استراتژی کسب و کار

چرا برخی از افراد در شغل خود پیشرفت می کنند؟

چرا برخی از افراد در شغل خود پیشرفت می کنند؟

هر شغلی، یک هدف مادی دارد. خدمه کابین هواپیما هایی که در پروازهای طولانی مدت کار می‌کنند، را در نظر بگیرید. اغلب کارهای آنها تکراری است. مثلاً گرداندن چرخ دستی پر از غذا و نوشیدنی در راهروهای باریک هواپیما برای ۳۰۰ مسافر سوار شده، در حالی که یک سری کلمات یکسان مانند «مرغ یا گوشت گاو» را تکرار می‌کنند.

بسیاری از افرادی که این شغل را انتخاب می‌کنند این وظایف را انجام می‌دهند، چرا که آنها به خود درباره زیبایی‌های سفر می گویند و دنیا را مشاهده می‌کنند. بعید به نظر می‌رسد که آنها زمان زیادی را صرف فکر کردن به این کنند که چقدر توزیع بطری آب، پتو و کیسه بیمار خسته کننده خواهد بود. واقعیت روزمره این شغل می‌تواند یک محیط ایده آلی برای پرورش گله مندی و بیچارگی فراهم کند.

Why are some people doing their jobs?

اگر این گونه باشد، پس چرا برخی افراد در این مشاغل پیشرفت کرده و برخی دیگر از بین می‌روند؟ این موضوع احتمالاً به خاطر تفاوت میان افرادی است که احساس لذت در کار یافته و افرادی که این لذت را پیدا نمی‌کنند، یافتن راهی برای احساس لذت و خوبی، آن‌ها را متفاوت کرده است. خدمه شاد کابین راه‌هایی برای بیشتر آوردن افرادی که در این نقش و شغل هستند پیدا می‌کنند. آنان به دنبال موقعیت‌هایی برای به انجام رسیدن آنچه که می گویند و یا انجام کارها در زمانی که OFF (خارج از محل کار) هستند، می‌باشند.

مثلاً یک خدمه کابین هواپیما در پرواز که سعی کرد با ایجاد ارتباط نزدیک، به هدایت یک مسافر به سمت جلوی هواپیما برای پیاده شدن، کمک کند. یا مثلاً مهماندار هواپیمایی که یک جفت لباس راحت هواپیمایی برای مسافر پیدا کرد، تنها به این دلیل که او از پرواز جا مانده و در فرودگاه گیر افتاده بود. یا زن مهماندار در سالن هواپیمایی، با وجود اینکه همه چیز برای شب، تمیز و بسته بندی شده بود، برای مسافری شام درست کرد.

حتما بخوانید:
7 نکته فوق‌العاده کارآمد برای شروع یک کسب و کار آنلاین کوچک

این تنها مشتریان نیستند که منفعت می‌رسانند. ما در کار، معنای بیشتری برای اینکه چه کسی هستیم را می‌توانیم پیدا کنیم و بیشتر برای کسب این معنی ایستادگی می‌کنیم.

منبع: thestoryoftelling

مطالب مرتبط

چطور در مصاحبه شغلی موفق شویم؟

hanimn

چرا رهبران حسابگر بهترند و چطور می‌شود یکی از آن‌ها بود؟

سعیدی

۳۶ تصویر جذاب از کلیسای نتردام پاریس در طول تاریخ تا روز آتش‌سوزی

عباس رهامی

سخنرانی و فن بیان: چرا استفاده از “آه” و “اوم” حین صحبت خوب است؟

سعیدی

تقویت حافظه: برای تقویت حافظه حرف بزنید!

عباس رهامی

هوش مصنوعی شرکت ebay برای خرید بهتر

عباس رهامی

اضافه شدن ویژگی‌های ویز به گوگل مپس

عباس رهامی

فناوری و اپلیکیشن‌هایی که به شما کمک می‌کنند بهتر زندگی کنید

Rozhin

از تفاوت و مزایای سئو لینک داخلی و لینک خارجی چقدر می‌دانید؟

نگین ابراهیمی

برای جذب مشتری باید استراتژی داشته باشید

عباس رهامی

چرا استارت آپ ها باید در بهداشت و درمان سرمایه گذاری کنند؟

مهرناز شهریاری

چطور ترافیک را به سمت محتوا هدایت کنیم؟ نوشتن پایان کار نیست!

نگین ابراهیمی

دیدگاه شما چیست؟