مقایسه گلکسی بادز 2 و وان پلاس بادز پرو: رقابت قدیمی کره و چین

توسط امیرحسین حیدرزاده

امروز پرچم قرمز را بین دو جنگجو نگه می‌داریم. یک طرف سامسونگ گلکسی بادز 2 و طرف دیگر وان پلاس بادز پرو قرار دارد. تمرکز هر دو دستگاه روی ویژگی حذف نویز است.

به خرید یکی از آن‌ها فکر می‌کنید؟ قبل از خرج کردن پول خود، چند قدم همراه با روکیدا بمانید.

گلکسی بادز 2 جدیدترین عضو در میان ایرپادهای سامسونگ حساب می‌شود. آن را تحسین می‌کنیم. یک دستگاه با صدای با کیفیت که حذف نویز آن به خوبی صدای محیط را به سکوت تبدیل می‌کند.

دنیایی از ویژگی‌های نرم افزاری به محصول جدید اضافه شده. حالا می‌توانید ایرپادهای خود را به کمک ساعت گلکسی واچ 4 کنترل کنید.

وان پلاس بادز پرو هم به تازگی از راه رسیده. حذف نویز قابل تغییر، صدای قابل شخصی سازی و شارژ سریع دستگاه توجه ما را به خود جلب می‌کند.

یک محصول جذاب که هم تیمی قدرتمندی برای وان پلاس 9 حساب می‌شود. با برچسب قیمت اقتصادی، دیگر رقبا را تحت فشار قرار می‌دهد. این محصول بهترین هدفون با قابلیت حذف نویز و قیمت کم‌تر از 150 دلار است.

نگاهی کوتاه به مشخصات دو رقیب

گلکسی بادز 2 وان پلاس بادز پرو
قیمت 149 دلار 149 دلار
شارژ بی‌سیم بله بله
تراشه اعلام نشده اعلام نشده
عمر باتری 5 ساعت به همراه
حذف نویز فعال
7.5 ساعت بدون
حذف نویز فعال
29 ساعت با کیس
5 ساعت به همراه
حذف نویز فعال
7 ساعت بدون
حذف نویز فعال
29 ساعت با کیس
و حذف نویز فعال
38 ساعت با کیس
و بدون حذف نویز فعال
مقاومت در
برابر آب
IPX2 IP55
ابعاد کیس 1.9 در 2.0 در 1.09 اینچ 1.25 در 0.9 اینچ
وزن کیس اعلام نشده 1.83 اونس
ویژگی‌ها حذف نویز فعال، حالت شفافیت
حالت بازی، پشتیبانی از
گلکسی واچ 4، پشتیبانی از
پاورشر
حذف نویز فعال، حالت شفافیت
آدیو ID، بلوتوث 5.1
پشتیبانی از LHDC
پشتیبانی از وارپ شارژ
ویژگی ذن مود

میدان اول رقابت: قیمت

سامسونگ گلکسی بادز 2 و وان پلاس بادز پرو با قیمت 149 دلار به فروش می‌رسند. باید قبول کنیم که دسترسی به محصول سامسونگ بسیار ساده‌تر است.

گلکسی بادز 2 را در تمام نمایندگی‌های این شرکت در سراسر دنیا پیدا می‌کنید. اگر گلکسی بادز لایو یا گلکسی بادز پلاس را به سامسونگ پس بدهید، این شرکت 40 دلار برای خرید گلکسی بادز 2 به شما تخفیف می‌دهد.

صد البته که سامسونگ ایرپادهای دیگر شرکت‌ها را نیز قبول می‌کند. وان پلاس بادز پرو تنها در فروشگاه آمازون موجود است. اگر به آمازون علاقه نداشته باشید، باید از خود وان پلاس آن را خریداری کنید.

نکته جالب فروش سریع محصولات وان پلاس است. شاید هم عرضه آن به قدر کافی نباشد. در هر حال برای خرید یکی از آن‌ها باید کمی عجله کنید.

میدان دوم رقابت: طراحی

ایرپادهای وان پلاس براق و باریک است. ایرپاد پرو در برابر طراحی وان پلاس حرفی برای گفتن ندارد. این هدفون از دو رنگ تشکیل شده. پلاستیک مات در قسمت بالا و آبکاری آلومینیوم در قسمت پایین هر ایرپاد به کار گرفته شده.

وان پلاس استاندارد IP55 را دریافت کرده است. این استاندارد به معنی مقاومت دستگاه در برابر آب و تعرق حساب می‌شود. این ایرپاد تنها در دو رنگ سفید براق و مشکی مات به فروش می‌رسد.

تنها کلمه مناسب برای توصیف دو رنگ دستگاه، زیبا است.

مقایسه گلکسی بادز 2 و وان پلاس بادز پرو: رقابت قدیمی کره و چین

گلکسی بادز 2 سامسونگ طراحی بیضی شکل را دنبال می‌کند. به نسبت وان پلاس بادز پرو کمی سنتی حساب می‌شود. اگر گلکسی بادز 2 و وان پلاس بادز پرو را از نظر کیفیت مقایسه کنیم، کیفیت بادز پرو بالاتر است.

بر اساس اطلاعیه سامسونگ، گلکسی بادز 2 با پلاستیک بازیافت شده (PCM) ساخته می‌شود. کره‌ای‌ها در زمینه ضد آب بودن عملکرد عالی نداشتند. این ایرپاد استاندارد IPX2 را به همراه دارد.

این دستگاه در رنگ‌های گرافیت، اسطوخودوس، زیتون و سفید عرضه می‌شود.

مقایسه گلکسی بادز 2 و وان پلاس بادز پرو: رقابت قدیمی کره و چین

کیس دو ایرپاد را چطور توصیف می‌کنید؟ اگر از ما بپرسید، می‌گوییم: جمع و جور، شیک و قابل حمل. کیس نگهدارنده سامسونگ کوچک‌تر است.

در مقابل کیس وان پلاس نازک‌تر است. به دو دلیل کیس نگهدارنده گلکسی بادز 2 را انتخاب می‌کنیم. دکمه جفت شدن با تلفن همراه یا دیگر موارد در داخل کیس قرار دارد. کیس سامسونگ با استاندارد IPX4 ضد آب و تعرق بودن آن را تضمین می‌کند.

مقایسه گلکسی بادز 2 و وان پلاس بادز پرو: رقابت قدیمی کره و چین

در زمینه راحتی و تناسب قرار گرفتن هدفون نیز، محصول سامسونگ برنده می‌شود. صدا در بهترین حالت به گوش شما می‌رسد. سر سیلیکونی هدفون بسیار با کیفیت است و به خوبی در گوش شما جای می‌گیرد.

آیا هدفون به درستی در گوش شما قرار گرفته؟ وان پلاس یک آزمون برای بررسی آن طراحی کرده است. صدا از طریق هدفون پخش شده و میکروفون دستگاه به آن گوش می‌دهد.

مقایسه گلکسی بادز 2 و وان پلاس بادز پرو: رقابت قدیمی کره و چین

آیا برای ساعت‌های طولانی از هدفون استفاده می‌کنید؟ گلکسی بادز 2 حتی بعد از ساعت‌ها گوش شما را آزار نمی‌دهد. متاسفانه قرار گرفتن هدفون در گوش به اندازه وان پلاس بادز پرو مناسب نیست.

آزمون درست قرار گرفتن هدفون در گوش نیز دقت کافی را ندارد.

مقایسه گلکسی بادز 2 و وان پلاس بادز پرو: رقابت قدیمی کره و چین

وان پلاس از روی دست ایرپاد پرو تقلب کرد. نتیجه تقلب او درخشان شد. این شرکت یک حسگر نیرو سنج در پایین هر ایرپاد قرار داد. حسگرها از چندین روش برای برقراری ارتباط پشتیبانی می‌کنند.

به کمک آن‌ها می‌توانید پخش صدا، تماس، دستیار صوتی و حالت شفافیت را کنترل کنید. گلکسی بادز 2 سامسونگ از کنترل‌های لمسی و چند روش برقراری ارتباط پشتیبانی می‌کند.

هدفون سامسونگ ارتباط مستقیم با نرم افزار اسپاتیفای را ممکن می‌کند. اگر گلکسی واچ 4 روی مچ دست شما باشد، ویژگی‌های بیش‌تری در دسترس شما قرار می‌گیرد.

هدفون سامسونگ در 70 درصد مواقع برخورد دست شما و قسمت لمسی را تشخیص می‌دهد. 30 درصد خطا آنقدر هم بد نیست. یکی از ویژگی‌های جذاب انواع ایرپاد، تشخیص قرار گرفتن دستگاه روی گوش است.

به عبارتی هدفون تشخیص می‌دهد که روی گوش شما قرار گرفته. فایده آن چیست؟ زمانی که ایرپاد را از روی گوش خود بردارید، موسیقی قطع می‌شود و برعکس.

zCqZg4mbHeGwvjZWHedVhb 970 80.jpg

گلکسی بادز 2 تنها از مکث خودکار پشتیبانی می‌کند. این ویژگی با تاخیر 2 ثانیه فعال می‌شود. دستیار گوگل، سیری و بیکسبی، هر سه با گلکسی بادز 2 و وان پلاس بادز پرو کار می‌کنند.

از طرفی دستیار صوتی بیکسبی برای سامسونگ است. در نتیجه عملکرد آن با ایرپاد فامیل خود، بسیار بهتر خواهد بود. دستیار صوتی گلکسی فرمان صوتی شما به خوبی تشخیص می‌دهد.

میدان سوم رقابت: کیفیت صدا

صدای ایرپادهای سامسونگ توسط AKG تنظیم شده است. ما یک صدای تمیز و پر انرژی را تجربه می‌کنیم. تفاوتی ندارد که از کدام نوع محتوا لذت می‌برید، ایرپاد گلکسی بهترین تجربه از موسیقی، فیلم، بازی و پادکست را ممکن می‌کند.

آیا صدای پیش فرض برای شما مناسب نیست؟ 6 حالت از پیش تنظیم شده وجود دارد. هیچ کدام از آن 6 حالت برای شما مناسب نیست؟ صدای مورد علاقه خود را تنظیم کنید.

7vwLk5K3qr4ufHiRiNxydd 970 80.jpg

سامسونگ برای محصولات پوشیدنی خود یک نرم افزار مخصوص دارد. به کمک آن می‌توانید موارد مختلف را کنترل کنید. برای مثال: به کمک نرم افزار گلکسی وربل (Wearable) می‌توانید خروجی صدای هر ایرپاد را افزایش دهید.

آیا از تلفن هوشمند سامسونگ استفاده می‌کنید؟ خبر خوبی برای شما داریم! برخی از ویژگی‌های خاص ایرپاد تنها با محصولات سامسونگ فعال می‌شود. مانند: حالت بازی (Game Mode). در این حالت تاخیر صدا کاهش می‌یابد.

وان پلاس بادز پرو برای رقابت صوتی کاملا آماده است. هدفون‌های این شرکت برای باس قدرتمند تقویت نشده‌اند. هدف وان پلاس تنظیم فرکانس‌ میانی و بالا برای صدای کامل و متعادل بود که موفق شدند.

تنظیمات صوتی EQ وجود ندارد اما با یک جایگزین به نام آدیو ID (Audio ID) رو به رو هستیم. وان پلاس به کمک آدیو ID ویژگی‌های شنوایی شما را بررسی کرده و تنظیمات صوتی مخصوص به شما را ایجاد می‌کند.

مقایسه گلکسی بادز 2 و وان پلاس بادز پرو: رقابت قدیمی کره و چین

نتیجه کار شیرین است. صدا کاملا بر اساس گوش شما تنظیم می‌شود. آیا از تلفن‌های وان پلاس استفاده می‌کنید؟ ویژگی حالت بازی از وان پلاس 6 به تلفن‌های وان پلاس اضافه شده.

حالت بازی در تلفن‌های وان پلاس فنتیک مود (Fnatic Mode) نام دارد. با عرضه رابط کاربری اکسیژن OS 12 نام آن به حالت پرو گیمینگ (Pro Gaming) تغییر خواهد کرد.

ویژگی صدای LHDC نیز با استاندارد صدای با کیفیت (Hi-Res) از پایان امسال در دسترس خواهد بود.

میدان چهارم رقابت: حذف نویز فعال

نتیجه بررسی ما نشان داد: وان پلاس بادز پرو عملکرد بهتری دارد. در محصول وان پلاس سه نوع تنظیمات برای حذف نویز فعال دیده می‌شود: حذف نویز، هوشمند و حذف نویز حداکثری.

hF9jysEPtnqkjMx89BfW4Y 970 80.jpg

حالت حذف نویز حداکثری تقریبا تمام صداها را به سکوت تبدیل می‌کند. حالت حذف نویز حداکثری در مورد صداهایی با فرکانس بالا نیز موثر است. به طور کلی اگر در محل کار با همکاران پر سروصدا و در خانه با صدای تلویزیون مشکل داشته باشید، وان پلاس به داد شما می‌رسد.

حالت هوشمند برای حذف نویز تطبیقی است. بد نیست اما به تلاش بیش‌تر نیاز دارد. گلکسی بادز 2 به طور کلی عملکرد خوبی را نشان می‌دهد و تبدیل صدا به سکوت راضی کننده خواهد بود.

