بی ام و سری دو جدید، BMW پرقدرت و چابک!

توسط دانیال جهاندار

سرند سالی هست که در کنار سری فرد BMW در حال رقابت با رقبای قدرتمند خودشان هستند. یکی از این سری های زوج محبوب سری ۲ هست که در اندامی کوچکتر از ‏BMW های سری ۳ وارد بازار میشوند سری دوم کوچکتر،چابک تر و البته تا حدودی ارزان‌تر هستند.

اخیرا بی ام و مدل ۲۰۲۱ سری ۲ را با ۳ مدل وارد بازار کرده و در این مقاله به این موضوع میپردازیم:

این خودرو چه ویژگی هایی دارد؟ چه نکاتی در آن نهفته است؟ تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

طراحی ظاهری و بدنه ای سری 2

سری 2 جدید

وقتی به BMW سری دو نگاه می کنیم اولین نکته ای که به چشم میخورد این است که دیگر خبری از جلو پنجره های بزرگ و البته زشت BMWسال قبل نیست و جلو پنجره کوچک تر و جذاب تر شده.

شاید بجز جلو پنجره چراغ های جلو باشند که کاملا با گروه های قدیمی متفاوت هستند و کاملا رنگ و بوی نوعی رو به ما القا می کنند‌. در نمای عقبی خودرو هم تفاوت زیادی با نسخه های قدیمی BMW سری دو وجود ندارد به طوری که اگر آرم آن پوشانده شده باشد به سختی میتوان تشخیص داد که این خودرو یکی از BMW های سری دو است. از نظر ابعادی این خودرو با ۴۵۳۷ میلی متر طول به نسبت نسل قبلی خودش طویل تر،و با ۱۸۳۸ میلی متر عرض از نسل قبلی خودش عریض تر است.اما با ۲۸ میلی متر کوتاه تر شدن با ارتفاع ۱۳۹۰ میلی متر این نشانه را به ما نشان میدهد که این خودرو طراحی نسبتا بزرگ تری دارد اما با کوتاه شدن ارتفاعش حس اسپرت بودن بیشتری را به ما می دهد. از طرفی ویل بیس یا فاصله ی طولی محور این خودرو ۵۱ میلی متر افزایش پیدا کرده است و در نهایت همه ی این بازی با اعداد و ارقام باعث شدند که بالانس وزنی حدود ۵۰/۵۰ در این خودرو حفظ شود که عددی فوق العاده است برای خودرویی که قرار است در پیست استفاده شود.

بی ام و سری 2 پرقدرت!

سری دو چدید

در رابطه با مدل ها برای این سری 2 سه مدل کلی در نظر گرفته شده است: دو موتور بنزینی و یک موتور دیزلی

مدل پایه با موتور دو لیتری توربو شارژ وارد بازار میشود که ۱۸۱ اسب بخار قدرت و ۲۶۵ نیوتومتر گشتاور دارد که این نیرو و گشتاورد به چرخ های عقب میرسد‌.

مدل بعدی مدل دو لیتری دیزلی است که ۱۸۸ اسب بخار قدرت و این بار ۳۵۰ نیوتومتر گشتاور  تولید میکند.(دلیل این گشتاور زیاد ساختار موتور های دیزلی است.)

و آخرین نسخه که قوی ترین نسخه سری دو ۲۰۲۱ محسوب میشود، یک موتور سه لیتری ۶ سیلندر خطی دارد که میتواند ۳۷۵ اسب بخار قدرت و ۴۹۰نیوتومتر گشتاور تولید کند و این نسخه قابلیت سفارش نسخه ی چهار چرخ محرک هم دارد و هر سه تا خودرو با گیرباکس ۸ سرعته تولید شده است. صفرتاصد این مدل ها همگی حدود ۴ ثانیه  میباشد. و سرعت آنها تا ۲۵۰ کیلومتر در ساعت محدود شده است که البته این محدودیت ها همشون قابل برداشتن میباشد اما از نظر ایمنی گزینه ی خوبی نیست.

نسخه های m power دو دیفرانسیل که موتور سه لیتری شش سیلندر دارند حدود ۲۱ اسب بخار قدرت بیشتر هم دارند که باعث میشود سری 2 کوچک شاید بین ۳/۵ تا ۴ ثانیه صفر تا صد برسد که عدد خوبی برای خودرو تو این رنج قیمتی و رنج ابعادی محسوب می شود.

در بیرون خودرو اما نکات دیگری هم دیده می شود،مثل رینگ های ۱۹ اینچی با تایر های ۴ فصل که به طور فابریک روی این خودرو نصب شده و شما میتوانید به کارخانه سفارش دهید که لاستیک های مناسب درگ یا ریس را برای شما نصب کنند. این خودرو در فستیوال good wood ظاهر شد که در این فستیوال خودرو های جدید مخصوصا محصولات آلمانی در آن شرکت میکنند و برای اولین بار معمولا در آنجا دیده میشوند‌. گفته میشود که قیمت سری دو حدود ۳۴ هزار تا ۴۵ هزار یورو خواهد بود و باید دید با توجه به قیمت نسبتا مناسب و پکیج عملکردی بسیار خوب سری دوم امسال با رقبای خود چه میکند!

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

1 دیدگاه

آواتار میلاد
میلاد شنبه 2 مرداد 1400 ساعت 1:12 - 01:12

عکسی که تو مقاله گذاشتید مربوط به ٢ نسل قبلیه که!!

پاسخ

دیدگاهی بنویسید