چگونه شارژدهی ایرپاد خود را دراز مدت حفظ کنیم؟

توسط محمد حسین
ایرپاد

همانطور که می‌دانید هدفون‌های بی‌سیم ایرپاد یکی از پرطرفدارترین محصولات اپل است و در حال حاضر طیف وسیعی از کاربران در حال استفاده از آن‌ها هستند. کمپانی اپل در طول سال‌های اخیر نسخه‌های بسیار متنوعی از ایرپاد‌های خود را معرفی کرده است که شامل سه نسل از ایرپاد اورجینال، ایرپاد پرو و ایرپاد مکس می‌شود. شما می‌توانید در روکیدا نقد و بررسی این هدفون‌های بی‌سیم را مطالعه کنید.

با وجود این که هدفون‌های ایرپاد مزایای زیادی را برای کاربران اپل به ارمغان می‌آورند، اما یک نقص جدی در رابطه با آن‌ها وجود دارد. اگر شما نیز از کاربران ایرپادهای اپل باشید متوجه خواهید شد که با گذشت زمان شارژدهی آن‌ها کاهش می‌یابد. این مسئله پس از گذشت یک یا دو سال به یک معضل بزرگ برای کاربران تبدیل می‌شود به طوری که شارژدهی ایرپادها تقریبا به نصف میزان اولیه کاهش می‌یابد.

با توجه به این که هم‌اکنون بسیاری از کاربران در خصوص کاهش شارژدهی ایرپادهای خود شکایت دارند تصمیم گرفتیم در این مقاله به چند راهکار برای حفظ باتری این هدفون‌ها بپردازیم. برای آشنایی با این راهکارها در ادامه با روکیدا همراه باشید:

همچنین شما می‌توانید سایر مقالات آموزشی آیفون را نیز در روکیدا مطالعه کنید.

1_ ایرپادهای خود را داخل کیس شارژ نگهداری کنید

ایرپاد

زمانی که برای اولین بار از ایرپادها استفاده می‌کنید مجذوب قرارگیری راحت آن در گوش می‌شوید. این مسئله باعث می‌شود که به مرور زمان ایرپادها را همواره درون گوش خود نگه دارید یا در مواقعی که از آن‌ها استفاده نمی‌کنید گوشی‌ها را روی میز خود رها کنید. این مسئله با این که در نگاه اول بی‌ضرر به نظر می‌رسد اما باعث می‌شود تا شارژ گوشی‌ها به سرعت تخلیه شوند.

دلیل این مسئله نیز مربوط به ساختار نرم افزاری ایرپادها است. زمانی که گوشی‌ها را خارج از کیس شارژ نگه دارید، آن‌ها همچنان فعال باقی خواهند ماند و بلوتوث آن‌ها در حال ردیابی آیفون است. حتی اگر بلوتوث آیفون خود را نیز خاموش کنید همچنان گوشی‌ها فعال باقی می‌مانند. از این رو باتری آن‌ها برای تامین انرژی لازم همواره زیر فشار است.

2_ قابلیت تشخیص خودکار محیط گوش را خاموش کنید

اگر دقت کرده باشید زمانی که یکی از گوشی‌ها را از گوش خارج می‌کنید پخش صدا از آن گوشی متوقف می‌شود و زمانی که آن را مجددا داخل گوش قرار می‌دهید، پخش صدا مجددا فعال می‌شود. این ویژگی به لطف سنسورهایی به ارمغان آمده که می‌توانند محیط داخلی گوش را شناسایی کنند. با این که این قابلیت در نگاه اول بسیار کاربردی به نظر می‌رسد اما یکی از قاتلان باتری ایرپادها نیز به شمار می‌رود. از این رو اگر شارژدهی ایرپادها برای شما مهم‌تر است توصیه می‌کنیم این قابلیت را غیر فعال کنید. برای خاموش کردن این قابلیت کافیست مراحل زیر را طی کنید:

1_ به تنظیمات آیفون خود بروید و وارد بخش Bluetooth شوید.

2_ مطمئن شوید که ایرپادها به آیفون شما متصل هستند.

3_ روی آیکون آبی رنگ کنار ایرپاد خود (i) ضربه بزنید.

4_ پس از آن قابلیت Automatic Ear Detection را غیر فعال کنید.

Web capture 27 1 2022 19810 www.makeuseof.com

3_ درب کیس شارژ را باز و بسته نکنید

تقریبا تمام کاربران ایرپاد حتی یک بار هم که شده درب کیس شارژ را برای تفریح به صورت مکرر باز و بسته کرده‌اند. دلیل آن نیز صدا و احساس رضایت بخشیست که این کار به وجود می‌آورد. اما به خاطر داشته باشید که این کار در عین لذت‌بخش بودن می‌تواند شارژدهی ایرپاد شما را نیز تحت تاثیر قرار دهد. از آن جایی که با هر بار باز و بسته کردن درب کیس شارژ بلوتوث دستگاه فعال شده و به یک باره قطع می‌شود، این مسئله می‌تواند در دراز مدت به باتری ایرپاد شما آسیب برساند.

4_ ایرپاد خود را مجددا راه اندازی کنید

 

04112021 Air 02 scaled

اگر به یک باره متوجه شدید که ایرپاد شما به سرعت دشارژ می‌شود ممکن است مشکل مربوط به بخش نرم افزار باشد. در این مواقع بهترین راهکار راه اندازی مجدد ایرپادهاست. برای این کار کافیست مراحل زیر را طی کنید:

1_ ایرپادهای خود را درون کیس شارژ قرار دهید و درب آن را ببندید.

2_ 30 ثانیه منتظر بمانید و مجددا درب کیس را باز کنید.

3_ حال باید در آی‌دیوایس خود وارد تنظیمات شوید و به بخش Bluetooth بروید.

4_ روی آیکون آبی رنگ (i) کنار نام ایرپاد خود ضربه بزنید.

5_ گزینه Forget This Device را انتخاب کنید.

6_ در منو پاپ آپ پایین صفحه مجددا گزینه Forget Device را انتخاب کنید.

7_ در حالی که درب کیس شارژ باز است انگشت خود را روی دکمه دایره‌ای شکل پشت کیس قرار دهید و آن را به مدت 15 ثانیه فشار دهید. پس از آن خواهید دید که چراغ LED روی کیس در ابتدا زرد و سپس سفید می‌شود.

8_ این مورد نشان می‌دهد که ایرپاد شما ریست شده است. حال کافیست باری دیگر ایرپادهای خود را به آی‌دیوایستان متصل کنید.

Web capture 27 1 2022 192517 www.makeuseof.com

5_ باتری ایرپاد خود را تعویض کنید

اگر چند سالیست که از ایرپاد خود استفاده می‌کنید احتمال این که باتری هدفون‌ بی‌سیم شما به انتهای عمر خود نزدیک شده باشد، زیاد است. در این مواقع بهترین کار سپردن ایرپاد خود به یک تعمیرکار حرفه‌ای است تا باتری هدفون‌ بی‌سیم شما را تعویض کند. البته به خاطر داشته باشید که تعویض باتری ایرپاد به دلیل محدودیت‌های دیوایس، کار هر کسی نیست. از این رو بسیار مهم است که آن را به یک تعمیرکار حرفه‌ای و قابل اعتماد بسپارید.

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بود باشد. در آینده با آموزش‌های بیشتر با شما همراه خواهیم بود.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید