بررسی 10 خودرو سدان اسپورت در سال 2022: سکوت تایکان تا فریاد دوج

توسط امیرحسین حیدرزاده

هیچ کس نمی‌تواند محبوبیت خودروهای شاسی بلند را زیر سوال ببرد اما شاسی بلندها حتی در اوج نمی‌توانند سدان‌های دوست داشتنی را از میدان خارج کنند. دوستان چهار در هم‌چنان محبوب‌اند.

یک سدان برای جذابیت بیش‌تر با موتور قدرتمند همراه می‌شوند. زمانی که پدال گاز را فشار دهید، خودرو با غرّش خود آسفالت را جنگ می‌زند. روکیدا بهترین خودروهای سال 2021 و 2022 را بررسی کرد.

از میان تمام رقبا، 1 محصول برای پیروزی به رای شما نیاز دارند. روکیدا آن‌ها را بر اساس حروف الفبا چیده است. لطفا رای خود را در بخش نظرات بنویسید.

در میان رقبا محصولات متفاوتی را مشاهده می‌کنید. دوستانی که تنها از بنزین قدرت می‌گیرند تا پورشه تایکان که اوج سرعت را تنها با برق و باتری ممکن می‌کند. در ادامه کمربند خود را محکم ببندید!

1. آلفارومئو جولیا 2022

بررسی 10 خودرو سدان اسپورت سال 2022: سکوت تایکان تا فریاد دوجAR022 018GUbaj3dkpsapftntl3n8ms6rsq3i

از ایتالیا و آلفارومئو آغاز می‌کنیم. هیچ کس نمی‌تواند یک فهرست از خودروهای اسپورت بدون آلفارومئو داشته باشد. جولیا در نسخه استاندارد از یک موتور 4 سیلندر دو لیتری با توان 280 اسب بخار استفاده می‌کند.

حتی در نسخه استاندارد یک رقیب قدرتمند حساب می‌شود. آلفارومئو برای لذت بیش‌تری رانندگی، موتور قدرتمند خود را در کنار جعبه دنده هشت سرعته قرار می‌دهد.

دنده به نرمی از سنگین تا سبک حرکت می‌کند. تمام قدرت موتور به دیفرانسیل عقب منتقل می‌شود. اگر دلارهای بیش‌تری پرداخت کنید، قدرت بین چهار چرخ تقسیم خواهد شد.

فرمان پذیری خودرو را بسیار مناسب می‌دانیم. شاسی سبک بهترین همراه شما در پیچ تند جاده خواهد بود. ما پیشنهاد می‌کنیم شیفترهای آلومینیومی پشت فرمان را تهیه کنید.

به کمک آن‌ها جذابیت رانندگی چند برابر می‌شود. البته که آلفارومئو به موتور 280 اسب بخاری راضی نمی‌شود. به دو برابر اسب بخار نیاز دارید؟ یک موتور 2.9 لیتری با مهندسی فراری منتظر شما است.

موتور بزرگ‌تر 505 اسب بخار نیرو را به زیر پای شما می‌رساند. سرعت بالا در حدود 80 هزار دلار هزینه دارد. گران است اما اوج هیجان را به زبان ایتالیایی تجربه می‌کنیم.

2. بی ام و M340i و M3

بررسی 10 خودرو سدان اسپورت سال 2022: سکوت تایکان تا فریاد دوجP90399182 highRes

دنیایی از گزینه‌های مختلف پیش روی شما قرار می‌گیرد. بی ام و به هیچ کدام از خریداران نه نمی‌گوید. به یک خودرو جسور برای خانه تا محل کار نیاز دارید؟ یک موتور توربو چهار سیلندر منتظر شما است.

برای کسانی که به طبیعت فکر می‌کنند، یک گزینه هیبرید وجود دارد. برای فشار دادن پدال گاز، می‌توانید نسخه شش سیلندر توربو را انتخاب کنید. داخل خودرو به زیبایی طراحی شده.

آلمانی‌ها از مواد بسیار با کیفیت برای ساخت خودرو استفاده کرده‌اند. سیستم سرگرمی خودرو بسیار مناسب است. نمایشگر با کیفیت بسیار بالا از چشم‌های شما پذیرایی می‌کند.

مدل پایه با موتور 2 لیتری 4 سیلندر 255 اسب بخار نیرو تولید می‌کند. جعبه دنده خودرو 8 سرعته است. جا به جایی بین دنده‌ها نرم و روان انجام می‌شود.

برای کمی قدرت بیش‌تر می‌توانید نسخه هیبرید را تهیه کنید. 288 اسب بخار نیرو به همراه دارد. به نسخه‌های 6 سیلندر می‌رسیم. مدل M340i توان 382 اسب بخار را زیر پای شما می‌گذارد.

مدل‌های M3 از 473 تا 503 اسب بخار را برای شما رام می‌کنند. البته که با خرید نسخه‌های قوی‌تر دیگر بخش‌های خودرو نیز ارتقا پیدا می‌کند. مانند: ترمز، گیربکس و سیستم تعلیق.

جالب است بدانید که نسخه پایه M3 با جعبه دنده دستی قابل تهیه خواهد بود. برای خرید یک M3 حداقل به 70 هزار دلار نیاز داریم. ارزان نیست اما بسیار ارزان‌تر از آلفارومئو تمام می‌شود.

3. کادیلاک CT4-V بلک وینگ مدل 2022

IMG 6734بررسی 10 خودرو سدان اسپورت سال 2022: سکوت تایکان تا فریاد دوج

در قرن 21 کادیلاک دوباره متولد شد. از کشتی‌های چرخ دار به سدان‌های اسپورت رسیدیم. کادیلاک CT4 پرستیژ گذشته را با دنیای مدرن ترکیب می‌کند.

سه نسخه اصلی از این خودرو به فروش می‌رسد. نسخه اول از موتور چهار سیلندر توربو شارژ با حجم 2 لیتر استفاده می‌کند. توان نسخه پایه به 237 اسب بخار می‌رسد.

نسخه چهار سیلندر توربو شارژ با حجم 2.7 لیتر 310 اسب بخار تولید می‌کند. هیولای بلک وینگ در اوج است. با موتور شش سیلندر تویین توربو خود 472 اسب بخار را به زیر پای شما می‌رساند.

برای تجربه رانندگی جذاب حداقل به مدل 2.7 لیتری نیاز داریم. تعادل، فرمان پذیری و سیستم تعلیق برای در هم کوبیدن جاده آماده است. این خودرو را می‌توانید با دنده دستی خریداری کنید.

4. دوج چارجر

بررسی 10 خودرو سدان اسپورت سال 2022: سکوت تایکان تا فریاد دوجIMG 6688

یک سدان روزمره حساب نمی‌شود. هیولا خانگی مردم آمریکا است. موتور 8 سیلندر با تنفس طبیعی هیچ کجای دنیا پیدا نمی‌شود. تمام قدرت موتور به کمک جعبه دنده نرم و روان منتقل می‌شود.

دوج چارجر به لطف سیستم تعلیق و طراحی عالی به جاده می‌چسبد. به بدنه خودرو نگاه کنید. خشم از چراغ‌های آن لبریز است. خودروسازی آمریکا با قیمتی ارزان، قدرت بالا را به شما هدیه می‌کند.

نسخه پایه 370 اسب بخار توان دارد. با پرداخت کمی دلارهای بیش‌تر 485 اسب بخار به خانه شما می‌آید. کافی نیست؟ نسخه هلکت را با توان 707 اسب بخار انتخاب کنید.

برخی از خریداران قدرت بیش‌تری می‌خواهند. دوج نسخه هلکت با چشمانی از جهنم را پیشنهاد می‌کند. 797 اسب عصبانی زیر کاپوت منتظر شما هستند.

ترکیب قدرت بالا و قیمت ارزان در بخش داخلی خودرو، خود را نشان می‌دهد. فناوری‌های مدرن را داخل دیوارهای دوج پیدا نمی‌کنیم. سیستم سرگرمی خودرو به خوبی نیازهای شما را برطرف می‌کند.

شاید طراحی به اندازه کره‌ای‌ها پر زرق و برق نباشد اما برچسب ساخت آمریکا را به همراه دارد.

5. جنسیس G70

بررسی 10 خودرو سدان اسپورت سال 2022: سکوت تایکان تا فریاد دوجIMG 76811

در نسخه پایه با موتور چهار سیلندر 2 لیتری توربو همراه می‌شود. نسخه پایه تنها 252 اسب بخار را زیر پای شما می‌گذارد. یک پله بالاتر موتور 3.3 لیتری شش سیلندر منتظر شما است. شش سیلندر که 365 اسب بخار تولید می‌کند.

نسخه شش سیلندر در حالت چهار چرخ متحرک به فروش می‌رسد. نسخه پایه با قیمت 38 هزار دلار به فروش می‌رسد. برای خرید نسخه شش سیلندر حداقل به 43 هزار دلار نیاز داریم.

به نسبت دوستان ایتالیایی و آلمانی بسیار ارزان‌تر تمام می‌شود. با قیمت نسخه پایه، هیولا زیر کاپوت تحویل می‌گیرید. قیمت کم‌تر به معنی کیفیت کم‌تر تمام نمی‌شود.

جنسیس عملکرد عالی را در اختیار شما می‌گذارد. چسبندگی و حرکت خودرو را بسیار مناسب می‌دانیم. رانندگی با نسخه چهار سیلندر آنچنان هیجان انگیز نیست.

داخل خودرو می‌توانست بهتر باشد. در نگاه اول عالی به نظر می‌رسد. امیدواریم در نگاه سال‌های بعد هم عالی باشد. اگر به یک سدان سرگرم کننده نیاز دارید، G70 را نادیده نگیرید.

6. هوندا سیویک Si

2022 Honda Civic Si 94952020 Honda Civic Si Coupe and Sedan 071

به زودی وارد بازار خواهد شد. گزینه اقتصادی فهرست ما حساب می‌شود. نسخه پایه خودرو از 26 هزار دلار آغاز می‌شود. از نظر راحتی و عملکرد آن را تایید می‌کنیم.

نسخه پایه از یک موتور چهار سیلندر توربو شارژ با حجم 1.5 لیتر قدرت می‌گیرد. 205 اسب بخار شاید به نسبت دنا یا تارا ایران خودرو بسیار زیاد باشد اما در برابر رقبای واقعی حرفی برای گفتن ندارد.

هوندا تلاش کرد تا با جعبه دنده 6 سرعته دستی و انتقال قدرت فوق العاده، ضعف موتور را جبران کند. طراحی خارجی چشمگیر است. خودرو تمام تلاش خود را انجام می‌دهد تا برای خرید سوخت به جیب شما فشار وارد نشود.

دنیایی از ویژگی‌های مختلف قابل اضافه کردن به خودرو شما است. با تمام امکانات سفارشی ارزان‌تر از رقبا تمام می‌شود. البته که قیمت ارزان را کیفیت پایین معنی نکنید.

7. کیا استینگر

17020 2022 Stinger GT17012 2022 Stinger GT Line

شباهت زیادی به جنسیس G70 دارد که کمی قبل در مورد آن صحبت کردیم. تمام خوبی‌های جنسیس را به همراه دارد. خودرو به مقدار قابل توجهی بزرگ‌تر از جنسیس G70 است.

ظاهر جذاب خودرو نظر خریداران را به خود جلب می‌کند. موتور دو خودرو نیز شباهت زیادی دارد اما دقیقا برابر نیستند. مدل پایه از یک موتور چهار سیلندر 2.5 لیتری استفاده می‌کند.

با فشار دادن پدال نسخه پایه 300 اسب خودروی شما را حرکت می‌دهند. موتور شش سیلندر 368 اسب را به کار می‌گیرد. هر دو موتور به جعبه دنده هشت سرعته متصل می‌شوند.

شما می‌توانید بین دو گزینه دیفرانسیل عقب یا چهار چرخ متحرک انتخاب کنید. در هر حال نسخه شش سیلندر جذابیت بیش‌تری برای رانندگی دارد. در مقایسه با جنسیس فضای داخلی تعریفی ندارد.

در هر حال کیا استینگر یک خودروی لوکس با نام جنسیس نیست. برای خرید نسخه پایه به 37 هزار دلار نیاز داریم. نسخه شش سیلندر از 44 هزار دلار آغاز می‌شود.

البته که نسخه پایه به شکل دیفرانسیل عقب محدود می‌شود.

8. پورشه پانامرا توربو S هیبرید

S20 5541 fineبررسی 10 خودرو سدان اسپورت سال 2022: سکوت تایکان تا فریاد دوج

خودرو بدون نام پورشه معنی ندارد. در دنیای سدان‌ها پورشه با پانامرا وارد می‌شود. هیولایی که ظاهر ترسناک ندارد. نسخه پایه از موتور شش سیلندر تویین توربو استفاده می‌کند.

نسخه پایه 325 اسب بخار را در اختیار شما می‌گذارد. در کم‌تر از 5.3 ثانیه به 100 کیلومتر در ساعت می‌رسد. قوی‌ترین نسخه 690 اسب آلمانی را زیر پای شما می‌گذارد.

یک موتور هشت سیلندر در کنار موتور الکتریکی 552 اسب بخار ایجاد می‌کند. جعبه دنده پورشه حرفی برای گفتن باقی نمی‌گذارد. رانندگی با پورشه پانامرا اوج لذت است.

به ابعاد و سنگین بودن خودرو نگاه نکنید. از گوشه هر پیچ با غرور خارج می‌شود. در نهایت باید بگوییم خرید خودرو ارزان تمام نمی‌شود. صد البته که از خرید پانامرا توربو اس پشیمان نخواهید شد.

9. پورشه تایکان

porsche taycanS21 0328 fine

تایکان ورود شگفت انگیز آلمانی‌ها به دنیای خودروهای الکتریکی بود. دنیایی که تسلا در آن حکمرانی می‌کند. نسخه پایه دستگاه از یک موتور و دیفرانسیل عقب استفاده می‌کند.

با پرداخت دلارهای بیش‌تر، دو موتور و سیستم چهار چرخ متحرک زیر پای شما قرار می‌گیرد. نسخه پایه 321 اسب بخار توان دارد. نسخه توربو با 429 اسب بخار حرفی برای گفتن باقی نمی‌گذارد.

پورشه برای پرواز بالای ابرها تلاش می‌کند. نسخه قدرتمند خودرو با نام توربو اس 616 اسب توان دارد. یک حالت اُوِربوست در دو مدل توربو و توربو اس پیدا می‌شود. در این حالت توان خودرو برای لحظاتی تا 670 (مدل توربو) و 750 (مدل توربو اس) بالا می‌رود.

قدرت اضافی شما را در صندلی فشار می‌دهد! پورشه لذت رانندگی را به دنیای خودروهای الکتریکی رساند. سیستم تعلیق، فرمان پذیری و هر آنچه که در خودرو وجود دارد برای پیروزی ساخته شده.

بسته به مدل، با یک بار شارژ از 199 تا 225 مایل شما را همراهی می‌کند. عملکرد خودرو در زندگی روزمره بسیار بهتر از اعداد اعلام شده است.

آلمانی‌ها برای ساخت داخل خودرو از مواد بسیار با کیفیت استفاده کرده‌اند. مدل پایه دستگاه از 84 هزار دلار آغاز می‌شود. برای خرید مدل توربو اس به بیش‌تر از 186 هزار دلار نیاز دارید.

10. سوبارو WRX

2022 Subaru WRX wheels up20MY WRX26STI s.w XL

چهار در دارد. اقتصادی حساب می‌شود اما جذابیت رانندگی با آن را کم نمی‌کند. نسخه پایه از موتور 2 لیتری چهار سیلندر با قدرت 268 اسب بخار استفاده می‌کند.

برای انتقال قدرت از جعبه دنده دستی 6 سرعته استفاده شده است. البته که می‌توانید با جعبه دنده اتوماتیک CVT آن را به خانه ببرید. این خودرو از سیستم چهار چرخ متحرک کمک می‌گیرد.

چسبندگی عالی و سیستم تعلیق آن را می‌پسندیم. سوبارو با موتور 2.5 لیتری 310 اسب بخار توان را زیر پای شما می‌گذارد. از طرفی باید بدانید که نسخه 310 اسب بخار کمی قدیمی‌تر است.

نسخه 310 اسب بخاری با ترمزهای برمبو و سیستم تعلیق ساخته شده برای مسابقه تقویت شده. با قیمت کم‌تر از 30 هزار دلار هیجان رانندگی را به خانه شما می‌آورد.

صندلی‌ها زیبا، راحت و قابل اطمینان است اما احساس ارزان بودن را منتقل می‌کند. امیدواریم به زودی مدل‌های باز طراحی شده عرضه شوند. شما کدام مدل از 10 جنگنده زمینی را انتخاب می‌کنید؟

منبع: autoblog.com

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید