تازه‌های روکیدا

شیائومی از نسل پنجم دست‌بند هوشمند خود رونمایی می‌کند؛ اطلاعات جدید درباره‌ی امکانات و قیمت این محصول

قرار است شیائومی در تاریخ 15 جولای از محصولات جدید خود رونمایی کند. محصولات جدیدی که قرار است به زودی توسط این شرکت معرفی...

گوشی REALME با باتری 6000 میلی آمپر، با شارژر خداحافظی کنید!

شرکت REALME در حال کار بر روی پروژه‌ایی است که طی آن تلفن همراه با باتری 6000 میلی آمپر را عرضه خواهد کرد. پالسون...

REALME ساعت مچی هوشمند خود را عرضه کرد

REALME در مارس 2018 به عنوان یک برند هوشمند معرفی شد. اما اخیراً به سرعت در حال گسترش اکوسیستم خود است. این شرکت نخستین...

سامسونگ از شارژر بی سیم 99٪ Bacteria Killer رونمایی کرد. محافظی برای کرونا!!

با همه گیر شدن ویروس کرونا، افراد به دنبال سلامت کامل و مصونیت از این بیماری می‌باشند.یکی از ابزار کارآمد ولی آلوده، گوشی‌های همراه...

چگونه در حالی که از زندگی لذت میبریم صاحب یک کسب و کار شویم

با توجه به نمودار “نبض کسب و کار” سال ۲۰۱۶ که در ماه ژانویه منتشر شد، میانگین کار صاحبان شغل ۴۹٫۴ ساعت در هفته است؛ ولی آنها همچنا به دنبال کاهش آن به هفته ای ۴۱٫۷ ساعت هستند.
سال پیش تحقیقات نشان داد که دلیل اصلی اینکه صاحبان مشاغل یک شرکت تاسیس میکنند این است که رئیس خود باشند. با نظر داشتن بر اینکه صاحبان مشاغل ۴۰۰ ساعت در هفته های یک سال کاری بیشتر کار میکنند به نظر میرسد که آنها رئیس خود نسیتند؛ بلکه کار رئیس آنهاست.
پس اگر شما هم یک کار آفرین هستید که به خاطر آزادی ، انعطاف پذیری ، یا زمان گذاشتن بیشتر برای خانواده یا دوستان وارد تجارتی شده اید ولی به حقایق برعکس رسیده اید، وقت آن است که به ریشه ی اصلی مشکل خود نگاهی بیندازید.
در زیر هشت راه برای اصلاح استراتژی رهبری شما و مدیریت کار و زندگی آورده ایم؛ پس شما میتوانید کسب و کار خود را در حالی که از زندگی خود لذت میبرید داشته باشید.


۱ – یک برنامه ی استراتژیک پیاده سازی کنید
برای اینکه بتوانید یک برنامه ی استراتژیک داشته باشید باید تصویری از موفقیت را در ذهن خود بسازید. اگر در حال خواندن این مقاله هستید پس احتمالا تصویر موفقیت در ذهن شما یک زندگی خوب است.
شاید این برای شما حتی از منافع بزرگ مهم تر است؛ و این طبیعی است. “زمان شخصی” را در برنامه ی استراتژیکی خود وارد کنید چرا که همه ی تصمیمات شما برای این کسب و کار با آن دخیل است. استخدام پرسنل جدید شاید هزینه بر باشد؛ ولی به این معنی است که شما وقت بیشتری را میتوانید با خانواده بگذرانید. به همچنین، اگر فشار زیادی روی شماست ، این که مشتری جدیدی را قبول نکنید با عقل جور در می آید.
برنامه ی استراتژیکی ای که به نسبت تلاش های شما باشد را طراحی کنید؛ پس هر حرکتی از جانب شما پیشرفتی خواهد بود به سمت موفقیتی که انتظارش را دارید. دلیلی ندارد که وظایفی را انجام دهید که به پیشبرد شما به سمت هدفتان کمک نکند.

۲ – استخدام کنید ، استخدام کنید، و باز هم استخدام کنید
اگر احساس میکنید که به استخدام پرسنل جدید نیاز دارید، پس پرسنل جدید استخدام کنید.
شاید در ابتدا هزینه ی زیادی به نظر برسد، ولی این هزینه در بازه های بلند تر جبران خواهد شد. کارکنان جدید یعنی، رشد جدید و این یعنی درآمد بیشتر. استخدام به شکل های مختلفی میتواند صورت گیرد – کارکنان تمام وقت یا نیمه وقت – پس این کار وقتی شدنی است که شخصی را که با بودجه ی شما هم خوانی دارد استخدام کنید.
قبل از اینکه اوضاع بحرانی شود استخدام را شروع کنید. افراد استخدامی مناسب میتوانند زمان زیادی برای شما بخرند. وقتی که کارکنان جدید تجربه های مرتبط زیادی داشته باشند، آن ها به شما برای تمرین کردن وقت خواهند داد. وقتی که آنها جنبه های تربیتی مناسبی داشته باشند، مدت بیشتری را برای شما کار خواهند کرد ، پس شما برای استخدام دوباره زمان بیشتری خواهید داشت. وقتی که آنها از نظر اخلاقی خوب کار کنند، باعث میشود که زمان کمتری را برای بررسی کار آنها از دست دهید.
استخدام های کوتاه دوره ، در کوتاه مدت خوب به نظر میرسد ولی زمان زیادی را در طولانی مدت از شما میگیرد.

۳ – در مورد وکالت دادن نگران نباشید
این موضوع که صاحبان کسب و کار مایلند کنترل را در دست داشته باشند چیز عجیبی نسیت. در مرحله ی اول این خود یکی از دلایلی است آنها وارد این کار شده اند. آنها به این موضوع که میتوانند کاری را به سبک خود انجام دهند اعتقاد داشته اند. اگر چه این مورد نیز میتواند درست باشد که تکیه کردن به صندلی حکمرانی یعنی انجام یک حجم کار بسیار زیاد کار که شخص دیگری نیز میتواند آن را انجام دهد.
البته راه هایی نیز برای خلاص شدن از وظایف هنگامی که کنترل را در دست داریم وجود دارد. یک سیستم بررسی موضوعی راه اندازی کنید و به طور منظم بررسی انجام دهید. مطمئن شوید که پرسنل شما به طور کامل آموزش دیده باشند و برای همه ی کار ها پرونده سازی انجام شود و به آسانی برای مراجعه ی کارمندان در دسترس باشند.

Appointments marked on calendar

۴ – تاریخ های مهم را در تقویم علامت گذاری کنید
صاحبان کسب و کار با تقویم های خود زندگی میکنند. به همان طریقی که قرار های ملاقات را علامت گذاری میکنید ( و به آن ها عمل میکنید) باید تاریخ های شخصی را نیز در تقویم خود علامت بزنید.
تصمیم بگیرید که کدام وقایع برای شما مهم است.(مسابقات بچه هایتان، شام های خانوادگی و غیره). آنها را برای پرسنل و مشتری های خود شفاف سازی کنید تا بدانند که شما در آن زمان ها مشغول هستید. از آن مهم تر آن را به خود یاد آوری کنید.

۵ – یک سرگرمی داشته باشید
بهترین صاحبان کسب و کار چند هنره هستند و به صورت مداوم در حال پیشرفت. ایده ی خوبی است که شور و شوقی جدای کاری که انجام میدهید داشته باشید.
خواه یک ورزش، هنر، یا حتی کلوپ های بیلیارد باشد. داشتن یک برنامه ی منظم فعالیت های غیر کاری باعث میشود که با افراد جدیدی آشنا شوید. کسی چه میداند، شاید این فعالیت ها باعث شد که فرصت های توسعه ی زیادی را با انجام این فعالیت ها پیدا کنید.

۶ – به مسافرت بروید
اگر که کسب و کار شما نمیتواند یک یا دو هفته را بدون وجود شما دوام بیاورد پس در دردسر بزرگی است. شما قادر نخواهید بود که همیشه در محل کار حضور داشته باشید. یک مسافرت کوتاه مدت بهانه ی خوبی است تا پرسنل خود را برای کار بدون حضور شما آماده کنید. (به جز موارد ضروری)
نه تنها مسافرت برای صاحبین کسب و کار تجربه ی خوبی است، بلکه همچنین شما را به مقابله برای “زمان های جدایی اجباری” مجهز میکند.شما با روحیه ای تازه به کار خود برمیگردید و از فرسودگی شغلی خودداری میکنید.

۷ –دوستان خود را ترک نکنید
وقتی که یک کسب و کار را راه اندازی میکنید، به راحتی میتوانید خود را منزوی کنید.رابطه ی خود را با افرادی که با شغل شما سر و کاری ندارند حفظ کنید. آنها به شما یاد آوری میکنند که جهانی خارج از حجم کاری شما وجود دارد.
این ترفند به شما در یک رهبر چند هنره بودن کمک میکند. همچنین به شما کمک میکند که هر از چند گاهی مشغله ی فکری خود را فراموش کنید؛ چرا که شما شدیدا برای سلامتی فکری به آن نیاز دارید.


۸ – به سلامت جسمی خود اهمیت دهید
به خوبی نگهداری کردن از سلامت جسمیتان به شما این اطمینان را میدهد که زندگیتان کیفیت مطلوب تری داشته باشد.در شبانه روز ۸ ساعت بخوابید، غذایی بخورید که شما را برای موفقیت تقویت کند، چند روز در هفته خود را درگیر فعالیت های فیزیکی کنید، و برای روز های طولانی ای که در دفتر کارتان هستید قدم بزنید.
تمرینات سالم به شما انرژی میدهند تا به خانه بروید و به طور فعال در زندگی شخصی خود سهیم شوید.
به عنوان یک صاحب کسب و کار، شما مستحق این هستید که چیزی را که از زندگی میخواهید از کار خود بدست آورید. من خیلی شگفت زده میشوم وقتی که میشنوم که یک صاحب کسب و کار میگوید که چیزی که از زندگی میخواهم کار کردن تا موقع مرگ است.
اگر مسافرت ، همنشینی با عزیزان، یا کار نکردن ۵۰ ساعت در روز یکی از هدف های شماست؛ نیاز است که شما این هدف ها را با تصمیمات روزانه ی خود ترکیب کنید؛ درست مثل یک برنامه ریزی بلند مدت.
مطمئن شوید که این اهداف با استراتژی شما ترکیب شده اند. پس شما میتوانید یک کسب و کار موفق داشته باشید بدون این که بخواهید زندگی شخصی خود را برای آن فدا کنید. کسب و کار شما حتی برای زندگیتان بهتر هم هست.

دسته‌بندی:

4 دیدگاه‌ها

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

Latest Posts

شیائومی از نسل پنجم دست‌بند هوشمند خود رونمایی می‌کند؛ اطلاعات جدید درباره‌ی امکانات و قیمت این محصول

قرار است شیائومی در تاریخ 15 جولای از محصولات جدید خود رونمایی کند. محصولات جدیدی که قرار است به زودی توسط این شرکت معرفی...

گوشی REALME با باتری 6000 میلی آمپر، با شارژر خداحافظی کنید!

شرکت REALME در حال کار بر روی پروژه‌ایی است که طی آن تلفن همراه با باتری 6000 میلی آمپر را عرضه خواهد کرد. پالسون...

REALME ساعت مچی هوشمند خود را عرضه کرد

REALME در مارس 2018 به عنوان یک برند هوشمند معرفی شد. اما اخیراً به سرعت در حال گسترش اکوسیستم خود است. این شرکت نخستین...

سامسونگ از شارژر بی سیم 99٪ Bacteria Killer رونمایی کرد. محافظی برای کرونا!!

با همه گیر شدن ویروس کرونا، افراد به دنبال سلامت کامل و مصونیت از این بیماری می‌باشند.یکی از ابزار کارآمد ولی آلوده، گوشی‌های همراه...

Don't Miss

آیا نسخه ارزان تری از پردازنده های Core i9 اینتل در راه است؟

10850K اینتل. پردازنده Core i9-10900K اینتل از سری جدید کامت لیک، یک پردازنده بسیار گران قیمت بود. اما به نظر می رسد گزینه ارزان تری...

به‌روزرسانی جدید کروم می تواند عمر باتری لپ تاپ شما را به اندازه 2 ساعت افزایش دهد!

مرورگر کروم هنوز هم به یک خورنده باتری مشهور است. به ویژه اگر تب های زیادی را در این مرورگر باز کنید. اما به...

10 بازی بزرگ که برای PS5 و ایکس باکس سری ایکس منتشر خواهد شد

کدام بازی های ارزشمند قرار است برای PS5 و ایکس باکس سری ایکس منتشر شود؟ تا انتهای این ماه، مایکروسافت بازی های خود برای ایکس...

شیائومی به دنبال بهبود تجربه‌ی عکاسی در گوشی هایش؛ AI Shutter چیست و چگونه کار می‌کند؟

این طور که بنظر می‌رسد شیائومی قرار است در آپدیت رابط کاربری MIUI 12 قابلیت‌های جدیدی به اپلیکیشن دوربین اضافه کند که در ادامه...

کیا K5‌:‌از مدل جایگزین اپتیما چه اطلاعاتی داریم؟

کیا K5 سدان جدید شرکت خودروسازی کیا ست که با ظاهری اسپرت تر و فناوری های جدید قرار است جایگزین سری محبوب کیا Optima...