نقد و بررسی فیلم ترسناک هیچکس زنده خارج نمی‌شود: متلی که از هر مکان خطرناکی خارج از آن نا امن تر است!

توسط امیر بلادی
نقد و بررسی فیلم ترسناک هیچکس زنده خارج نمی‌شود 2021 No One Gets Out Alive

فیلم ترسناک هیچکس زنده خارج نمی‌شود (No One Gets Out Alive) برگرفته از کتاب رمانی که برنده جایزه بوده است؛ پرداخته شده است. این فیلم در ژانر وحشت تحت نظر کمپانی نتفلیکس در سال 2021 منتشر شده است. هیچکس زنده خارج نمی‌شود داستان خانه‌ای را به تصویر می‌کشد که به کابوس ساکنانش تبدیل خواهد شد!

نقد و بررسی فیلم ترسناک هیچکس زنده خارج نمی‌شود 2021 No One Gets Out Alive

این فیلم با رضایت خوبی از سوی مخاطبان و منتقدان همراه بوده و توانسته میزان هیجان بسیار بالایی در ذهن تماشاگران به ثبت برساند. امتیاز 7.3 از 10 توسط رسانه IMDB و امتیاز نسبتا خوب کارشناسان روکیدا به این فیلم گویای پتانسیل‌های بسیار آن است. در ادامه مطلب با معرفی، نقد و بررسی این فیلم در کنار مروری مختصر بر داستان آن همراه روکیدا باشید.

معرفی فیلم هیچکس زنده خارج نمی ‌شود 2021 No One Gets Out Alive

No One Gets Out Alive (هیچکس زنده خارج نمی‌شود) 29 سپتامبر (7 مهر 1400) منتشر خواهد شد. کارگردانی این فیلم بر عهده سانتیاگو منقینی (Santiago Menghini) بوده است. این فیلم در بطن داستان خود به‌طور کلی ایده‌ای مشابه بسیاری از فیلم‌ها برای ژانر وحشت خود انتخاب نموده است.

نقد و بررسی فیلم ترسناک هیچکس زنده خارج نمی‌شود 2021 No One Gets Out Alive

نقد و بررسی فیلم ترسناک هیچکس زنده خارج نمی‌شود 2021 No One Gets Out Alive

نقل مکان یا ورود به یک خانه‌ی جدید با بروز اتفاقات غیر طبیعی و پیش‌بینی نشده! شاید این موضوع را بارها و بارها تماش کرده باشید اما چیزی که در فیلم هیچکس زنده خارج نمی‌شود به چشم می‌خورد، نوع خاص تولید و جزئیات فیلم‌نامه است که در بخش نقد و بررسی این فیلم جامع شرح خواهیم داد. در ادامه با نگاهی مختصر به لیست سازندگان و بازیگران فیلم هیچکس زنده خارج نمی‌شود (No One Gets Out Alive) همراه روکیدا باشید.

لیست سازندگان و بازیگران فیلم کسی زنده خارج نمی‌شود No One Gets Out Alive

همان‌طور که پیش‌تر اشاره نمودیم، کارگردانی فیلم هیچکس زنده خارج نمی‌شود بر عهده سانتیاگو منقینی (Santiago Menghini) بوده است. باتوجه به بهره‌گیری فیلم‌نامه از رمان داستانی مشهور نویسندگان این فیلم را باید با سه عنوان مطرح نمود.

جان کروکر (Jon Croker) نویسنده فیلم‌نامه، فرناندا کاپل (Fernanda Coppel) و آدام نویل (Adam Nevill) برای کتاب رمان (داستان) ترکیب نویسدگان این اثر را تشکیل می‌دهند. کمپانی نتفلیکس در سال 2021 عناوین بسیاری در ژانر وحشت و هیجان مطرح نموده؛ که فیلم هیچکس زنده خارج نمی‌شود یکی از بهترین‌های آنان است.

نقد و بررسی فیلم ترسناک هیچکس زنده خارج نمی‌شود 2021 No One Gets Out Alive

کریستینا رودلو و مارک منچکا

در  این فیلم کریستینا رودلو (Cristina Rodlo) در نقش آمبر، مارک منچکا (Marc Menchaca) در نقش قرمز، ویکتوریا آلکوک (Victoria Alcock)، دیوید فیگلیولی (David Figlioli) در نقش بکر، دیوید باررا  (David Barrera) در نقش بتو، جوآنا بورجا (Joana Borja) در نقش سیمونا، الخاندرو (Alejandro Akara) آکارا در نقش کارلوس، خوزه پالما (Jose Palma)، میچل مولن (Mitchell Mullen) در نقش ریلز، والا نورن (Vala Noren) در نقش فرجا، جف میرزا (Jeff Mirza) در نقش مدیر متل بازیگران اصلی را تشکیل داده‌اند.

از سایر بازیگران می‌توان به بابا اویجید، ایوانا باربو در نقش پیشخدمت، مورونکه آکینولا در نقش کینسی، سانی سیارلیو و پپا دوارته در نقش زن مهاجر، ایفای نقش نموده‌اند، اشاره نمود. در ادامه با نقد و بررسی فیلم هیچکس زنده خارج نمی‌شود (No One Gets Out Alive) در کنار نگاهی به داستان آن همراه روکیدا باشید.

نقد و بررسی فیلم ترسناک هیچکس زنده خارج نمی‌شود 2021 No One Gets Out Alive

نقد و بررسی فیلم ترسناک هیچکس زنده خارج نمی‌شود 2021 No One Gets Out Alive

نتفلیکس با انتشار فیلم ترسناک هیچکس زنده خارج نمی‌شود هیجان ماه سپتامبر را برای مخاطبان سینما؛ در آخرین لحظه‌ها دوباره زنده کرد. هیچکس زنده خارج نمی‌شود برگرفته از کتاب رمانی (داستان) اثر آدام نویل تولید شده است. این کتاب توانسته در چندین عنوان مختلف جوایز بین‌الملی دریافت نماید.

داستان کلی این فیلم زندگی دختری مهاجر را نشان می‌دهد. این دختر برای رسیدن به رویای آمریکایی‌اش (رویای آمریکایی اصطلاحی از موفقیت مهاجران در سفر به آمریکاست) راهی ایالات متحده شده است. او به اجبار در متلی شبانه‌روزی و عجیب باید سکونت کند. مکانی که به کابوس غیر قابل گریز برای او تبدیل خواهد شد.

noone1 articleLarge

با مشاهده این فیلم، احساس رضایتی نسبت به هیجانی که تجربه کردید خواهید داشت؛ که سالهاست در فیلم ترسناکی دیده نشده است. یک فیلم کاملا تمیز و تولید شده با دقت بسیار نسبت به جزئیات، انتخاب صحنه، ترکیب بازیگران، دکور، کارگردانی و ایفای نقش واقع گرایانه، نکات متمایز کننده فیلم کسی زنده خارج نمی‌شود هستند. روایتی که نه خیلی تخیلی و نه خیلی عادی کابوس شبانه اقامت در این مکان را تکمیل خواهند کرد!

maxresdefault 11

سانتیاگو منقینی که عنوان کرده بعد از خواندن کتاب رمان ادام نویل و سرگرم شدن بسیار با آن ایده تولید این فیلم به ذهنش رسیده توانسته عملکرد قابل قبولی از خود به نمایش بگذارد. ترکیب بازیگران با تجربه در کنار بازیگران جوانی که به خوبی توسط سانتیاگو مدیریت می‌شوند توانسته میزان گیرایی فیلم را بیشتر کند.

نقد و بررسی فیلم ترسناک هیچکس زنده خارج نمی‌شود 2021 No One Gets Out Alive

عمق تاثیرگذاری فیلم در طراحی صحنه‌های و جلوه تاریکی است که در تمام مدت معنای اضطراب و وحشت را به مخاطب تزریق می‌نماید. تاریکی ذاتی موضوع فیلم، واکنش‌های شخصیت‌ها نسبت به دختر تازه وارد از همان ابتدا تپش قلب مخاطب را بالا خواهد برد.

شاید در سال‌های درگیری با کرونا بتوان این فیلم یکی از موفق‌ترین فیلم‌های ژانر وحشت دانست. دقت به طراحی صحنه و دکور فیلم بسیار جذاب و زیبا طراحی شده است. به‌طوری که این متل را ذاتا مخوف کرده است. مکانی که طبق ایده نویسندگان از هر محلی خارج از آن نا امن‌تر و وحشتناک‌تر خواهد بود.

ie 76078 scaled

در زمینه تلفیق با ایده‌های گذشته، کارگردانی این فیلم با بهره‌گیری از برخی نکات مشابه با فیلم دیوید فرینچر با نام اتاق وحشت (Panic Room) یا سریال موفق The Haunting of Hill House با نوع طراحی صحنه  پرداخته شده است است. لازم به ذکر است که بخش عمده جذابیت و پیش‌روی فیلم مسئولیتی بوده که با ایفای نقش بی نظیر نقش اصلی (کریستینا رودلو) به وضوح قابل لمس است. او به خوبی مخاطب را درگیر اضطراب واقعی خود می‌کند. رودلو از مسئولیت سنگینی که منقینی بر دوشش گذاشته بود به خوبی بر آمده است.

نقد و بررسی فیلم ترسناک هیچکس زنده خارج نمی‌شود 2021 No One Gets Out Alive

از نام فیلم مشخص است که افراد بسیاری جان خود را در این کابوس شبانه اقامت در متل ترسناک روایت از دست داده‌اند! سرنوشت این دختر چه خواهد شد! آیا راه گریزی برای او هست؟ فیلم هیچکس زنده خارج نمی‌شود باتوجه به ژانر وحشت، توانسته امتیاز بسیار خوبی را در رسانه IMDB از کاربران دریافت نماید. امتیاز 7.3 از 10 برای یک فیلم ترسناک قطعا رضایت بخش است. در انتهای مطلب می‌توانید امتیاز تخصصی کارشناسان روکیدا به این فیلم را مشاهده نمایید. در ادامه مطلب با نگاهی مختصر به داستان این فیلم همراه روکیدا باشید.

 

خلاصه داستان فیلم هیچکس زنده خارج نمی‌شود: آمبر اسیر و بدون راه گریز در اقامت‌گاه مخوف!

فیلم هیچکس زنده خارج نمی‌شود در ابتدا با نگاهی به گذشته آمبر (کریستینا رودلو)، دختری که شخصیت اصلی فیلم است آغاز می‌شود. او سالهای بسیاری را صرف مراقب از مادر بیمار خود در مکزیک نموده است. او برای رسیدن به اهدافش و دستیابی به رویای آمریکایی در ذهنش به طور غیر قانونی وارد کلیولند می‌شود. شرایط مالی امبر اصلا مناسب نیست. او با پول بسیار اندکی که به همراه دارد در یک زمستان سرد، حتی بدون پوشش مناسب راهی این مهاجرت شده است. آمبر از اینکه چه کابوسی در انتظارش است نا آگاه است!

نقد و بررسی فیلم ترسناک هیچکس زنده خارج نمی‌شود 2021 No One Gets Out Alive

آمبر با یافتن کار در کارخانه‌ی تولید پوشاک بومی (محلی) مشغول به کسب درآمد اندک می‌شود. پولی که او دارد تنها به اندازه کرایه شبانه ارزان‌ترین اقامت‌گاه کلیولند می‌باشد. اتاقی را در یک خانه تقریبا متروکه (متل) از شخصی به نام رد (مارک منچکا) اجاره می‌نماید. از همان ابتدا صداهای عجیب، گریه نامشخص، اتفاقات غیر عادی، آمبر را کنجکاو می‌نماید تا متوجه شود چه چیزی در اقامت‌گاه با آنان زندگی می‌کند!

بنظر می‌رسد منبع اصوات و این اتفاقات از زیرزمین مخروبه این خانه به گوش می‌رسد. او با پا نهادن در این محل متوجه می‌شود گرفتار چه دام وحشتناکی شده است! شرارت و اتفاقات ناگواری درحال رخ دادن است. هیچکس صدای آمبر را نمی‌شنود. او باید خودش تنها بجنگد! آمبر تلاش می‌نماید تا راه فرار و گریزی برای خروج از این کابوس ادامه دار پیدا کند.

No One Gets Out Alive 00 53 23 09r 1280x640 1

جز شکست پاسخی نیست! در این مسیر آمبرهم دختر زیرکی است اما در ابتدا باید بتواند بر خود مسلط شود! هیجان و اضطراب فیلم، درکنار لحظات وحشتناک منحصربفرد لحضه به لحظه بیشتر خواهد شد. اگر به دنبال یک فیلم ترسناک خوب هستید، فیلم هیچکس زنده خارج نمی‌شود (No One Gets Out Alive) را از دست ندهید.

منبع: collider.com

 

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید