یوتوب در برابر تیک تاک: مردم کدام را انتخاب می کنند؟

توسط امیرحسین حیدرزاده
یوتوب در برابر تیک تاک: مردم کدام را انتخاب می کنند؟

آیا دوران بزرگ‌ترین شبکه اشتراک گذاری ویدئو به سر می‌رسد؟ در مورد یوتوب صحبت می‌کنیم. تیک تاک با ویدئوهای کوتاه خود، امپراتوری بزرگان را تکان داد!

در ادامه گزارش یک شرکت تجزیه و تحلیل را بررسی می‌کنیم. این گزارش گفته است: کاربران یوتوب ایالات متحده و انگلستان در یک ماه به ترتیب 22 ساعت و 40 دقیقه و 16 ساعت از وقت خود را با این شبکه اجتماعی گذرانده‌اند.

این آمار در مورد نرم افزار تیک تاک به ترتیب 24 و 26 ساعت بوده است. ما یک اختلاف بسیار بزرگ را می‌بینیم. آیا علاقه مردم تغییر کرده؟

یوتوب در برابر تیک تاک: مردم کدام را انتخاب می کنند؟

اعداد گفته شده تنها در مورد کاربران تلفن‌های اندروید بوده. آیا کاربران اندروید را نماینده دنیای تلفن‌های هوشمند حساب کنیم؟

این آمار پیشرفت چشمگیر تیک تاک را نشان می‌دهد. در نرم افزار تیک تاک محدودیت سه دقیقه برای هر ویدئو وجود دارد.

محدودیت زمانی تیک تاک به نفع یوتوب است؟

یوتوب محدودیت زمانی ندارد اما میانگین ویدئوهای این شبکه اجتماعی ده دقیقه است. تیک تاک در سال 2020 با بحران‌های بزرگی رو به رو بود.

این شبکه اجتماعی چینی در دوران ترامپ ممنوع اعلام شد. رئیس جمهور جدید آمریکا، جو بایدن، فرمان‌های ترامپ را لغو کرد. شما در مورد دلیل کار ترامپ چطور فکر می‌کنید؟

آیا تیک تاک در تمام زمینه‌ها دست بالا را دارد؟ اینطور نیست. اگر مقدار کل زمانی که کاربران از یک شبکه اجتماعی استفاده می‌کنند را در نظر بگیریم، هم‌چنان یوتوب اول است.

یوتوب در برابر تیک تاک: مردم کدام را انتخاب می کنند؟

سرویس ویدئو گوگل دو میلیارد کاربر دارد. تیک تاک با تمام تلاش‌های خود 700 میلیون کاربر را به نرم افزار خود جذب کرده.

تیک تاک در کدام دسته بندی قرار می‌گیرد؟

اگر تیک تاک را در دسته برنامه‌های اجتماعی و سرگرمی طبقه بندی کنیم، رتبه پنجم را به دست می‌آورد. شبکه اجتماعی چینی پشت سر سه رقیب از مجموعه فیس‌بوک گیر افتاده. سه رقیب به نام‌های: فیس‌بوک، واتساپ و اینستاگرام.

تیک تاک چرا موفق شده است؟ احتمالا کنجکاو شده باشید. شرکت تحلیل گر “اَپ آنی” می‌گوید: دلایل موفقیت تیک تاک فیلم‌های کوتاه، محتوای معتبر و پخش مستقیم (لایو) است.

یوتوب با ویژگی شورتز (Shorts) به جنگ با تیک تاک می‌رود. این ویژگی در مراحل ابتدایی قرار دارد اما آینده آن را درخشان می‌دانیم.

منبع: gizchina.com

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید