90 rear door open

استارت بدون نیاز به کلید، دنده پشت فرمان، روکش چرمی و پارچه‌ای، صندلی‌های عقب، کنترل بر اساس آب و هوا و سیستم‌های کمک راننده با خودروی شما همگام می‌شوند.

اندروید اتو و اپل کارپلی از دنیای فناوری لذت رانندگی را برای شما بهبود می‌بخشند. سیستم صوتی خودرو از شش بلندگو استفاده می‌کند. کیفیت آن را قابل قبول می‌دانیم.

اگر رینگ فولادی را دوست ندارید، گزینه‌های دیگر در دسترس شما قرار می‌گیرد. استفاده از چرم با ظاهر نه چندان مهربان دیفندر همخوانی ندارد. در ادامه می‌توانید با مدل‌های مختلف خودرو و قیمت آن‌ها آشنا شوید.

لندروور دیفندر دو در

 • نسخه دو در (پایه): 49050 دلار
 • نسخه دو در S: 52450 دلار
 • نسخه دو در X داینامیک S: 60850 دلار
 • نسخه دو در X داینامیک SE: 66450 دلار
 • نسخه دو در ایکس داینامیک HSE: 69600 دلار
 • نسخه دو در X: 84850 دلار
 • نسخه دو در با موتور هشت سیلندر: 98550 دلار
 • نسخه دو در با موتور هشت سیلندر کارپات ادیشن: 105350 دلار

بررسی لندروور دیفندر: در رخت خواب از کوه بالا بروید

لندروور دیفندر چهار در

 • نسخه چهار در (پایه): 51850 دلار
 • نسخه چهار در S: 55350 دلار
 • نسخه چهار در X داینامیک S: 66450 دلار
 • نسخه چهار در X داینامیک SE: 69350 دلار
 • نسخه چهار در ایکس داینامیک HSE: 73850 دلار
 • نسخه چهار در X: 87350 دلار
 • نسخه چهار در با موتور هشت سیلندر: 101750 دلار
 • نسخه چهار در با موتور هشت سیلندر کارپات ادیشن: 108550 دلار

منبع: autoblog.com

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید