چطور مثل خلبان‌های جنگی فشار کسب و کار را کنترل کنیم؟!

در این مقاله جالب جیمز دی مورفی، خلبان سابق جنگنده نیروی هوایی گرجستان توضیح می دهد که چگونه صاحبان کسب و کار می توانند مانند یک نیروی جنگنده در هدایت تیم ها موثر باشند.

جیمز دی مورفی، حتی قبل از اینکه کارآفرین شود به خوبی می دانست که چه فشاری را حس خواهد کرد. مورفی قبل از تاسیس کمپانی مشاور Afterburner، یک خلبان نیروی هوایی پرواز F-15s، یکی از پیچیده ترین جت های جنگنده زمان خود بود. او بعدا فرمانده ۱۱۶Fighter Wing برای گارد ملی هوایی گرجستان شد، جایی که شغلش حفظ آمادگی ۴۲ خلبان آموزش دیده جنگی برای استقرار در سراسر جهان در عرض ۷۲ ساعت بود.

مورفی می گوید کنترل فشار در این شرایط پر خطر بستگی به این دارد که برای هر چیز احتمالی که ممکن است رخ دهد آماده باشید. این درسی است که صاحبان کسب و کار ها و رهبران تجارت باید به آن توجه کنند.

چطور مثل خلبان‌های جنگی فشار کسب و کار را کنترل کنیم؟!

همیشه آماده باشید

آمادگی، کلید اصلی و واقعی انعطاف پذیری است. تمام موقعیت ها در نیروی هوایی تحت فشار شدید بود، اما من برای آنها آماده بودم، چرا که فرآیند برنامه ریزی ما بسیار گسترده بود، همانگونه که جلسه تمرینی ما بود.

خلبان های تحت آموزش با متحمل شدن سختی ها، برای موقعیت های احتمالی آماده می شوند، خواه یک فرآینده اورژانسی باشد یا یک درگیری مسلحانه غیرمنتظره.

شرکت ها در مورد برنامه ریزی بسیار صحبت کرده و درمورد چیزهایی مانند درآمد بالا برنامه ریزی می کنند. اما لزوما بسیاری از اقدامات که آنها را به آن اعداد می رساند را برنامه ریزی نمی کنند.

آماده سازی صاحبان کسب و کار ها به سبک خلبان‌های جنگی!

در ادامه این مقاله به چهار روش مورفی که صاحبان کسب و کار ها را مانند خلبان‌های جنگنده آماده و راهنمایی می کند، مطرح می شود.

چطور مثل خلبان‌های جنگی فشار کسب و کار را کنترل کنیم؟!

۱- برگزاری جلسات و گفتگو پیرامون هر عملیات

مورفی بر برگزاری جلسات قبل از اجرای هر برنامه، و داشتن تیمی که برای بهتر شدن، برنامه ای که به آنها سپرده شده را تکرار می کنند، تاکید می کند. این موضوع، تیم را با تمرکز و ایده های یکسان هماهنگ نگه می دارد. پس از انجام وظایف، برگزاری یک جلسه پرسش و پاسخ برای کمک به تیم، شکاف و اختلاف زیاد میان آنچه که انتظار آن را داشتند و آنچه که واقعا اتفاق افتاده را برطرف می کند. او می گوید:

به سود و زیان خود نگاه کنید. متوجه می شوید که چرا این اتفاق افتاده و با سرعتی که می توانید درس هایی که آموزش داده شده را در چرخه برنامه ریزی دیگری تکرار و پیاده سازی کنید.

۲- هر کسی را که می توانید به میز دعوت کنید

رهبران و صاحبان کسب و کار های موفق ، در طول فرآیند برنامه ریزی شراکت و مشورت دارند. مورفی توضیح می دهد که: «آنها پشت درهای بسته برنامه ریزی نمی کنند. آنها در برنامه ریزی تا جایی که امکان دارد، تشکیلات بیشتری را دربر می گیرند. این موضوع، تیم را خلاق تر می کند.» اگر دیگران در تیم شما بتوانند تصویر بزرگتری را درک کنند، تمامی گروه به طور موثرتری بهتر کار می‌کنند.

چطور مثل خلبان‌های جنگی فشار کسب و کار را کنترل کنیم؟!

۳- یک نمونه را با توجه به آسیب پذیری یا درستکار بودن آن، تنظیم کنید

صاحبان کسب و کار ها، آهنگ و فرآیند چگونگی موفقیت و آینده باقی افراد تیم را در طول جلسه تعیین می کنند. او می گوید:

اجازه دهید همه بدانند که این یک محیط امن روحی و روانشناختی است. و دلیل اینکه ما به طور خیلی صادقانه گفتگو می کنیم، به اشتراک گذاری دروس یاد گرفته شده برای منفعت و سود بردن گروه می باشد.

نکته اینجاست که هرکس زمانی شروع به شفاف سازی می کند که موثرترین اقدامات اولیه و آماده سازی صورت گرفته باشد.

۴- یک مقصد با کیفیت عالی ایجاد کنید

مورفی می گوید: «شما نمیتوانید آینده را پیش بینی کنید. اما قطعا می توانید موردی را که به عنوان سازمان و تشکیلات دوست دارید، طراحی کنید.» او پیشنهاد می کند که انتظارات خود پیرامون اهدافتان را تا جایی که ممکن است به صورت خاص، بچینید و آنچه را که او از آن به عنوان مقصد با کیفیت عالی نام می برد، برای آن اهداف ایجاد کنید. به این ترتیب شما می توانید به طور موثر با گروه ارتباط برقرار کرده و در جزئیاتی با کیفیت بالا آن را هماهنگ کنید.

منبع: inc

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.