بررسی و بازنگری مدل بسیار زیبا و لوکس Zenfone 3 از سری گوشی های هوشمند Asus

بررسی و بازنگری مدل بسیار زیبا و لوکس Zenfone 3  از سری گوشی های هوشمند  Asus:خوب است اما نه به اندازه کافی!

زمانی که شرکت Asus  محصولات گوشی های هوشمند خود را در کامپیوتکس (Computex ) 2016 در تایوان به نمایش گذاشت ، اینطور به نظر می رسید که این شرکت تمایل دارد به گرایش جدیدی روی بیاورد . از آن زمان به بعد ، شاهد محصولات مرغوبتری از این شرکت بوده ایم که از جمله ویژگی های جدید می توان به استفاده از ساختار و ترکیب فلزی ( به جای استفاده از تکه های پلاستیکی ) و بهره گیری از چیپ ست های Qualcomm می توان نام برد .

شرکت Asus ؛ به طور اساسی از بخش بندی بودجه به سمت حد متوسط و بازار گوشی های هوشمند هند ، روی آورد . مدتی پس از تولید محصولاتی از قبیل گوشی های هوشمند Zenfone 3 و Zenfone 3 Max ، این شرکت تولید محصول Zenfone 3 Ultra  و Zenfone 3 Deluxe که جدیدترین و نوین ترین گوشی های هوشمند این شرکت هستند را اعلام کرد .

در گذشته ، انتخاب های سخت افزار و نرم افزار شرکت Asus بسیار عالی نبودند اما در دنیای محصولات  نوین و جدید ، همه چیز در رقابت با محصولات مشابه خود هستند زیرا حتی وجود کوچکترین نقصی در یک محصول ، باعث می شود تا خریدار به برند دیگری روی آورد .

به گزارش روکیدا ، مسایل از آنجایی سخت می شود که یک شرکت به عنوان تازه وارد ، در بخشی ورود پیدا کند که برندهای تثبیت شده و پابرجا در این حوزه فعالیت دارند . بنابراین آیا اولین گوشی هوشمند نوین شرکت Asus  توانست وارد این رقابت شود ؟ چگونه این مدل ، در Rs 49,999 (برای مدل Snapdragon 820 ) ؛ با گوشی های مرغوب و با کیفیت پیشنهاد شده توسط شرکت های LG ، Sony ، HTC و Samsung در رقابت بود ؟ بیایید در این مورد بیشتر بدانیم .

من به شدت تحت تاثیر تناسب ، ظرافت و زیبایی محصول باکیفیت Zenfone 3 Deluxe شرکت Asus  قرار گرفتم . این برای من جالب بود که این شرکت چگونه توانست باند آنتن را در قالب یک طرح و نمای زیبا طوری پنهان کند که این قضیه که پوشش پشت آن ، از پلاستیک ساخته شده یا از فلز ، برای همه جذاب و حیرت انگیز باشد . در پاسخ باید گفت که در آن از فلز به کار رفته است و هنگامی که آن را در دست نگه می دارید واقعا احساس می کنید که وسیله ای مرغوب و باکیفیت است . شرکت ، این مورد را به اسم تکنولوژی فلز خالص Asus نامیده است و تا به حال هیچ تولید کننده دیگری ، پیشنهادی مشابه با این مورد نداشته است .

اگرچه ، تحت عنوان Deluxe ، انتظار می رود محصول، بسیار شگفت انگیز باشد و جدیدترین مدل Zenfone بسیار زیبا و جذاب است.

اگر از روبرو به آن نگاهی بیندازید ، درمی یابید که به جز شیشه ۲.۵ بعدی آن ، این محصول بسیار مشابه Zenfone 3  است . آن را برگردانید ، پشت آن ؛ مانند سایر گوشی های جدید Asus  از قبیل مدل Zenfone 3 Laser می باشد . مشکل من با طراحی این گوشی ، این است که اطرافیان من در اداره متوجه ارزش و تفاوت این گوشی با سایر گوشی ها نمی شوند .

این گوشی ، جلوه و نمایش لبه منحنی را ندارد و زمانی که به حاشیه سیاه و تیره ای که بین صفحه نمایش و قاب توجه می کنید ، این لبه های شیب دار ، تیغه های نازکی نیستند .

این گوشی هوشمند جدید ، در برابر آب و گرد و خاک مقاوم نیست و این مطلب زمانی اهمیت پیدا می کند که بحث رقابتی مطرح باشد .

درواقع ، به سادگی می توان گفت ، لوگو و آرم Asus  در پشت گوشی های هوشمند قرار دارد و تقریبا ۳ – ۲ میلیمتر از فضا را اشغال کرده است و در یک نگاه باعث جلب توجه می شود .

در کلامی کوتاه باید گفت ، ممکن است انتظاری که در پی پرداخت مبلغ ۴۹۹۹۹روپیه  بابت این گوشی هوشمند را خواهید داشت ، برآورده نسازد و همان چیزی که توقع دارید نباشد . زیرا مشتریان از خرید یک گوشی جدید انتظار دارند که اگراز لحاظ زیبایی ، جذابیت نداشته باشد ، حداقل از لحاظ طراحی با بقیه متفاوت باشد . به عقیده من طراحی Zenfone 3 بسیار جذاب تر و زیباتر بود حتی لبه های بالا و پایین گوشی هم ، ضخیم تر هستند .

 

۲ نظرات
  1. محمد می گوید

    بسیار عالی

  2. حسین می گوید

    خیلی خوب بود

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.