معرفی 14 ابزار همکاری آنلاین بی نیاز به ثبت نام: کمتر از 10 ثانیه شروع به کار کنید!

توسط سمیرا گلکار

خیلی‌ها معتقدند که راحتی استفاده مهم ترین خصوصیت برای انتخاب یک ابزار همکاری است. به همین دلیل در این مطلب شما را با ابزارهایی که نیاز به ثبت نام ندارند و به راحتی می‌توانید از آنها استفاده کنید آشنا می‌کنیم. این ابزارها در گروه بندی‌های مختلف تفکیک شده اند تا راحت تر بتوانید انتخابتان را انجام دهید.

البته شکی نیست که با ثبت نام یا خرید یک سرویس به امکانات بیشتری دسترسی پیدا می‌کنید مثل ابزارهای نقشه برداری ذهنی که در این مقاله به آنها هم اشاره شده است.

تولیدات بصری

1.              Padlet

14 ابزار همکاری آنلاین بی نیاز به ثبت نام 1

قبلاً امکان کار با Padlet بدون ثبت نام وجود داشت اما اخیراً یک فرایند ثبت نام یک کلیکی با اکانت‌های گوگل، مایکروسافت یا اپل در آن پیاده سازی شده است.

Padlet با توجه به قابلیت ایجاد تعاملات بصری در کلاس درس، برای معلمان بسیار مفید است و اگر نیاز به ابزاری خلاقانه برای همکاری با دیگران دارید، Padlet برای شما مناسب ترین گزینه است.

اگر به دنبال ذخیره کارها هستید تا بعداً به آنها دسترسی پیدا کنید، باید یک اکانت بسازید در غیر این صورت امکان ذخیره کارهایی که انجام داده اید وجود ندارد.

دانلود: Padlet برای ویندوز| Chrome OS (رایگان)

یادداشت برداری و ویرایش داکیومنت مشارکتی

1.                       Etherpad

14 ابزار همکاری آنلاین بی نیاز به ثبت نام 2

با Etherpad می‌توانید کارهایی بسیار فراتر از یادداشت برداری همزمان با دیگران انجام دهید. می‌توانید داکیومنت‌ها را وارد کرده و بعد از تغییر اکسپورت کنید.

در رابط کاربری تمیز و بسیار کاربردی Etherpad، امکانات مفید مختلفی وجود دارد مثل ویدیو گرفتن بلادرنگ، مکان نماهایی با کد رنگی و غیره. بعلاوه، بدون ساختن اکانت هم می‌توانید کارهای انجام شده را ذخیره کنید.

دانلود: Etherpad برای ویندوز| macOS | لینوکس (رایگان)

اپلیکیشن‌های وایت بورد برای همکاری بصری

1.                       CoSketch

14 ابزار همکاری آنلاین بی نیاز به ثبت نام 3

CoSketch یک وایت بورد چند کاربره با رابط کاربری خاصی است که یادگیری استفاده از آن بسیار راحت است. گرچه طراحی این ابزار خیلی به روز نیست اما با توجه به مجموعه امکانات و کاربردپذیری، یکی از بهترین‌ها محسوب می‌شود.

پشتیبانی از کلیدهای میانبر، تاریخچه لغو (undo) اختصاصی، مجموعه ای از ابزارهای مختلف، یک منبع عکس، آپلود عکس، پشتیبانی از گوگل مپز و چت و امکان تغییر سریع نام کاربری از جمله امکانات مهم این ابزار هستند.

2.                       Draw.to

14 ابزار همکاری آنلاین بی نیاز به ثبت نام 4

Draw.to یک ابزار بسیار مفید و ساده برای به اشتراک گذاشتن طراحی‌ها است. این ابزار آنلاین برای ایجاد طرح‌های کلی وبسایت، اپلیکیشن‌های موبایل، تصاویر وبلاگ و غیره بسیار مفید است.

ابزارهای ملاقات آنلاین

1.      Twiddla

14 ابزار همکاری آنلاین بی نیاز به ثبت نام 5

Twiddla یک ابزار جامع برای یادداشت برداری، ویرایش داکیومنت‌ها، طراحی، دستکاری کدها، آپلود عکس، گشتن در سایت، ورود فرمول‌های ریاضی و غیره است.

امکان برگزاری میتینگ به هر دو صورت عمومی و خصوصی هم در این ابزار وجود دارد.

به اشتراک گذاری صفحه نمایش

  1. Quick Screen Share

Quick Screen Share یک ابزار به اشتراک گذاری تصویر صفحه نمایش کمتر شناخته شده است که برای استفاده از آن فقط به جاوا نیاز دارید.

برای شروع، باید انتخاب کنید که صفحه نمایش شما به اشتراک گذاشته شود یا شخص مقابل. نام خودتان را تایپ کرده و روی Start کلیک کنید. سپس لینک اختصاصی خودتان را برای شخص مقابل ارسال کرده و اجازه اجرای سرویس جاوا را بدهید.

2.          Screenleap

14 ابزار همکاری آنلاین بی نیاز به ثبت نام 6

Screenleap یک ابزار تحت وب بسیار مفید برای به اشتراک گذاری فوری تصویر صفحه نمایش است که می‌توان از طریق مرورگر و اپلیکیشن موبایلی هم با استفاده از آن تصویر صفحه را به اشتراک گذاشت. امکان برگزاری کنفرانس‌های صوتی و ویدیویی هم با این ابزار وجود دارد.

کدنویسی مشارکتی

1.         Firepad

14 ابزار همکاری آنلاین بی نیاز به ثبت نام 7

Firepad دارای مجموعه امکاناتی قوی و یک رابط کاربری شهودی و قابل درک است. علاوه بر قابلیت تغییر نام و امکان انتخاب الگوهای مختلف، یک منوی دراپ داون شامل همه کدهایی که قبلاً ذخیره شده اند هم در آن وجود دارد.

وجود چنین قابلیتی بدون نیاز به ثبت نام و حتی کلیک روی دکمه Save بسیار قابل توجه است.

ابزارهای مدیریت لیست کارهای مشارکتی

1.          Flask

14 ابزار همکاری آنلاین بی نیاز به ثبت نام 8

Flask یک اپلیکیشن تحت وب ساده برای مدیریت لیست کارها با یک رابط کاربری مدرن و بسیار مناسب برای موبایل است. هر لیست از کارها در این اپلیکیشن یک لینک اختصاصی دارد که با استفاده از آن می‌توانید کارها را بین اعضای تیم به اشتراک بگذارید.

می توانید کارهای مهم را به عنوان Starred مشخص کنید تا به بالای فهرست منتقل شوند. همچنین امکان برچسب گذاری کارهای مختلف با رنگ‌های متفاوت هم وجود دارد.

از آنجایی که قابلیت کنترل و اکانت ادمین در این پلتفرم وجود ندارد، هر کسی که به لینکی دسترسی داشته باشد امکان ویرایش آن را خواهد داشت. امکان ثبت پیشنهاد از طریق بخش UserVoice هم وجود دارد و تا امروز خیلی از آنها پیاده سازی شده اند.

2.          Planleaf

14 ابزار همکاری آنلاین بی نیاز به ثبت نام 9

Planleaf هم یک لیست کار مبتنی بر ایمیل است که نیاز به ثبت نام ندارد. کافیست یک ایمیل حاوی کارهای مختلف ایجاد کنید، در فیلد cc آن آدرس tasks@planleaf.com را نوشته و آن را برای همکارانتان ارسال کنید.

می توانید با ارسال و دریافت پیام‌های لازم در صورت تکمیل شدن کارها یا اضافه شدن کار جدید، بدون نیاز به ساختن یک لیست جدید، کارها را از پیش ببرید.

زمانبندی Meetup

1.                 Doodle

Doodle یکی از بهترین و ساده ترین ابزارهای مشخص کردن زمان برای همکاری است. در این سیستم یک نفر یک Doodle ایجاد می‌کند که یک نوع دعوت به رویداد است؛ می‌توان بازه زمانی رویداد را وارد کرد (اختیاری) و یک لینک برای دیگران ارسال کرد تا بهترین زمان شرکت در رویداد را برای خودشان انتخاب کنند.

یک لینک هم در اختیار سازنده رویداد قرار می‌گیرد که با استفاده از آن می‌تواند رویداد را ویرایش و مدیریت کند.

نقشه برداری ذهنی، دیاگرام و فلوچارت

1.                     Bubbl.us

Bubbl.us یک ابزار نقشه برداری ذهنی بسیار محبوب است که استفاده از آن حتی برای کودکان هم توصیه می‌شود. برای کار با این ابزار نیازی به اکانت ندارید اما برای ذخیره یا به اشتراک گذاری باید اکانت داشته باشید.

در عین حال دیگران برای دسترسی به لینکی که برای آنها ارسال می‌کنید نیازی به اکانت ندارند.

ویدیو کنفرانس

1.      Airtime (Previously vLine)

نسخه vLine این ابزار نیازی به ثبت نام ندارد اما نسخه جدیدتر از روش استفاده بدون ثبت نام پشتیبانی نمی کند. باید با وارد کردن شماره تلفن به این ابزار لاگین کنید.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید