ایرپاد 3 اپل با طراحی مشابه ایرپاد پرو و شارژدهی بهتر معرفی شد

توسط محمد حسین
ایرپاد 3

همانطور که می‌دانید ساعاتی پیش رویداد Unlished اپل به پایان رسید. در این رویداد محصولات گوناگونی مانند نسخه‌های 14 اینچی و 16 اینچی مک بوک پرو 2021 و رنگ‌های جدید هوم پاد مینی معرفی شدند. همچنین مسئولان اپل از نسل جدید هدفون‌های بی‌سیم خود موسوم به ایرپاد 3 نیز رونمایی کردند.

ایرپاد 3 در مقایسه با نسل‌های گذشته خود پیشرفت چشمگیری را شاهد بوده. این موضوع در طراحی ایرپاد 3 نیز به خوبی مشخص است. برای آشنایی بیشتر با هدفون بی‌سیم ایرپاد 3 با روکیدا همراه باشید:

معرفی ایرپاد 3: طراحی

Apple unveils AirPods 3 with longer battery life and MagSafe support, Apple Music Voice Plan

همانطور که در تصاویر نیز مشاهده می‌کنید طراحی نسل جدید ایرپادهای اپل بسیار نزدیک به ایرپاد پرو می‌باشد. با این حال همچنان دو تفاوت اصلی میان ایرپاد 3 و ایرپاد پرو وجود دارد که کی از آن‌ها پشتیبانی از سری‌های سیلیکونی است که تنها محدود به ایرپاد پرو می‌شود. همچنین ایرپاد 3 برخلاف ایرپاد پرو فاقد قابلیت اکتیو نویز کنسلینگ می‌باشد.

به طوری کلی پایه‌های ایرپاد 3 در مقایسه با نسل گذشته کوچک‌تر شده است. فرم سری‌ها تغییر یافته است و تحدب آن‌ها بیشتر شده. همچنین کیس شارژ ایرپاد 3 نیز در مقایسه با نسل گذشته پهن‌تر شده است که به افزایش شارژدهی آن کمک می‌کند.

معرفی ایرپاد 3: قابلیت‌ها

Apple unveils AirPods 3 with longer battery life and MagSafe support, Apple Music Voice Plan

ایرپاد 3 در مقایسه با نسل گذشته خود از امکانات بیشتری برخوردار است. یکی از این قابلیت‌ها Adaptive EQ می‌باشد. با فعال کردن این قابلیت ایرپاد شما می‌توانند بر اساس ژانر آهنگ، نحوه پخش موسیقی را به صورت هوشمند تطبیق دهد. Adaptive EQ با تقویت فرکانس‌های پایین و متوسط باعث می‌شود تا کاربران بهترین صدای خروجی را بر اساس ژانر موسیقی تجربه کنند.

از دیگر قابلیت‌های مهمی که به نسل سوم ایرپادهای اپل اضافه شده است، قابلیت صدا فضایی (spatial audio) می‌باشد. این قابلیت به کمک فناوری Dolby Atmos باعث می‌شود تا صداها حالتی سه بعدی پیدا کنند. کاربران با استفاده از این قابلیت احساس می‌کنند که صدا در محیط اطراف آن‌ها به صورت سه بعدی پخش می‌شود. این قابلیت با تشخیص حرکات سر کاربر می‌تواند صدای هر یک از ایرپادها را تغییر دهد. در این حالت کاربر احساس می‌کند که در میان امواج صدا غوطه‌ور است.

یکی دیگر از موارد اضافه شده به ایرپاد 3، سنسور تشخیص محیط داخل گوش است. با کمک این سنسور زمانی که یکی از گوشی‌ها را از گوش خود خارج‌ می‌کنید، پخش موسیقی از طریق آن گوشی به طور خودکار متوقف می‌شود.

میکروفون‌های ایرپاد 3 نیز در مقایسه با نسل گذشته بهبود یافته‌اند. یکی از موارد ارتقا یافته مربوط به مکالمه تلفنی می‌شود. زمانی که در حال مکالمه تلفنی از طریق ایرپاد 3 هستید میکروفون‌ها به صورت خودکار صدای محیط را بلاک می‌کنند. از این رو تمرکز بر روی صدای کاربر خواهد بود.

همچنین میکروفون‌های ایرپاد 3 قادر به پشتیبانی از فرمان Hey Siri هستند. هم‌اکنون دستیار سیری می‌تواند اعلان‌های دریافتی نظیر پیام‌ها، رویدادهای ثبت شده در برنامه تقویم و Reminder و تماس‌های تلفنی را به شما اطلاع دهد. همچنین توسعه دهندگان نیز می‌توانند این قابلیت را برای اپلیکیشن‌های خود فعال کنند. در این صورت زمانی که اعلانی از سوی این برنامه‌ها منتشر شد، سیری آن را از طریق ایرپاد 3 به شما اطلاع می‌دهد.

معرفی ایرپاد 3: باتری و شارژدهی

Apple unveils AirPods 3 with longer battery life and MagSafe support, Apple Music Voice Plan

تغییر مهم بعدی که در نسل سوم ایرپادهای اپل رخ داده، باتری و شارژدهی آن است. طبق آمار و ارقامی که مسئولان اپل در جریان رویداد اعلام کردند، شارژدهی گوشی‌های ایرپاد 3 به شش ساعت افزایش یافته است. همچنین کیس ایرپاد 3 نیز قادر است تا گوشی‌ها را چهار بار شارژ کند. در مجموع شارژدهی ایرپاد 3 به 30 ساعت افزایش پیدا کرده است..

البته این تمام ماجرا نیست، چرا که ایرپاد 3 هم‌اکنون از شارژ سریع نیز پشتیبانی می‌کند. طبق گفته مسئولان اپل، کاربران تنها با 5 دقیقه شارژ کردن ایرپاد 3 می‌توانند تا 1 ساعت از آن‌ها استفاده کنند. همچنین کیس ایرپاد 3 قادر به پشتیبانی از شارژر مگ سیف نیز می‌باشد. قابلیت ردیابی ایرپاد 3 از طریق شبکه Find My از دیگر تغییرات مهم در نسل جدید هدفون‌های بی‌سیم اپل به شمار می‌رود. هم‌اکنون شما می‌توانید از طریق برنامه Find My موقعیت ایرپاد خود را نیز شناسایی کنید.

Apple unveils AirPods 3 with longer battery life and MagSafe support, Apple Music Voice Plan

ایرپاد 3 با برچسب قیمتی 179 دلار وارد بازار خواهد شد. طبق گفته مسئولان اپل این محصول از تاریخ 26 اکتبر به بازارهای جهانی عرضه خواهد شد. همچنین اپل با رونمایی از ایرپاد 3 قیمت نسل گذشته آن را کاهش داده است. هم‌اکنون ایرپاد 2 با قیمت 129 دلار قابل خریداری است. همچنین ایرپاد پرو نیز هم‌اکنون از قیمت 249 دلار برخوردار است.

در آینده با نقد و بررسی ایرپاد 3 اپل با شما همراه خواهیم بود.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید