دوربین جدید Hero10 Black شرکت گوپرو چه امکاناتی دارد؟

توسط سمیرا گلکار

گوپرو رسماً از دوربین Hero10 Black رونمایی کرد که رزولوشن 23 مگاپیکسلی برای عکاسی داشته و یک پردازنده قوی تر دارد که امکان ضبط ویدیوهای 5.3K با نرخ تا 60 فریم بر ثانیه را دارد و قادر است ویدیوهای 4K با نرخ 120 فریم بر ثانیه ضبط کند.

گرچه خبر رونمایی از GoPro Hero10 Black در اواخر ماه آگوست منتشر شد اما این موضوع چیزی از جذابیت این خبر کم نمی‌کند. این شرکت پردازنده GP2 را به روزرسانی کرده و به گفته گوپرو کیفیت تصویر بهتر و نرخ فریم بالاتری دارد از جمله امکان ضبط ویدیوهای 2.7K با نرخ 240 فریم بر ثانیه، 4K با نرخ 120 فریم بر ثانیه و 5.3K با نرخ 60 فریم بر ثانیه. همچنین گفته شده که این پردازنده باعث بهبود عملکرد رابط کاربری هم می‌شود.

جدید Hero10 Black شرکت گوپرو چه امکاناتی دارد؟ 1

در Hero10 از یک حسگر 23 مگاپیکسلی جدید استفاده شده که به گفته گوپرو عملکرد آن را در شرایطی با نور کم هم ارتقاء می‌دهد. بعلاوه، گوپرو قابلیت استخراج تصاویر ثابت 19.6 مگاپیکسلی از ویدیوهای 5K 4:3 با نرخ 30 فریم بر ثانیه و تصاویر ثابت 15.8 مگاپیکسلی از ویدیوهای 5.3K با نرخ 60 فریم بر ثانیه را دارد.

جدید Hero10 Black شرکت گوپرو چه امکاناتی دارد؟ 2

جدید Hero10 Black شرکت گوپرو چه امکاناتی دارد؟ 3

در طراحی این دوربین گوپرو از یک سیستم تثبیت حسگر به اسم HyperSmooth استفاده شده و Hero10 هم دارای حسگر HyperSmooth 4.0 است که به گفته این شرکت حتی در صورت تکان خوردن شدید هم تصویر روان و بدون لرزشی تولید می‌کند. در این دوربین از سیستم هم سطح سازی افق داخل دوربین استفاده شده که محدودیت شیب آن را در بالاترین سطح کارایی تا 45 درجه افزایش می‌دهد – که قبلاً 27 درجه بود. به گفته این شرکت این دوربین حتی در پرلرزش ترین شرایط هم تصویری روان و پایدار ثبت می‌کند.

جدید Hero10 Black شرکت گوپرو چه امکاناتی دارد؟ 4

گوپرو سه روش برای دسترسی به تصاویر ضبط شده با Hero10 در نظر گرفته است. اولی، بارگذاری خودکار جدیدترین نسخه از فیلم به یک حساب کلود گوپرو حین شارژ آن است. هزینه اشتراک گوپرو در سال 50 دلار و در ماه 50 دلار است. دوم اینکه این دوربین می‌تواند فیلم‌ها را به صورت وایرلس و 30 درصد سریع تر از Hero9 به اپلیکیشن GoPro Quik بارگذاری کند. در نهایت، گزینه آفلود جدید از طریق USB را داریم که می‌تواند محتوا را از دوربین به اپلیکیشن Quik روی گوشی بارگذاری کند که به گفته این شرکت 50 درصد سریع تر از حالت وایرلس است. گرچه گوپرو به صورت صریح به این مسئله اشاره نکرده اما احتمال اینکه امکان برداشتن کارت microSD و کپی کردن فیلم‌ها به کامپیوتر وجود داشته باشد هم زیاد است.

جدید Hero10 Black شرکت گوپرو چه امکاناتی دارد؟ 5

دوربین Hero10 Black با بسته بندی بدون پلاستیک ارائه شده و شامل یک قاب قابل استفاده مجدد است که این حرکت در راستای حمایت این شرکت از محیط زیست انجام می‌شود.

GoPro Hero10 Black با قیمت 400 دلار فروخته می‌شود که شامل طرح عضویت یک ساله GoPro هم هست؛ همچنین امکان خرید آن با پرداخت 500 دلار بدون این طرح اشتراک هم وجود دارد.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید