آیا دولت آمریکا مدارک وجود بیگانگان فضایی را مخفی می کند؟

وقتی که دولت ایالات متحده پروژه بدنام مطالعه خطر موجودات فظایی خود موسوم به پروژه Blue Book را در سال ۱۹۶۹ تعطیل کرد، بیشتر آمریکایی ها بر این باور بودند که این خطر تنها یک شوخی مضحک است. اما در دسامبر سال ۲۰۱۷ نیویورک تایمز در مقاله ای داستان ادامه یافتن مخفیانه این پروژه به دست دولت ایالات متحده را فاش کرد.

طبق اسناد طبقه بندی نشده، دولت آمریکا در یک بازه زمانی چهار ساله بدون سر و صدا حدود ۲۲ میلیون دلار بر روی پروژه بیگانگان فضایی موسوم به Advanced Aviation Threat Identification Program خرج کرده است. برنامه چیز هایی که نمی خواهند شما بدانید (Stuff They Don’t Want You To Know) خواستار دانستن واقعیت های بیشتری بودند. آن ها یوفولوژیست جرمی کوربل را برای حضور و بحث در موردبیگانگان فضایی به پادکست خود دعوت کردند. در اینجا می توانید به این پادکست گوش کنید.

پروژه AATIF در سال ۲۰۰۷ برای مطالعه پدیده یوفو ها (UFO) آغاز به کار کرد. شروع این پروژه عمدتا به خاطر حادثه تیک تک در سال ۲۰۰۴ بود. در این حادثه تعدادی از خلبانان نیروی هوایی ایالات متحده شاهد پرواز شماری شیء پرنده ناشناس در ساحل کالیفرنیا بودند و این وقایع را در ویدیو ضبط کردند. این اشیاء برای خلبانان ناشناخته بودند و به طرز عجیبی رفتار می کردند. انگار که فیزیک برای آنها صدق نمی کرد. آن ها سریع پرواز می کردند در الگوهای حرکتی غیر قابل پیش بینی می چرخیدند.

آیا دولت آمریکا مدارک وجود بیگانگان فضایی را مخفی می کند؟

به نظر می رسد که از آن زمان پنتاگون شروع به تحقیقات در زمینه شناخت این اشیا، ماهیت آن ها، منبع آن ها و تهدید بودن یا نبودن آن ها کرده است. وقتی که داستان بیگانگان فضایی نیویورک تایمز منتشر شد پاسخ رسمی این بود که این تحقیقات در سال ۲۰۱۲ متوقف شده است. اما لوئیس الیزوندو به سی ان ان گفته است که تحقیقات درباره بیگانگان فضایی هنوز ادامه دارند. او منبع موثقی است. الیزوندو از مقامات اطلاعات نظامی بود و این برنامه را از پنتاگون اجرا می کرد. او این مسئولیت را تا اکتبر ۲۰۱۶، زمانی که در اعتراض به جدی گرفته نشدن تهدید بیگانگان فضایی توسط دولت استعفا کرد، عهده دار بود.

این پروژه که ۲۲ میلیون دلار بودجه دریافت کرد، بدون تلاش های سناتور بازنشسته هری رید همین مقدار را هم نمی توانست دریافت کند. سناتور رید، یک دموکرات از نوادا با کمک دیگر همکارانش سناتور بازنشسته تد استیونز، یک جمهوری خواه از آلاسکا و دنیل کی انویی، دموکراتی از هاوایی، این برنامه را آغاز کردند.

این داستان همه چیز دارد اما تنها سوالات بیشتری ایجاد می کند و جواب های کمتری می دهد. بسیاری از علاقه مندان به یوفو ها فکر می کنند که این خبر وجود زندگی بر روی سیارات دیگر را اثبات می کند. اگر این طور نیست پس چرا دولت آمریکا آن ها را مطالعه می کند؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.