معرفی فیلم مرد آزاد 2021 Free Guy: رایان رینولدز با استدیو سازنده ددپول باز می‌گردد!

توسط امیر بلادی
مرد آزاد-گای آزاد Free Guy 2021

فیلم مرد آزاد (پسر آزاد یا گای آزاد-Free Guy) برگرفته از اسم شخصیت اصلی این فیلم یعنی گای داستانی کمدی و هیجان‌انگیز را روایت می‌کند. این فیلم بر اساس موضوع داستانی که دارد در مواقع مختلف با اسم متفاوت (به دلیل شباهت در زبان انگلیسی) صدا زده می‌شود. رایان رینولدز ستاره محبوب هالیوودی که متخصص این سبک فیلم‌هاست؛ نقش گای را در این فیلم ایفا نموده است. جالب‌تر آن که استدیو سازنده پسر آزاد (گای آزاد- Free Guy) همان استدیو سازنده ددپول است! در ادامه با معرفی و بررسی این فیلم همراه روکیدا باشید.

گای آزاد Free Guy 2021

معرفی فیلم مرد آزاد (گای آزاد-Free Guy)

فیلم گای آزاد  (مرد آزاد) Free Guy 2021 از تاخیر به دلیل کرونا دور نماند. این فیلم به دلیل پاندمی و شیوع کرونا یک سال تاخیر در انتشار را تجربه کرد . تاریخ انتشار در نظر گرفته شده برای فیلم پسر آزاد 13 آگوست 2021 می‌باشد. دلیل اینکه این فیلم را با دو نام می‌شناسند معنای واژه Guy یعنی پسر (مرد) و هم به دلیل اسم شخصیت اصلی که گای هست  می‌باشد.

گای آزاد Free Guy 2021

رایان رینولدز بعد از ددپول در ترکیب کمدی و اکشن سبک منحصر بفرد و جذاب خود را خلق نموده است. این بار نیز او در داستانی تخیلی و کمدی باز نقش قهرمان را بازی خواهد کرد. اما نه شبیه ضدقهرمانی که در ددپول دیدید. مرد آزاد با خبرسازی‌های فراوان  طرفداران را به شدت منتظر نگه داشته است.

گای آزاد Free Guy 2021

رایان رینولدز (Ryan Reynolds) اخیرا در فیلم‌های همچون محافظ همسر هیتمن (در روکیدا بررسی شده است)  و سرسخت‌ها ایفای نقش نمود است. تایکا وایتیتی (Taika Waititi) در نقش آنتوان، جوودی کامر (Jodie Comer) در نقش میلی و جو کری (Joe Kerry) نیز در این فیلم ایفای نقش نموده‌اند. شاون لوی کارگردانی این فیلم را بر عهده دشاته است. مت لیبرمن نوسیندگی فیلم‌نامه فیلم گای ازاد (مرد آزاد) را به انجام رسانده است. این فیلم از کمپانی قرن بیستم منتشر خواهد شد. نکته جالب توجه دیگر حضور رایان رینولدز و شاون لوی در تهیه کنندگی این فیلم است.

گای آزاد Free Guy 2021

تا این لحظه 85 درصد کاربران رسانه Rotten Tomatoes نسبت به تماشای این فیلم احساس مثبت داشته‌اند. موضوع جالبی که با چاشنی طنز برخی فرضیه‌ها را به چالش می‌کشد. اگر دایی که در آن زندگی می‌کنیم یک بازی کامپیوتری باشد چه اتفاقی رخ خواهد داد؟  در ادامه مطلب با نگاهی به داستان فیلم گای آزاد (Free Guy 2021) همراه روکیدا باشید.

نگاهی به داستان فیلم مرد آزاد Free Guy 2021: انقلاب نجات بخش گای!

داستان فیلم مرد آزاد (گای) با روایت روزمره زندگی یک شخصیت بازی‌های ویدویی به نام گای است. شخصیت‌های حاضر در دنیای این بازی ویدویی از هویت و ساختار کامپیوتری زندگی خود نا آگاهند! گای که حتی شخصیت اصلی بازی‌هم نیست کارکتری مثبت و مهربان و همیشه در حال کمک به دیگران را دارد. او در مسیر اتفاقی که درحال رخ دادن برای جهان بازی آن‌هاست؛ تصمیم می‌گیرد تا خلاف جریان کامپیوتر و بازی حرکت کند  و همه مردم را آگاه کند.

گای آزاد Free Guy 2021

این آگاهی گای از واقعیت جهان پیرامونش تنها با گذاشتن یک عینک خاص بر چشمش صورت گرفت. عینکی که کدهای دیجیتالی پنهان شده در زیر جهان آنان را به وضوح نمایش می‌دهد. جودی کامر (میلی) او را از این واقعیت آگاه می‌کند و در طول این ماجراجویی پرهیجان کنار گای خواهد بود. رفته رفته رابطه احساسی بین گای و میلی شکل خواهد گرفت؛ که داستان را جذاب‌ترهم می‌کند!

گای آزاد Free Guy 2021

در طول داستان فیلم مرد آزاد صاحب شرکت سازنده این بازی فردی بد اخلاق  و  دمدمی مزاج است. او زندگی شخصیت‌های بازی را دشوار کرده است. این پایان ماجرا نیست؛ چرا که او ناگهان تصمیم به نابودی بازی می‌گیرد. در واقع این بازی  یک زندگی شبیه‌سازی شده از جهان واقعی ما را روایت می‌کند. گای با فهمیدن موضوع و خبر احتمالی با عینکی که بر چشم میگذارد واقعیت جهانشان را کشف می‌کند. او تمام تلاش خود را می‌کند تا از قالب این شخصت معمولی تبدیل به قهرمان شهرشان شود!

مرد آزاد-گای آزاد Free Guy 2021

گای انقلابی را شکل می‌دهد که منجر به همبستگی شخصیت‌های بازی برای حفظ جهانشان خواهد شد. اتفاقی عجیب حتی برای تیم سازنده؛ چرا که نمی‌توانند جلوی گای را بگیرند. به راستی گای ازاد شده است! گای آزادتر از هر شخصیتی عمل می‌کند. داستان و روایت دنیای بازی را تغییر داده و خارج از تصور ظاهر خواهد شد.

گای آزاد Free Guy 2021

او به دوستانش اثبات می‌کند روابطی که دارند بسیار زیبا و واقعی ‌تر از یک بازی است. آنان برای نجات خودشان متحد خواهند شد. گای که همیشه دست کم گرفته می‌شد،  همگان را شگفت زده خواهد کرد. درخشش رایان رینولدز در نقش گای بدون شک لحظات بسیار شاد و سرگرم کننده‌ای را برای شما خواهد ساخت. اگر به سبک علمی تخیلی و کمدی علاقه‌مندید فیلم مرد آزاد (پسر آزاد-Free Guy) که 13 آگوست 2021 منتشر خواهد شد را از دست ندهید.

 

منبع: cinemablend.com

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید