معرفی سریال لوکی: اگر لوکی را نمی‌شناسید این مطلب را از دست ندهید!

توسط امیر بلادی

پیش از بررسی و معرفی سریال  لوکی که بعد از منتشر شدن دو قسمت، تا  این لحظه بسیار موفق ظاهر شده است؛ تیم روکیدا تصمیم دارد تا  این شخصیت را به شما معرفی  کند. در این مطلب با معرفی لوکی و سریال لوکی همراه روکیدا باشید. لوکی  خدای شرارت!

لوکی کیست؟

لوکی  پسر لافی شخصیتی  ضد قهرمانی  در کتاب‌های  کمیک است که توسط کمیک‌های مارول و نویسندگی استان لی  در سال 1962 برای نخستین بار   معرفی شد.   لوکی از آزگارد فرزند خوانده اودین و  برادر تور می‌باشد.   زمانی که او بچه بود اودین بعد از شکست دادن پدرش (لافی) سرپرستی او را گرفت و نقش پدری را برایش ایفا کرد.   با اینکه لوکی   کنار اودین   و به‌عنوان برادر تور بزرگ می‌شد، همیشه احساس می‌کرد که پشت سایه تور مخفی شده است. بر اساس همین موضوع، بعدها لوکی به دشمن  تور تبدیل شد! آن‌ها با یک‌یگر چندین بار نبرد کردند، اما سرانجام به نوعی کنار آمدند.

loki disney

در دنیای سینمایی مارول لوکی  از آزگارد،  همچنین فرزند خدای  سرزمین غول‌های فراست  می‌باشد. او  به عنوان   خدای شرارت  شناخته می‌شود که همیشه  منتظر فرصتی است تا مالک کل جهان شود.  او نهایتا در کنار تور و جنگجویانش قرار می‌گیرد تا   از آزگارد محافظت کند. لوکی بعد از بازگشت مجددا در سایه  تور مخفی شد و   برای پادشاهی آزگارد از او عبور کردند.

60c0c6a56b60c70019c29d1a

لوکی بعد از مدتی متوجه خواهد شد که پسر پادشاه فراست جاینتس (غول‌های فراست)   است. بعد از فهمیدن موضوع او   از تور و اودین خشمگین‌تر می‌شود  و بیش از همیشه   از کنترل خارج می‌شود!   لوکی حتی تلاش می‌کند تا زمین را نابود کند بلکه تور را بکشد!

thor and loki

او با جمع کردن قدرت‌های فراوانی که دارد تلاش‌های فراوانی برای باز پس‌گیری آزگارد می‌کند. او بعد از شکست خوردن از تور  در اعماق تاریک جهان  غرق  می‌شود.   او توانایی هیپنوتیزم یک لشکر را دارد پس بی‌کار نخواهد ماند.  او  جهت قرار  گرفتن در کنار  انتقام جویان برای  نجات نیویورک توسط تور آزاد شد. لوکی مسئول کنارهم قراردادن  قهرمانان در این نبرد شد.

لوکی که توانایی تسخیر چهره هر فردی را دارد حتی توانست مدتی در جایگاه اودین  روی تخت پادشاهی  آزگارد بنشیند.  بعد از همه این نبردها و همکاری‌ها لوکی مجددا فقط به پادشاهی خود اهمیت می‌دهد. در این مسیر او گاهی صمیمی‌ترین دوستانش را کنار می‌گذارد و یا از پشت به آن‌ها خنجر می‌زند!

loki review image

او در کنار تور تلاش میکنند  هلا را که خصوصیاتی مشابه با برادرش لوکی دارد و بسیار پلید است  از آزگارد  دور کنند.  یک از جذاب‌ترین سکانس‌هایی که از دنیای سینمایی مارول مشاهده کردیم لذت لوکی از شکست تور توسط هالک در یک نبرد دوستانه بود!

thor ragnarok end of credits 1

نهایتا هلا علیه آن‌ ها قرار گرفته و لوکی بالاخره می‌پذیرد تا با تور همکاری کند و در روبرویی با هلا که قدرت‌های مشابه با خودش دارد به مبارزه بپردازند.  لوکی نهایتا از برادرش برای پادشاهی آزگارد حمایت می‌کند. لوکی شخصیتی باهوش، زیرک، حراف، موقعیت طلب و جذابی است که با قدرت‌های فراوانش شما را به شدت مجدوب خواهد  کرد.تا  این قسمت مطلب  با شخصیت لوکی آشنا شدیم؛ با معرفی سریال لوکی در ادامه، همراه روکیدا باشید.

loki 1200

معرفی سریال لوکی

سریال لوکی  ساخته مایکل ولدرون  در سطح بالایی ظاهر شده و بسیار موفق بوده است.  این سریال در همکاری جهان سینمایی مارول و دیزنی پلاس تولید شده است. تا این لحظه با منتشر شدن دو قسمت، سریال لوکی  توانسته نظر مخاطبان، منتقدین و علاقه‌مندان به دنیای مارول را جذب کند. این بار موضوع سریال لوکی با بهره‌بری از قابلیت سفر در  زمان  آن‌ را به اوج جذابیت خود رسانده است.

loki 1622646826 1

بازی درخشان تام هیدلستون در نقش لوکی شما را سرگرم تماشا خواهد کرد.  سایر بازیگران مشهور این سریال عبارتند از: گوگو مباتا-راو، وونمی موساکو، یوجین کوردرو، تارا استرانگ، اوون ویلسون، سوفیا دی مارتینو و ساشا لین. این سریال از ژانویه سال 2020 شروع به فیلمبرداری و تولید کرد. از 9 ژون 2021 اولین قسمت از این سریال پخش شده است و به‌نظر می‌رسد خیلی خوب عمل کرده است. مخاطبان مشتاقانه منتظر ادامه آن هستند. تا این لحظه پخش 6 قسمت از این سریال تایید شده است اما برای ادامه، برنامه مایکل ولدرون  و تیمش اعلام نشده است. در ادامه مطلب با  نگاهی خلاصه به داستان این سریال همراه روکیدا باشید.

Loki and The Avengers

داستان سریال لوکی

لوکی در کنار انتقام‌ جویان در نبرد نیویورک قرار گرفته است. لوکی طبق عادت همیشگی خود تصمیم می‌گیرد تا فرار کند. او با استفاده از قطعه‌ی  تسراکت در زمان سفر می‌کند. طولی نمی‌کشد که توسط محافظان خط زمانی مقدس به عنوان  تغییر دهنده (مجرمانی که از قوانین خط زمانی مقدس عبور کنند)  بازداشت می‌شود. او در ابتدا اهمیت خط زمانی مقدس را به سخره می‌گیرد. اما بعد متوجه می‌شود که دچار چه دردسر بزرگی شده است.

tcr1600 101 comp v003 22807e64

حال مجازات او در صورت اثبات جرم اعدام و مرگ خواهد  بود! بخت به او یاری می‌رساند و برای پرونده دستگیری شخصیتی مشابه با خودش  به او نیاز پیدا می‌کنند. او این نجات را مدیون بازرسی است که راز این پرونده را کشف کرد. لوکی با هوش و ذکاوتش، ذات کمی تاریک  شما را به وجد خواهد آورد.  سریال لوکی را از دست ندهید.

e69b0d53b0820a71d0b1c971493396c619 loki .rsquare.w1200

منبع: rogerebert.com

 

همچنین ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهی بنویسید