اگر دو رقیب را با یکدیگر مقایسه کنیم، قطعا وان پلاس پیروز میدان حساب می‌شود. به کمک ایرپاد وان پلاس می‌توانید از شر صدای کار کرد موتور خودرو، ماشین چمن زنی و موارد مشابه راحت شوید.

مقایسه گلکسی بادز 2 و وان پلاس بادز پرو: رقابت قدیمی کره و چین

هر کدام از دو ایرپاد، حالت شفافیت مخصوص به خود را دارند. گلکسی بادز 2 سامسونگ سه حالت را برای انتخاب در دسترس شما می‌گذارد. اگر می‌خواهید به صدای اطراف گوش کنید، آن را در حالت “High” قرار دهید.

حالت شفافیت وان پلاس بادز پرو نیز به همان خوبی عمل می‌کند. اگر در حال قدم زدن باشید، صدای اطراف را به گوش شما می‌رساند تا اتفاقات اطراف را درک کنید.

ایرپاد وان پلاس یک حالت صوتی با نام ذن مود ایر (Zen Mode Air) را پیش پای شما می‌گذارد. این حالت یک صدای در اصطلاح سفید را تولید می‌کند تا حواس پرتی‌های اطراف شما، پشت صدا پنهان شود.

البته که این حالت مشکلات زیادی دارد که باید برطرف شود.

میدان پنجم رقابت: ویژگی‌های خاص و نرم افزار

JUYMxeuKB7EQmCpZnUUW7j 970 80.jpg

گلکسی بادز 2 سامسونگ دنیایی از ویژگی‌های جذاب برای بازی را پیش پای شما می‌گذارد. ویژگی‌های بادز 2: دستیار صوتی بیکسبی، شخصی سازی کنترل هدفون، شخصی سازی صدا، قرار گرفتن هدفون در گوش و موارد دیگر.

تمام این موارد از طریق نرم افزار گلکسی وربل در دسترسی شما قرار می‌گیرد. از طریق این برنامه می‌توانید درصد باتری را مشاهده کرده و به دفترچه راهنمای دستگاه دسترسی داشته باشید.

دیگر ویژگی‌های محصول سامسونگ خارج از برنامه پیدا می‌شود. برای مثال: یک ابزارک برای کنترل ایرپاد وجود دارد. شما می‌توانید از آن ابزارک در ابعاد (کوچک، متوسط و بزرگ) استفاده کنید.

حالت اتصال سریع نیز برای همگام شدن هدفون با محصولات سامسونگ توسعه یافته است. فراموش نکنید که ویژگی پیدا کردن ایرپادها برای گلکسی بادز 2 در دسترس شما قرار دارد.

مقایسه گلکسی بادز 2 و وان پلاس بادز پرو: رقابت قدیمی کره و چین 6

وان پلاس بادز پرو مجموعه‌ای از ویژگی‌های کاربردی را از طریق نرم افزار خود به دست شما می‌رساند. اگر از تلفن هوشمند وان پلاس استفاده کنید، نیازی به نصب نرم افزار اضافی نیست.

برای دیگر تلفن‌های هوشمند، باید از نرم افزار هِی ملودی (Hey Melody) کمک بگیرید. بررسی قرار گرفتن هدفون در گوش، آدیو ID، تنظیمات حذف نویز فعال و حالت ذن مود از طریق هِی ملودی انجام می‌شود.

اگر از تلفن‌های هوشمند وان پلاس استفاده کنید، درست مانند سامسونگ و اپل ویژگی همگام سازی سریع برای شما فعال می‌شود.

هر دو دستگاه ساده و سریع به انواع تلفن‌های هوشمند متصل می‌شوند. ویژگی همگام سازی سریع که تنها با تلفن‌های همان برند فعال است، کاربردی حساب می‌شود اما تاثیر زیادی ندارد.

حداکثر فاصله اتصال هر دو دستگاه 40 فوت است. متاسفانه ویژگی اتصال سریع گوگل (Google Fast Pair) برای هیچ کدام از دو رقیب ما فعال نیست.

میدان ششم رقابت: کیفیت تماس

شما هیچ کدام از دو ایرپاد را در فهرست بهترین محصولات برای برقراری تماس نمی‌بینید. آن‌ها برای تماس صوتی عالی نیستند. اگر بپرسید کدام یک برای تماس بهتر است، باید بگوییم: وان پلاس بادز پرو.

تماس‌های صوتی در فضای بسته عالی حساب می‌شود. اگر خارج از محیط خانه تماس بگیرید، کار کمی سخت می‌شود. تماس‌ در محیط بیرون به دلیل انواع صدا مانند باد مشکلاتی را به همراه دارد.

iyC55brHKkdR34VKmYJHGk 970 80.jpg

گلکسی بادز 2 از دیگر مدل‌های گلکسی بادز عملکرد ضعیف‌تری دارد. سامسونگ می‌گوید: این دستگاه به کمک فناوری یادگیری ماشین تلاش می‌کند تا صداهای پس زمینه را در زمان تماس صوتی حذف کند.

برنده این رقابت، وان پلاس است.

مقایسه گلکسی بادز 2 و وان پلاس بادز پرو: رقابت قدیمی کره و چین

میدان هفتم رقابت: عمر باتری

آیا به یک ایرپاد با عمر باتری طولانی نیاز دارید؟ هیچ کدام از این دو محصول بهترین گزینه برای شما نیستند. هر دو مدل به مدت 5 ساعت با حذف نویز فعال کار می‌کنند.

عمر باتری آن‌ها در حدود سی دقیقه از ایرپاد پرو بیش‌تر است. با خاموش کردن حذف نویز فعال عمر باتری گلکسی بادز 2 به 7.5 ساعت و عمر باتری وان پلاس بادز پرو به 7 ساعت می‌رسد.

مقایسه گلکسی بادز 2 و وان پلاس بادز پرو: رقابت قدیمی کره و چین

همانطور که می‌دانید کیس نگهدارنده دستگاه نیز یک باتری به همراه دارد. اگر باتری آن را در نظر بگیریم، گلکسی بادز 2 بین 20 تا 29 ساعت و وان پلاس بادز پرو 28 تا 38 ساعت دوام می‌آورد.

هر دو کیس نگهدارنده به شکل بی‌سیم شارژ می‌شوند. سامسونگ و وان پلاس فناوری مخصوص خود را برای شارژ دستگاه به کار می‌گیرند.

برای مثال: گلکسی بادز 2 از ویژگی پاورشِر (PowerShare) پشتیبانی می‌کند. به این معنی که اگر قاب هدفون را پشت یکی از تلفن‌های گلکسی سامسونگ قرار دهید، شارژ می‌شود.

صد البته که تلفن همراه گلکسی شما نیز باید از فناوری شارژ معکوس پشتیبانی کند. وان پلاس بادز پرو فناوری فوق العاده وارپ شارژ را به همراه دارد. این ویژگی با 10 دقیقه شارژ عمر باتری 10 ساعته را ممکن می‌کند.

حکم آخر گلکسی بادز 2 و وان پلاس بادز پرو

اگر عملکرد نهایی دو دستگاه را در نظر بگیریم. محصول وان پلاس امتیاز بالاتری کسب می‌کند. آیا از تلفن همراه وان پلاس استفاده می‌کنید؟ شرایط برای شما بهتر خواهد بود.

حتی صدای دستگاه، زمانی که از تلفن هوشمند وان پلاس استفاده می‌کنید، بهتر است. صدای پویا شما را در اکثر سبک‌های موسیقی همراهی می‌کند. حذف نویز فعال در مقابل انواع آلودگی صوتی ایستادگی خواهد کرد.

عمر باتری هر دو دستگاه شباهت زیادی به یکدیگر دارد. از طرفی نباید وارپ شارژ را فراموش کنید. این ویژگی به شما کمک می‌کند تا در چند دقیقه کیس نگهدارنده و دو هدفون را شارژ کنید.

گلکسی بادز 2 وان پلاس بادز پرو
قیمت و ارزش 4 4
طراحی 12 13
کنترل 7 9
کیفیت صدا 18 17
حذف نویز فعال 15 17
ویژگی‌های خاص
و نرم افزار
11 11
کیفیت تماس 2 3
عمر باتری 7 7
امتیاز در مجموع 76 81

گلکسی بادز 2 عملکرد خوبی دارد اما برنده نیست. ما از کره‌ای‌ها انتظار بسیار بیش‌تری داشتیم. صدا و اتصال شما عالی حساب می‌شود اما مشکلات گذشته ایرپادهای سامسونگ حل نشده باقی مانده.

در زمان بررسی ایرپادهای قبلی گفتیم که عمر باتری متوسط و کیفیت تماس پایین سامسونگ را با مشکل رو به رو خواهد کرد. شما کدام یک از محصولات را به خانه می‌برید؟ کدام را به کاربران روکیدا پیشنهاد می‌کنید؟

منبع: tomsguide.com

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید