معرفی بهترین تم‌های فایرفاکس: 13 طراحی برتر

توسط سمیرا گلکار

فایرفاکس مجهز به مجموعه‌ای کامل از امکانات و قابلیت‌هایی است که در هیچ مرورگر دیگری مشاهده نمی‌شود. اما ممکن است ظاهر این مرورگر مورد پسند همه کاربران نباشد.

خوشبختانه فایرفاکس برای حل این مشکل یک راهکار دارد و حالا تعداد زیادی تم برای این مرورگر طراحی شده که همگی می‌توانند تجربیات کاربری شما را با این مرورگر به طور چشمگیری تغییر دهند.

با ما همراه باشید تا با 13 مورد از جالب‌ترین تم‌های فایرفاکس آشنا شوید.

1.      Dark Space

بهترین تم‌های فایرفاکس 1 1

یکی از منحصربفردترین ویژگی‌های تم‌های فایرفاکس قابلیت متحرک سازی آنهاست و Dark space یکی از بهترین نمونه‌های این ویژگی است. رنگ غالب این تم، مشکی مات یا خاکستری تیره است و در قسمت نوار تب‌های آن یکسری ستاره قرار دارد.

این ستاره‌ها به آرامی در این نوار حرکت می‌کنند، چشمک میزنند و می‌درخشند. حرکت این ستاره‌ها بسیار جذاب و آرامش بخش است و باعث پرت شدن حواس شما نمی‌شود. به همین دلیل برای قرار گرفتن در پس زمینه همچنان که کارتان را انجام می‌دهید بسیار مناسب است.

2.      Neutron Stars

بهترین تم‌های فایرفاکس 2

Neutron Stars هم مثل تم قبلی یکی از تم‌های متحرک فایرفاکس است. این تم یک پس زمینه سفید برای صفحه لندینگ فایرفاکس دارد و اگر به دنبال تمی هستید که تفاوت زیادی با حالت پیش فرض انتخابی شما نداشته باشد، Neutron Stars گزینه خیلی خوبی محسوب می‌شود.

ویژگی جالب Neutron Stars همانطور که از نامش پیداست، دو گوی چرخانی هستند که نوار بوکمارک، تب و جستجو را پر می‌کنند. این دو گوی به آرامی و به صورت جذاب و چشم نواز کنار هم حرکت می‌کنند. متن تب‌های انتخاب نشده هم با رنگ این دو گوی تطبیق پیدا می‌کند که این هم جزء ویژگی‌های جالب این تم است.

3.      Kimi no Na wa

بهترین تم‌های فایرفاکس 3

Kimi no Na wa هم یکی دیگر از تم‌های متحرک است که بر اساس یک فیلم ژاپنی با همین نام ساخته شده است. این تم به صورت یک آسمان طراحی شده که یکی از کاراکترهای فیلم در گوشه آن قرار دارد. موی شخصیت این تم با نسیم باد حرکت می‌کند و ستاره‌های پشت سرش چشمک می‌زنند.

بقیه بخش‌های این تم نسبتاً ساده هستند. صفحه لندینگ پیش فرض فایرفاکس در این تم تغییری نداشته و رنگ دکمه‌ها و بوکمارک‌ها با پالت رنگی کلی تم هماهنگ هستند.

4.      Sakura

بهترین تم‌های فایرفاکس 4

Sakura هم جزء تم‌های متحرک فایرفاکس است. این تم در قالب درختان گیلاس پرشکوفه طراحی شده که ریختن گلبرگ‌هایشان روی زمین صحنه زیبایی ایجاد می‌کند. این تم تغییری در صفحه لندینگ فایرفاکس ایجاد نمی‌کند و همه دکمه‌ها را به رنگ صورتی کم رنگ تغییر می‌دهد تا با رنگ گلبرگ‌های شکوفه‌ها همخوانی پیدا کنند.

مشکل اصلی این تم، روان نبودن حرکت گلبرگ‌های در حال سقوط است که گاهی اوقات کمی متلاطم می‌شود و حرکت مورد انتظار را ندارند. همچنین رنگ دکمه‌ها بیش از حد به شکوفه‌ها نزدیک هستند و این باعث می‌شود که گاهی اوقات تشخیص آنها سخت باشد. با این حال تماشای این انمیشن‌ها آرامش بخش است.

5.      Stars at Night [Blue]

بهترین تم‌های فایرفاکس 5

آخرین تم متحرک در این لیست، Stars at Night [Blue] است. این تم دقیقاً همانطور که انتظار می‌رود عمل می‌کند و رنگ نوار جستجو، تب‌ها و بوکمارک‌ها را به آبی تیره آسمان تغییر می‌دهد که پر از ستاره‌های چشمک زن است.

این تم صفحه لندینگ فایرفاکس را تغییر می‌دهد و به رنگ خاکستری تیره تبدیل می‌کند که با هدر آن همخوانی دارد. انیمیشن‌های این تم خیلی درخشان یا جلب توجه کننده نیستند اما کوتاه بودنشان از نظر بعضی کاربران باعث پرت شدن حواس کاربر می‌شود.

6.      SciFi

بهترین تم‌های فایرفاکس 6

SciFi اولین گزینه این فهرست است که انیمیشنی و متحرک نیست. این تم یک جلوه تور مانند به تب، نوار جستجو و بوکمارک‌های فایرفاکس می‌بخشد و رنگ دکمه‌ها و بوکمارک‌ها را به فیروزه‌ای و آبی تیره تغییر می‌دهد تا با تم تطبیق پیدا کنند.

SciFi صفحه لندینگ فایرفاکس را هم تغییر داده و رنگ آن را به آبی تیره تبدیل می‌کند. این تغییر باعث ایجاد یک جلوه علمی – تخیلی برای فایرفاکس می‌شود که بعضی از کاربران علاقه زیادی به چنین تم‌هایی دارند.

7.      Running Foxes

بهترین تم‌های فایرفاکس 7

اگر به دنبال تمی هستید که تغییر زیادی در مرورگر شما ایجاد نکند، Running Foxes می‌تواند برای شما مناسب باشد. این تم تغییر زیادی در دکمه‌ها یا رنگ‌ها ایجاد نمی‌کند و همان تجربه کاربری ساده را حفظ می‌کند.

تنها تفاوت این تم با حالت عادی، دو روباهی هستند که بالای آن قرار می‌گیرند که به نوعی با خود فایرفاکس و تم روباهی آن همخوانی دارد.

8.      Sunset Foggy Sea

بهترین تم‌های فایرفاکس 8

Sunset Foggy Sea هم یکی دیگر از تم‌های ساده است که همان ساختار معمولی فایرفاکس را حفظ می‌کند اما با یک تفاوت. این تصویر در پس زمینه تب، نوار جستجو و بوکمارک‌ها تصویر خورشید روی یک دریای مه آلود را نشان می‌دهد. اگر شما هم دلتنگ ساحل هستید، حتماً این تم را امتحان کنید.

9.      Zebra Abstract

بهترین تم‌های فایرفاکس 9

گزینه بعدی در بین تم‌های مینیمال ما Zebra Abstract است. این تم شبیه بعضی از تم‌های قبلی است و تغییر چشمگیری در دکمه‌ها یا صفحه لندینگ فایرفاکس ایجاد نمی‌کند.

Zebra Abstract نوار جستجو، تب‌ها و بوکمارک‌های فایرفاکس را با یک الگوی گوره خری آبی رنگ تزئین می‌کند که باعث تغییر حال و حوای وبگردی با این مرورگر می‌شود.

10. Dreamstime Mountains

بهترین تم‌های فایرفاکس 10

Dreamstime mountains پس زمینه ساده فایرفاکس را با یکسری کوه زیبا جابجا می‌کند اما تغییری در بقیه بخش‌های فایرفاکس ایجاد نمی‌شود.

11. Sky of Tiles

بهترین تم‌های فایرفاکس 11

اگر به دنبال یک تم لایت تر هستید، Sky of tiles می‌تواند برای شما مناسب باشد. این تم نوار تب‌ها، جستجو و بوکمارک فایرفاکس را با یکسری کاشی آبی رنگ تزئین می‌کند. با این تم رنگ دکمه‌ها تغییر پیدا می‌کند و متن هم تیره تر می‌شود.

12. Rainbow Pastel

بهترین تم‌های فایرفاکس 12

اگر به دنبال تمی رنگی هستید، Rainbow Pastel را امتحان کنید. این تم پس زمینه مرورگر را با یک رنگین کمان از رنگ‌های پاستلی تزئین می‌کند.

13. Two Little Birds

بهترین تم‌های فایرفاکس 13

این تم همانطور که از نامش پیداست دو پرنده دوست داشتنی را در گوشه مرورگر شما قرار داده و بقیه قسمت‌ها را با رنگ‌های لایت همخوان با آن پر می‌کند.

جمع بندی مطلب

این مطلب تنها شامل چند مورد از تم‌های فایرفاکس بود و امیدواریم که به شما برای انتخاب تم کمک کرده باشد. اما اگر از چند مرورگر مختلف استفاده می‌کنید ممکن است این روش برای شما مناسب نباشد.

اکثر تم‌ها برای همه مرورگرها قابل استفاده نیستند پس اگر به دنبال تمی برای سافاری یا کروم هستید، ممکن است نتوانید از تم‌های معرفی شده در این مطلب استفاده کنید. خوشبختانه تم‌های مخصوص دیگری برای این مرورگرها طراحی شده اند پس نباید دست از جستجو بردارید!

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید