اپلیکیشن Absher

پس از انتشار جنجالی اپلیکیشن Absher ، گوگل پلی گفته که Absher اپلیکیشن سعودی از گوگل پلی حذف نمی شود، تنها در صورتی که جکی اسپیر نماینده مجلس ایالت متحده و دیگر نمایندگان دستور حذف آن را بدهند. این نرم افزار موبایل به دولتمردان سعودی امکان کنترل و ردیابی مجوزهای مسافرتی برای زنان و کارمندان مهاجر را می دهد. این موضوع باعث ایجاد موج اعتراضی مبنی بر این شده که گوگل و اپل هنوز در ظلم و استبداد قرن شانزدهم زندگی می کنند!

با این حال گوگل بر این باور است که آبشر از توافقاتش تخطی نکرده و هنوز می تواند در مارکت گوگل پلی باقی بماند. اما اپل در ۲۸ فوریه به اسپیر گفته که هنوز در حال بازبینی اپ می‌باشد.  با این وجود، عربستان برخی سیاستمداران مخالفش را در این ماجرا مقصر می‎داند و از تلاش‌های سازمان یافته‌ای که اپلیکیشن آبشر را به چالش می کشند انتقاد کرده است.

با توجه به کشمکش پیش آمده میان سیاستمداران، وضعیت اپلیکیشن پیچیده شده است. به طور کلی Absher یک اپ چندکاره مسافرتی است. هم چنین کاربران اندروید در عربستان صعودی کاربران می تواند اپ را بدون نیاز به پلی استور برای یکدیگر بفرستند.

در نهایت باید منتظر بود و دید که آیا گوگل نیز مجبور به حذف این اپلیکیشن از گوگل پلی می شود یا همچنان، بی توجه به اعتراضات، به Absher اجازه باقی ماندن در گوگل پلی را می دهد.

منبع: engadget

دیدگاه شما چیست؟

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید