خودرو مک لارن ۶۰۰LT اسپایدر؛ سوپراسپورت خشمگین و فخرفروش انگلیسی!

در روزهای نخست سال ۲۰۱۹، مک لارن از پنجمین خودروی خود که پسوند لانگ تیل داشت رونمایی کرد. مک لارن ۶۰۰LT اسپایدر که تصاویر ثبت‌شده از آن می‌تواند ما را از ویژگی‌های باطنی حیرت انگیزش نیز باخبر کند. موتور تویین توربوی ۸ سیلندر v8 به‌کاررفته در این نسخه که با حجمی حدود ۳٫۸ لیتر توانایی تولید قدرتی در حدود ۵۹۲ اسب بخار را دارد و گشتاورش به عددی حدود ۶۲۰ نیوتن متر می‌رسد از ویژگی‌های فنی بارزی است که توانمندی مک لارن انگلیسی را به رخ می‌کشد. علاوه بر این گیربکس ۷ سرعته دو کلاچه و بدنه کامپوزیتی و شاسی یکپارچه (مونوکوک) که از فیبر کربن سبک ساخته‌شده و وزن خودرو را تا حد زیادی کاهش داده است، از دیگر ویژگی‌های درخشان پنجمین لانگ تیل انگلیسی است.

مک لارن 600LT اسپایدر

گرچه این جمله‌ی پیش‌پاافتاده‌ای به نظر می‌رسد اما مک لارن ۶۰۰LT اسپایدر را می‌توان بیش از مجموعه‌ای از قطعات دانست. چراکه در طراحی آن به‌گونه‌ای عمل شده است که هر یک از قطعات به‌طور هماهنگ باهم کار می‌کنند تا عملکردی بی‌نظیر در غالب یک خودرو سوپر اسپرت به نمایش درآید.

مک لارن 600LT اسپایدر

شرکت خودروسازی انگلیسی مک لارن سال‌هاست که خودروهای خیابانی خود را در دسته‌هایی چون سری‌های اسپرت، سوپر و آلتیمیت (Ultimate) طبقه‌بندی می‌کند. در این میان سری LT که مخفف عبارت Longtail است و یادآور کلکسیون Longtail F1 از دهه ۱۹۹۰ است، با چهره‌ای جدید و در غالب خودروهای مخصوص پیست با تکنولوژی بالاتر ظاهرشده‌اند. گرچه عده زیادی از کارشناسان ۶۰۰LT را به‌عنوان یکی از ساده‌ترین خودروهای مک لارن می‌دانند اما بااین‌وجود ۶۰۰LT سردسته لانگ تیل ها شناخته‌شده است.

مک لارن 600LT اسپایدر

برخلاف سایر سازندگان خودروهای سوپر اسپرت، مک لارن از رویکردی دوگانه پیروی می‌کند که در آن ‌یک خودروی سوپر اسپرت علاوه بر این‌که می‌تواند سریع و خشن‌ترین چهره خود را در پیست مسابقه به نمایش بگذارد، می‌تواند برای یک گردش معمولی نیز به کار رود. به‌این‌ترتیب می‌توان گفت مک لارن یکی از بهترین طراحی‌های خود را برای رسیدن به این رویکرد بر ۶۰۰LT اسپایدر اعمال کرده است.

مک لارن 600LT اسپایدر

با توجه به تمرکز مک لارن بر عملکرد ۶۰۰LT، سیستم‌های کنترل الکترونیکی برای افزایش بازدهی این خودرو تنظیم‌شده‌اند. از مهم‌ترین این سیستم‌های الکترونیکی، سقف تاشوی متشکل از سه قسمت جداگانه است که در طراحی ظاهری ۶۰۰LT اسپایدر به چشم می‌خورد. زمانی که لازم است این سقف به‌صورت الکتریکی جمع یا سوار شود، کمتر از ۲۰ ثانیه است و می‌توان آن را تا سرعت ۴۰ کیلومتر بر ساعت فعال نگه داشت و باز و بسته کرد. زمانی که سقف خودرو جمع شده یا اصطلاحاً بالاست، حسی از راندن یک کوپه به راننده منتقل می‌شود. گرچه سرعت در این حالت ۳۱۵ کیلومتر بر ساعت و کمتر از زمانی است که سقف بر روی خودرو سوار شده است.

مک لارن 600LT اسپایدر

زمانی که سقف بر روی خودرو سوار شده نه‌تنها آرامش فضای داخلی کابین فراهم می‌شود و فضای داخلی جادارتر از لامبورگینی Huracan اسپایدر به نظر می‌رسد بلکه از نفوذ باد و تأثیر آن بر سرعت نیز کاسته می‌شود و سرعت به ۳۲۳ کیلومتر بر ساعت نیز می‌رسد. البته به‌منظور کاهش مزاحمت باد می‌توان منحرف‌کننده باد را که به‌طور مستقل کار می‌کند نیز فعال کرد. مک لارن ۶۰۰LT اسپایدر اما روی دیگری نیز دارد. اگر در این خودرو سوپر اسپرت انگلیسی خشن بنشینید بی‌تابی خودرو را در غالب سروصداهایی ثابت خواهید شنید که می‌توانند لذت‌بخش باشند.

مک لارن 600LT اسپایدر

شتاب صفرتا ۹۶ این خودرو تنها ۲٫۸ ثانیه طول می‌کشد. گرچه از زمانی که ترمز گیری صورت می‌گیرد تا ایستادن به‌طور کامل خودرو سرعت عمل بالایی دارد اما تکان‌های کوچکی در ضمن ترمز گیری از این سوپر اسپرت به چشم‌خورده که چندان جالب نیست. این خودرو در آمریکا باقیمت پایه ۲۵۶,۵۰۰ دلار ارزش‌گذاری شده است اما بریتانیایی‌ها باید هزینه‌ای در حدود ۲۰۱,۵۰۰ پوند برای این خودرو بپردازند.

منبع: autoblog

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.