معرفی فیلم آخرین دوئل The Last Duel 2021: از مت دیمون تا بن افلک در شاهکاری از آخرین مبارزه قضایی تاریخ!

توسط امیر بلادی
نقد و بررسی فیلم آخرین دوئل The Last Duel 2021: شاهکاری با تیغ دو لبه!

فیلم آخرین دوئل (The Last Duel) برگرفته از روایتی تاریخی و واقعی با حضور ستارگان بسیار محبوب، هم در ایفای نقش و هم در تهیه فیلم‌نامه، این شاهکار بی‌نظیر را به خبرسازترین فیلم‌های ماه اکتبر تبدیل کرده است. مت دیمون و بن افلک، دو بازیگر اصلی  فیلم آخرین دوئل، در تکمیل فیلمنامه نقش مهمی داشته‌اند. این فیلم با هزینه و تولید، بسیار خوب از بهترین فیلم‌های سال 2021 و در ژانر تاریخی و درام به شما می‌رود.

معرفی فیلم آخرین دوئل The Last Duel 2021

معرفی فیلم آخرین دوئل The Last Duel 2021

در ادامه مطلب کارشناسان سینما مجله اینترنتی روکیدا، با معرفی و مرور تریلر و داستان فیلم آخرین دوئل (The Last Duel) همراه شما خواهند بود. برای مشاهده مطلب نقد و بررسی فیلم آخرین دوئل که نگاهی به واقعه تاریخی مرتبط را نیز بررسی نموده‌ایم کلیک نمایید.

نقد و بررسی فیلم آخرین دوئل The Last Duel 2021: شاهکاری با تیغ دو لبه!

به ترتیب از راست، آدام درایور، بن افلک، مت دیمون و جودی کامر

معرفی فیلم آخرین دوئل The Last Duel: روایتی واقعی از آخرین مبارزه قضایی تاریخ

فیلم آخرین دوئل برگرفته از داستانی واقعی در قرن 14هم با حضور ستارگان بسیار محبوب سینما، با تولیدی پرهزینه و جذاب، در 25 اکتبر (23 مهرماه) منتشر شد. این فیلم به کارگردانی ریدلی اسکات (Raidly Scott) که پیش‌تر او را برای کارگردانی فیلم تمام پول‌های جهان (All the Money in the World) و فیلم (Alien: Covenant) می‌شناسیم پرداخته شده است.

معرفی فیلم آخرین دوئل The Last Duel 2021: شاهکاری با تیغ دو لبه!

آخرین دوئل، را می‌توان تصویر آخرین مبارزه قضایی شناخته شده در تاریخ که در فرانسه اتفاق افتاده است دانست. داستانی که از زندگی یک شوالیه بعد از خیانت دوستش و مورد تجاوز قرار دادن همسرش، در زمانی که نبوده منشا می‌گیرد. روایت تاریخی خشن و زن ستیزانه قرون وسطی، با حواشی و فراز و نشیب‌های فراوان، آخر هفته سینماها را قبضه کرده بود! مبارزه این دو در روبه‌روی یک‌دیگر، قاضی انتخاب فرد صادق خواهد بود.

نبرد مت دیمون و آدام درایور بهترین موضوع برای در انحصار درآوردن سینما است! که کاش با تبلیغات گسترده‌تر مطرح‌ترهم می‌شد. مت دیمون و بن افلک پیش از این در همکاری با یک‌دیگر فیلمنامه فیلم شکار حسن نیت (Good Will Hunting) را نوشته بودند. که این فیلم حتی در بخش بهترین فیلمنامه‌های جوایز اسکار نیز نامزد شده است!

402f0310 2c63 11ec 9ffe b4e7a30967d9

فیلم آخرین دوئل با توجه به تولید پرهزینه و درخشانی که داشته، با کمک برخی بازیگران و کارگردانی در کنار کمپانی‌های تولید کننده در دسترس قرار گرفته است. داستانی که جنگ‌ها و خشونت‌های تاریخی را در کنار اهمیت کلیدی یک زن در تاریخ به زیبایی به تصویر کشیده است. زنی که به تنهایی از حقوق یک ملت و خود آسیب دیده‌اش دفاع خواهد کرد. این فیلم توانسته امتیاز 7.7 از رسانه IMDB را به خود اختصاص دهد. همچنین 88 درصد تماشاگران از رسانه Rotten Tomatoes، نسبت به تماشای آخرین دوئل (The Last Duel) احساس رضایت داشته‌اند.

0519b0621abf853cc862d614dddc9265fd last duel

نویسندگان فیلم‌نامه نیکول هولوفسنر (پیش از این با نویسندگی، فیلم آیا می‌توانی من را فراموش کنی Can You Ever Forgive me) در کنار مت دیمون (Matt Damon) و بن افلک (Ben Affleck) بوده‌اند. جالب است بدانید که مت دیمون، بن افلک، ریدلی اسکات، جنیفر فاکس (Jeniffer Fox)، و کوین جی والش (Kevin J Wallesh) تیم تهیه‌کنندگی فیلم را تشکیل داده‌اند. همچنین کمپانی استدیو قرن بیستم (20th Century Studios)، کمپانی تهیه کنندگی اسکات (Scott Free Productions) و Pearl Street Films تولید کننده‌های فیلم آخرین دوئل بوده‌اند.

adam

لیست سازندگان و بازیگران فیلم آخرین دوئل The Last Duel 2021: اثری تاریخی از ریدلی اسکات و ستارگان بسیار محبوب و ماهر!

ریدلی اسکات (Ridley Scott) کارگردان و ازتهیه‌کنندگان فیلم آخرین دوئل در کنار مت دیمون (Matt Damon)، بن افلک (Ben Affleck)، جنیفر فاکس (Jennifer Fox) و کوین جی والش (Kevin J. Walsh) تهیه‌کنندگی فیلم را انجام داده‌اند. در نوینسدگی فیلم‌نامه مت دیمون، بن افلک در زیر سایه نویسنده ارشد، نیکول هولوفسنر (Nicole Holofcener) حضور داشته‌اند. کمپانی‌های تولید کننده فیلم، کمپانی استدیو قرن بیستم (20th Century Studio)، کمپانی محصولات اسکات (Scott Production) و (Pearl Street Films) بوده‌اند.

نقد و بررسی فیلم آخرین دوئل The Last Duel 2021: شاهکاری با تیغ دو لبه!

به ترتیب از راست به چپ، آدام درایور، مت دیمون و بن افلک

بازیگران فیلم را، بن افلک (Ben Affleck)، آدام درایور (Adam Driver)، مت دیمون (Matt Damon)، جودی کامر (Jodi Comer)، الکس لاوتر (Alex Lawther)، مایکل مک الهاتون (Michael McElhatton)، ناتانیل پارکر (Nathaniel Parker)، هریت والتر (Harriet Walter)، کلایو راسل (Clive Russell) و زلکو ایوانک (Zeljko Ivanek) بوده‌اند. به طور مختصر در ادامه با نگاهی به داستان و تریلر همراه ما باشید.

DF 19498 R

خلاصه داستان فیلم آخرین دوئل The Last Duel 2021: داستانی تاریخی و واقعی در قرن چهاردهم!

زمانی که یک شوالیه نورمن با نام ژان دو کارروژ، از جنگ اسکاتلند بازی می‌گردد تا همسرش مارگرت را پیدا کند داستان آغاز خواهد شد. ژاک لگریس از همکاران و دوستان او، به خشونت همسر او را مورد آذار قرار می‌دهد. ژان به دنبال چارلز ششم (پادشاه جوان) خواهد رفت. دولی برای  وقار و افتخار، خانواده و ملت، شکل خواهد گرفت. در این میان تلاش مارگاریت را می‌بینیم که برای آزدی خود و فرزندش تلاش می‌کند. نتیجه این مبارزه قضایی جکم مرگ یا زندگی مارگارت و همسرش خواهد بود!

 تریلر فیلم آخرین دوئل The Last Duel 2021

در این بخش از مطلب جهت آشنایی شما با این فیلم تاریخی (The Last Duel) تریلر آن را تهیه نموده‌ایم. با تما شای آن اتمسفر کلاسیک فیلم آخرین دوئل که 23 مهرماه 1400 منتشر شده است را بیشتر بشناسید.

 

منبع: rogerebert.com

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

1 دیدگاه

آواتار سعید
سعید دوشنبه 29 آبان 1402 ساعت 19:13 - 19:13

این فیلم یک شاهکار محض و بازی ادام درایور درخشان و بی نظیر بود…هرچقدر به صحنه های فیلم چشم میدوزی لحظه ب لحظه به جذابیت داستان و استرسی که در انتهای فیلم در چشمان بازیگران و مخاطب احساس میشه جذابیتش رو چند برابر میکنه…فوق العاده بود و بنظرم میشه در تاپ تن قرارش داد

پاسخ

دیدگاهی بنویسید