استارتاپ استراتژی کسب و کار بیوگرافی و مصاحبه مدیریت و موفقیت در کسب و کار مشاوره و روانشناسی پیشنهاد سردبیر

چقدر کارکنان کسب و کارهای کوچک نسبت به کسب و کارهای بزرگ شادترند؟

نشاط 87% کارکنان کسب و کارهای کوچک نسبت به کسب و کارهای بزرگ

باوجود چالش‌های مدیریت یک کسب و کار کوچک، بیشتر کارکنان احساس می‌کنند که کارکردن برای کسب و کارهای کوچک سرگرمی بیشتری نسبت به کارکردن برای کسب و کارهای بزرگ دارد.

بله، باید درک کنیم که کار کردن برای یک کسب و کار کوچک بسیار سرگرم کننده تر از یک کسب و کار بزرگ است. این حداقل چیزی است که اخیراً در نظرسنجی بررسی شادی در کسب و کارهای کوچک توسط شرکت بیمه اختیاری Aflac به دست آمده است.

نظرسنجی شادی کسب و کار کوچک در سال ۲۰۱۸

۸۷ درصد از کارکنان کسب و کارهای کوچک، تا حدودی یا کاملاً موافق هستند که کار کردن برای یک کسب و کار کوچک، سرگرم کننده تر از کار کردن در یک کسب و کار بزرگ است. حدود نیمی از کارکنان می گویند که آن‌ها واقعاً شادترین کار را در یک کسب وکار کوچک انجام می‌دهند که Aflac آن را به عنوان یک سازمان با ۳ تا ۴۹ کارمند تعریف می‌کند.

یک دلیل اینکه اکثریت کارکنان احساس می‌کنند که کار کردن برای کسب و کار کوچک سرگرم کننده تر است. این است که آن‌ها فکر می‌کنند از کار کردن برای کسب و کارهای بزرگ کم دردسرتر است. یکی دیگر از دلایلی که کارکنان کسب و کارهای کوچک شادترند، افزایش حقوق و دستمزد در این کسب و کارها است. چهار نفر از پنج کارمند کسب و کار کوچک که در نظرسنجی شرکت کردند،  معتقد بودند که به آنها به اندازه همکاران خود پاداش داده می‌شوند.

«علاوه بر این، تقریباً ۹ نفر از ۱۰ نفر کارکنان کسب و کارهای کوچک احساس می‌کنند که آنها فرصتی برای ابراز نظرات و ایده‌های خود دارند و آنها شنیده و درک می‌شوند.»

نشاط 87% کارکنان کسب و کارهای کوچک نسبت به کسب و کارهای بزرگ

ارزش شادی کارمند کسب و کارهای کوچک

تقریباً تمام پاسخ دهندگان (۹۱٪) گفتند که آنها اعتقاد دارند شادی کارکنان حداقل تا حدودی برای رهبری شرکتشان مهم است. در حقیقت، بیش از نیمی از کل کارکنان مورد بررسی کسب و کارهای کوچک (۵۵ درصد) گزارش دادند که شادی کارکنان برای رهبری آنها بسیار مهم است.

وقتی کارکنان کسب و کارهای کوچک در شغل خود سرگرم و خوشحال هستند، آن‌ها نیز در نقش‌های خود بیشتر درگیر می‌شوند. هنگامی که آن‌ها بیشتر درگیر می‌شوند، در کار خود بیشتر سازنده و راضی هستند. نیازی به گفتن نیست که این می‌تواند موفقیت بزرگی در کسب و کار شما ایجاد کند.

«زمانی که صحبت از بهترین بخش کار برای یک کسب وکار کوچک می‌شود، احساس مثل یک خانواده بودن، بالاترین امتیاز را در میان همه کارکنان مورد بررسی، به خود اختصاص داده است.»

کسب و کار کوچک تان را یک مکان شاد برای کار کردن بسازید

اگر دوست دارید کسب و کار کوچک خود را مکانی شادتر برای کار کردن کارکنان تان کنید، مزایای شناخته شده بالا از کار، برای یک کسب و کار کوچک، شامل برنامه ریزی انعطاف پذیرتر و احساس قدردانی بیشتر است. این‌ها زمینه‌های کلیدی هستند که باید در بهبود کسب و کار کوچک خود مراقب باشید.

علاوه بر این، بسیاری از کارکنان کسب و کار کوچک موافقند که داشتن تأثیر در کار و دیدن نتایج کارشان باعث خوشحالی‌شان می‌شود. سعی کنید تلاش‌های کارکنان کسب و کار کوچک خود را به رسمیت بشناسید.

به هرحال حقوق و دستمزد و بیمه مراقبت‌های بهداشتی به عنوان مهم‌ترین چالش‌های یک کسب وکار کوچک محسوب می‌شوند. به دنبال آن با پیدا کردن بیمه یا پشتیبان هنگامی که همکاران مرخصی هستند، به طور کلی، درک کارکنان کسب وکار کوچک از آینده صنعت کوچک تجاری بسیار مثبت است.

منبع: smallbiztrends

مطالب مرتبط

آیا می‌توانیم به دنیا آمدن خود را به یاد آوریم؟

Amaj

اندوه خود را در فضای مجازی به اشتراک نگذارید!

کیوان

طرح حمایت از استارت‌آپ‌ها در ایران آغاز شد

کیوان

۸ توصیه برای این که برند شخصی خود را در سال ۲۰۱۷ بسازید

ماهان

با این ۱۹ ایده خارق‌العاده به سطوح بالاتر پیشرفت کنید

مهرناز شهریاری

مزیت رقابتی شما چیست؟ برنده شدن در زمانی که همه مثل هم فکر می کنند

طاهر مهدی پناه

چگونه مشتریان فصل تعطیلات را به خریداران همیشگی تبدیل کنیم؟

فروشگاه اینترنتی خود را چطور برای فروش و پول سازی بیشتر متحول کنیم؟

مهرناز شهریاری

به ۱۶دلیل شبکه‌های اجتماعی برای کسب و کارها فوق العاده سودمند هستند

hanimn

چگونه یک استارت آپ با موضوع سبک زندگی راه‌اندازی کنیم؟

مهرناز شهریاری

مدیران موفق برای پیشرفت کسب و کار و کارکنان خود چه کار می‌کنند؟

هوش هیجانی چیست؟ چطور از هوش هیجانی در کسب و کار پول دربیاوریم؟

ماهان

۶ درس از مدیریت به سبک بنجامین فرانکلین – قسمت دوم و پایانی

نگین ابراهیمی

با این ۶ کار کوچک، استرس روزانه را کاملا برطرف کنید!

پرشان شاکری فر

هیپنوتیزم چیست و چه عوارضی دارد؟

کیوان

با این ۱۰ نکته در حسابداری تجارت الکترونیک و فروش اینترنتی فوق العاده موفق باشید

مهرناز شهریاری

۷ مرحله برای نوشتن یک طرح کسب و کار (Business Plan) بدون نقص

فاطمه غفاری

گوگل چه مهارت‌هایی را به مدیرانش آموزش می دهد؟

مهرناز شهریاری

Leave a Comment