استارتاپ استراتژی کسب و کار بیوگرافی و مصاحبه مدیریت و موفقیت در کسب و کار مشاوره و روانشناسی پیشنهاد سردبیر

چقدر کارکنان کسب و کارهای کوچک نسبت به کسب و کارهای بزرگ شادترند؟

نشاط 87% کارکنان کسب و کارهای کوچک نسبت به کسب و کارهای بزرگ

باوجود چالش‌های مدیریت یک کسب و کار کوچک، بیشتر کارکنان احساس می‌کنند که کارکردن برای کسب و کارهای کوچک سرگرمی بیشتری نسبت به کارکردن برای کسب و کارهای بزرگ دارد.

بله، باید درک کنیم که کار کردن برای یک کسب و کار کوچک بسیار سرگرم کننده تر از یک کسب و کار بزرگ است. این حداقل چیزی است که اخیراً در نظرسنجی بررسی شادی در کسب و کارهای کوچک توسط شرکت بیمه اختیاری Aflac به دست آمده است.

نظرسنجی شادی کسب و کار کوچک در سال ۲۰۱۸

۸۷ درصد از کارکنان کسب و کارهای کوچک، تا حدودی یا کاملاً موافق هستند که کار کردن برای یک کسب و کار کوچک، سرگرم کننده تر از کار کردن در یک کسب و کار بزرگ است. حدود نیمی از کارکنان می گویند که آن‌ها واقعاً شادترین کار را در یک کسب وکار کوچک انجام می‌دهند که Aflac آن را به عنوان یک سازمان با ۳ تا ۴۹ کارمند تعریف می‌کند.

یک دلیل اینکه اکثریت کارکنان احساس می‌کنند که کار کردن برای کسب و کار کوچک سرگرم کننده تر است. این است که آن‌ها فکر می‌کنند از کار کردن برای کسب و کارهای بزرگ کم دردسرتر است. یکی دیگر از دلایلی که کارکنان کسب و کارهای کوچک شادترند، افزایش حقوق و دستمزد در این کسب و کارها است. چهار نفر از پنج کارمند کسب و کار کوچک که در نظرسنجی شرکت کردند،  معتقد بودند که به آنها به اندازه همکاران خود پاداش داده می‌شوند.

«علاوه بر این، تقریباً ۹ نفر از ۱۰ نفر کارکنان کسب و کارهای کوچک احساس می‌کنند که آنها فرصتی برای ابراز نظرات و ایده‌های خود دارند و آنها شنیده و درک می‌شوند.»

نشاط 87% کارکنان کسب و کارهای کوچک نسبت به کسب و کارهای بزرگ

ارزش شادی کارمند کسب و کارهای کوچک

تقریباً تمام پاسخ دهندگان (۹۱٪) گفتند که آنها اعتقاد دارند شادی کارکنان حداقل تا حدودی برای رهبری شرکتشان مهم است. در حقیقت، بیش از نیمی از کل کارکنان مورد بررسی کسب و کارهای کوچک (۵۵ درصد) گزارش دادند که شادی کارکنان برای رهبری آنها بسیار مهم است.

وقتی کارکنان کسب و کارهای کوچک در شغل خود سرگرم و خوشحال هستند، آن‌ها نیز در نقش‌های خود بیشتر درگیر می‌شوند. هنگامی که آن‌ها بیشتر درگیر می‌شوند، در کار خود بیشتر سازنده و راضی هستند. نیازی به گفتن نیست که این می‌تواند موفقیت بزرگی در کسب و کار شما ایجاد کند.

«زمانی که صحبت از بهترین بخش کار برای یک کسب وکار کوچک می‌شود، احساس مثل یک خانواده بودن، بالاترین امتیاز را در میان همه کارکنان مورد بررسی، به خود اختصاص داده است.»

کسب و کار کوچک تان را یک مکان شاد برای کار کردن بسازید

اگر دوست دارید کسب و کار کوچک خود را مکانی شادتر برای کار کردن کارکنان تان کنید، مزایای شناخته شده بالا از کار، برای یک کسب و کار کوچک، شامل برنامه ریزی انعطاف پذیرتر و احساس قدردانی بیشتر است. این‌ها زمینه‌های کلیدی هستند که باید در بهبود کسب و کار کوچک خود مراقب باشید.

علاوه بر این، بسیاری از کارکنان کسب و کار کوچک موافقند که داشتن تأثیر در کار و دیدن نتایج کارشان باعث خوشحالی‌شان می‌شود. سعی کنید تلاش‌های کارکنان کسب و کار کوچک خود را به رسمیت بشناسید.

به هرحال حقوق و دستمزد و بیمه مراقبت‌های بهداشتی به عنوان مهم‌ترین چالش‌های یک کسب وکار کوچک محسوب می‌شوند. به دنبال آن با پیدا کردن بیمه یا پشتیبان هنگامی که همکاران مرخصی هستند، به طور کلی، درک کارکنان کسب وکار کوچک از آینده صنعت کوچک تجاری بسیار مثبت است.

منبع: smallbiztrends

مطالب مرتبط

سرمایه در گردش کسب و کار و آنچه باید درباره سودآوری بدانید

soheila1992

چطور در مصاحبه شغلی موفق شویم؟

hanimn

چرا رهبران حسابگر بهترند و چطور می‌شود یکی از آن‌ها بود؟

فرشاد سعیدی

سخنرانی و فن بیان: چرا استفاده از “آه” و “اوم” حین صحبت خوب است؟

فرشاد سعیدی

تقویت حافظه: برای تقویت حافظه حرف بزنید!

عباس رهامی

اضافه شدن ویژگی‌های ویز به گوگل مپس

عباس رهامی

فناوری و اپلیکیشن‌هایی که به شما کمک می‌کنند بهتر زندگی کنید

Rozhin

از تفاوت و مزایای سئو لینک داخلی و لینک خارجی چقدر می‌دانید؟

نگین ابراهیمی

برای جذب مشتری باید استراتژی داشته باشید

عباس رهامی

چرا استارت آپ ها باید در بهداشت و درمان سرمایه گذاری کنند؟

مهرناز شهریاری

چطور ترافیک را به سمت محتوا هدایت کنیم؟ نوشتن پایان کار نیست!

نگین ابراهیمی

۷ نکته ای که به عنوان یک کارآفرین جوان باید بدانید!

نگین ابراهیمی

دیدگاه شما چیست؟