زمان مورد نیاز برای خواندن این نوشته: ۵ دقیقه.

امروزه رسانه‌های اجتماعی یک اکوسیستم بسیار شلوغ و رقابتی هستند. به همین جهت پیشرفت برندها و متتشر کردن پیام شان در این محیط، برای مشتریان جدید بالقوه بسیار سخت خواهد بود. یکی از راه‌های پیشرفت در این محیط استفاده از اینفلوئنسر مارکتینگ است.

به نظر می‌رسد بازاریابی از طریق رسانه اجتماعی، یک امر ضروری است. براساس آمار منتشر شده از سوی DMA، ۴۵ درصد از بازاریابان بررسی شده، به دنبال مشهور شدن برندشان از طریق رسانه‌های اجتماعی هستند. DMA در پست مشابهی اعلام کرد که به نظر می‌رسد که هزینه کردن برای بازاریابی از طریق رسانه‌های اجتماعی، تا ۵ سال دیگر، ۱۸.۵ درصد افزایش یابد.

اینفلوئنسر‌های رسانه‌های اجتماعی، راه ایده آلی برای رسیدن به مخاطبان جوان را فراهم می‌کنند. نظرسنجی بازاریابی اینفلوئنسر که توسط Bias Collective از ۱۴۰۰۰ پاسخ دهنده انجام شد، ۷۰ درصد از مشتریان نسل جدید در هنگام تصمیم گیری برای خرید، تحت تاثیر توصیه‌های همسالان خود قرار می‌گیرند. مصرف کنندگان جوان به اینفلوئنسرها اعتماد دارند. به همین دلیل است که بازاریابی اینفلوئنسر در طی چند سال گذشته محبوبیت زیادی پیدا کرده است.

4 اینفلوئنسر بازاریابی جوان که می‌توانید از آنها یاد بگیرید

۴ اینفلوئنسر بازاریابی جوان که می‌توانید از آنها یاد بگیرید

با توجه به توسعه شبکه و اعتماد به اینفلوئنسرهای آنلاین، یک پیام خوب می‌تواند بر مخاطب تاثیر بگذارد و او را به سمت برند مورد نظر سوق دهد. CMO‌ها به دنبال نمونه‌هایی از نحوه ساخت درست پیام‌های تجاری و استفاده از تاثیر گذاران (اینفلوئنسرها) رسانه‌های اجتماعی هستند. در ادامه این مقاله به ۵ اینفلوئنسر جوان، اشاره خواهیم کرد که در کار خود تاکنون موفق بوده اند.

با این 7 راهکار موفق ، فروشگاه اینترنتی خود را توسعه دهید

۱- اینفلوئنسر جیک پل (Jake Paul)

جیک پل یک بازیگر، شخصیت یوتیوب و اینفلوئنسر رسانه‌های اجتماعی است که در اینستاگرام به تنهایی بیش از ۱۱ میلیون فالوور دارد. او همچنین بنیانگذار Team 10 می‌باشد، یک آژانس خلاق بازاریابی که سرمایه گذاری قابل توجهی دریافت کرده است. پل، از رسانه‌های اجتماعی به بهترین شکل استفاده می‌کند و این امکان را برای خود فراهم می‌کند تا برند شخصی‌اش را توسعه دهد. پل به عنوان یکی از بزرگترین خلاقان یوتیوب در جهان شناخته می‌شود، گرچه از نظر برخی افراد اینگونه نیست.

پیشنهاد روکیدا
5 نشانه که می گویند کسب و کار کوچک شما منسوخ شده است

پل به عنوان نمونه‌ای عالی از نحوه استفاده از محتوا برای فروش می‌باشد. پل با ایجاد یک حساب یوتیوب و بیش از ۱۷ میلیون مشترک، از این شبکه برای فروش کالا و تبلیغ برندها استفاده می‌کند. استفاده از سرگرمی‌ها به عنوان پلت فرمی برای فروش، یک مفهوم جدید نیست، اما پل نشان می‌دهد که چگونه می‌توان یک شبکه بارزش را ایجاد کرد.  CMO‌ها می‌توانند به پل به عنوان نمونه‌ای از نحوه تبلیغ محصولات به صورت نیمه سازمانی، نگاه کنند.

با این 7 راهکار موفق ، فروشگاه اینترنتی خود را توسعه دهید

۲- اینفلوئنسر جاناتان فولی (Jonathan Foley)

جاناتان فولی بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Wulf Marketing و همچنین خالق حساب‌های محبوب اینستاگرام مانند @deep و@positivity است. در مجموع، حساب‌های او بیش از ۹ میلیون دنبال کننده دارد. فولی، کارآفرین و اینفلوئنسر اهل فلوریدا است و بر بازاریابی نوآورانه اینفلوئنسر و محتوای رسانه اجتماعی تمرکز دارد. فولی نیچه خود را در بازاریابی نسل بعدی، از کمک به شرکت ها، برای ایجاد محتوای مورد نظر برای پروفایل‌های رسانه‌های اجتماعی، پیدا کرده است.

CMO‌ها می‌توانند برخی از استراتژی‌های موثر کار Foley را به کار بگیرند. او در مراحل اولیه پروفایل اینستاگرام، از استراتژی اشتراک گذاری برای اشتراک گذاری (share-for-share) برای به نمایش گذاشتن محتوا در معرض دید مخاطب، استفاده می‌کند. استفاده از شبکه برای قرار گرفتن در معرض دید گروه جدیدی از دنبال کنندگان می‌تواند به رشد سریع پروفایل‌های آنلاین کمک کند.

برای اندازه گیری موفقیت یک کمپین رسانه اجتماعی، شما باید اهداف تان را به روشنی تعریف کنید. فولی پیشنهاد می‌دهد با توجه به نوع کمپین و اینکه آیا به دنبال تعامل عمیق یا ساده هستید- فروش و جذب فالوور برای فروش در زمان دیگر، نیاز به یک رویکرد متفاوت دارد.

چه زمانی ترک کردن کار بدون برنامه قبلی می‌تواند مفید باشد

۳- اینفلوئنسر تیفانی ژونگ (Tiffany Zhong)

تیفانی ژونگ، موسس Zebra Intelligence است، شرکتی که با سرمایه داران ریسک پذیر کار می‌کند تا پروفایل‌هایشان را با مخاطبان جوانتر بهبود بخشند. ژونگ که خود را Gen-Z توصیف می‌کند، شبکه گسترده‌ای از اینفلوئنسر‌های رسانه‌های اجتماعی و متخصصان صنعت را دور هم جمع کرده است. او از این شبکه‌ها برای توسعه مهارت‌ها در روند و استراتژی‌های بازاریابی استفاده می‌کند تا مصرف کنندگان Gen-Z را جذب کند.

پیشنهاد روکیدا
ارائه‌‌ ی آسانسوری برای جذب سرمایه کسب و کار

در حال حاضر، اعتبار مهمتر از تبلیغات است و CMO‌ها باید صداقت در تبلیغات را حفظ کنند تا بتوانند به طور موثر برند خود را در میان مصرف کنندگان جوان توسعه دهند.

با توجه به توجه کم برخی از نوجوانان، ژونگ توصیه می‌کند که شرکت‌ها به طور مداوم محصول خود را تکرار کنند – و این نیز یک تکنیک بازاریابی می‌باشد- شما باید به طور مداوم کمپین‌ها را آزموده، تغییر داده و بهینه سازی کنید تا فالوورهای جدید پیدا کنید و مشتریان فعلی خود را حفظ کنید. برندها باید به طور مداوم نوآور باشند تا بتوانند در جامعه جوانان نفوذ کنند و موفق شوند.

حاملگی دوقلویی و پیر شدن سریع‌تر سلول‌ها در زنان

۴- اینفلوئنسر بن پاسترناک (Ben Pasternak)

بن پاسترناک یک کارآفرین استرالیایی، توسعه دهنده و اینفلوئنسر رسانه‌های اجتماعی در منهتن است. او اولین برنامه‌های iOS خود را در سن ۱۵ سالگی ایجاد کرد و Flogg، یک بازار رسانه‌های اجتماعی را توسعه داد و Monkey، یک برنامه مبتنی بر ویدئو چت را برای نوجوانان برای ملاقات با دوستان شان ایجاد کرد. پاسترناک به عنوان یکی از تاثیر گذارترین نوجوانان سال ۲۰۱۶ نامیده شد و از زمان فروش Monkey، محصولات جدیدی را توسعه داده است.

پاسترناک با تمرکز بر بازار نوجوانان، به موفقیت دست یافت. او با درک نیاز آنها برای اتصال، تجربه و کنترل سریع، توانست محصولات خود را در میان نوجوانانی که به ارتباطات سریع علاقه مند هستند، بازاریابی کند. CMO‌ها می‌توانند این طرح را برای فروش محصولات خود به عنوان وسیله‌ای برای ارتباط اجتماعی استفاده کنند، که برای هدف قرار دادن مصرف کنندگان جوان، بسیار موثر است.

منبع:  entrepreneur

۴ اینفلوئنسر جوان که می‌توانید بازاریابی اینفلوئنسر را از آنها یاد بگیرید
شما چه امتیازی می‌دهید ؟

پاسخ به این دیدگاه

Please enter your comment!
Please enter your name here