معرفی مستند سپیده دم Dawn Raid 2022: اثری بیوگرافی از فراز و نشیب های گروه موسیقی دان راید!

توسط الناز پناهی
مستند سپیده دم

مستند سپیده دم 2021 (Dawn Raid) یا دان راید اثری موزیکال و بیوگرافی به کارگردانی اسکار کایتلی (Oscar Kightley) محصول نیوزیلند و به زبان انگلیسی است. این مستند جذاب و سرگرم‌کننده درمورد شروع گروه موسیقی سپیده دم در دهه 1990 و 2000 همراه با مشکلاتی چون نژادپرستی و تغییرات قدرتمند در سرزمین‌های پلینزی می‌باشد. این مستند امتیاز 8.1 را در سایت IMDb دریافت کرده است. سپیدم دم در تاریخ 11 ژانویه 2022 برابر با 21 دی 1400 منتشر خواهد شد.

سپیده دم 6

خلاصه مستند سپیده دم Dawn Raid 2022: داستانی واقعی از مشکلات گروه موسیقی دان راید نیوزیلند!

مستند سپیده دم روایتی از فراز و نشیب‌های گروه سرگرمی سپیده دم (Dawn Raid Entertainment) اوکلند جنوبی در نیوزیلند و ماجراهای آن‌ها است. این گروه پس از سقوط خود، تولدی دوباره داشت که نام نمادین‌ترین و تاثیرگذارترین موسیقی در تاریخ اقیانوس آرام را از آن خود کرد. این مستند به اهمیت ریشه شکل‌گیری نام سپیده دم یا دان راید پرداخته است.

سپیده دم 2

سپیده دم زمانی است که خانواده‌های ساموایی و تونگانی در خانه‌هایشان بودند و پلیس مهاجرت به آن‌ها حمله می‌کرد و از خانه‌هایشان در این کشور اخراج می‌شدند. در ادامه پیشگامان هیپ هاپ مانند افرادی چون چه فو (Che Fu) و کینگ کاپیسی (King Kapisi) ظاهر شدند.

داستان مستند سپیده دم Dawn Raid 2022 از کجا شروع شد؟

داستان اصلی سپیده دم (Dawn Raid) در اواخر دهه 90 در کلاس بازاریابی کالج فنی، مکانی که بروتا دی (Brotha D) و اندی (Andy) بایکدیگر ملاقات می‌کنند، شروع شد. این دو اشتراکات زیادی را در زندگی با یکدیگر دارند‌. هردو در فقر زندگی کرده‌اند و برخوردی نیز با قانون داشته‌اند. بروتا و اندی مشتاقانه تمایل دارند تا زندگی خود را بهبود ببخشند و علاقه‌ای وصف‌ناشدنی به هیپ هاپ دارند.

سپیده دم 1

در ادامه مستند سپیده دم شاهد اتحاد آن‌ها و تشکیل گروه ضبط موسیقی دان راید هستیم. آن‌ها نیازمند تامین مالی گروه جدیدشان هستند و تصمیم می‌گیرند یک غرفه فروش تی‌شرت‌هایی که روی آن‌ها چاپ کلمات نژادپرستانه است، در بازار راه‌اندازی کنند. طبق گفته بروتا دی مردم ما به دلیل نیاز نیوزیلند به نیروی کار ارزان قیمت به اینجا آمدند.

سپیده دم

ادامه به حزب سیاسی نژادپرستانه دهه 1970 و درگیری سیاه‌پوستان و سفیدپوستان می‌پردازد. با تفکرات و رویاهای بروتا و اندی درمورد آینده هیپ هاپ، آن‌ها بازارهای آمریکایی را هدف قرار دادند. ساویج اولین سوپراستار بزرگ پولینزیایی است.

 

لیست بازیگران و عوامل مستند سپیده دم یا دان راید 2022 Dawn Raid

مستند سپیده دم به نویسندگی متیو متکالف (Matthew Metcalfe) و تیم وودهاوس (Tim Woodhouse) می‌باشد‌. بازیگران این مستند آرادنا (Aaradhna)، ناینز توپای (Nainz Tupai)، مارکو (Mareko)، اندی مورنان (Andy Murnane)، دمتریوس سی ساولیو (Demetrius C. Savelio)، دنی لیوساوایی (Danny Leaosavaii) و وییز توپای (Viiz Tupai) هستند.

سپیده دم 3

اگر به آثار مستند علاقمند هستید، سایت روکیدا مطلب معرفی مستند خارج کردن 2021 (Explant)، مستند جنجالی اسپیر 2021 (Speer) و همچنین مستند پایان بیماری 2021 (Ending Disease) را به شما پیشنهاد می‌کند.

 

منبع: Movieinsider.com

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید