چگونه می‌توان در کنار فعالیت‌های روزمره، یک کسب‌وکار جدید ایجاد کرد؟

بسیاری از مردم در صدد راه اندازی یک کسب‌وکار جدید هستند. اما آیا این امکان وجود دارد که بتوان در کنار کارهای روزمره و شغل اول، کسب‌وکار جدیدی راه اندازی کرد؟ در این مقاله، راه کارهایی برای راه اندازی، نوشتن برنامه و طرحی ک کسب‌وکار جدید ارائه شده است.

امروزه ایجاد یک کسب‌وکار جدید فکر اکثر افراد را مشغول کرده است و همه می‌خواهند کاری را شروع کنند که در آن بتوانند به سود خوبی و قابل توجهی برسند. این کار یک دفعه‌ای انجام نمی‌شود بلکه باید مراحلی جهت ایجاد کسب‌وکار جدید طی شود. در این مقاله می‌خواهیم روش‌های موثر در کسب و کار را به شما توضیح دهیم تا فروش و نقدینگی خود را افزایش دهید.

ایجاد کسب و کار جدید

اکثر مردم هنگامی که می‌خواهند تجارت جدیدی راه‌اندازی کنند، در ابتدا یک طرح کسب‌وکار می‌نویسند. متأسفانه این طرح‌ها در گام‌های اولیه بی‌معنی هستند. تا زمانی که کسب‌وکارتان راه اندازی نشود یا مدتی از آن نگذرد، شما نمی‌توانید یک طرح کسب‌وکار درست و موفق طراحی کنید. در طول گام‌های ابتدایی هر تجارت، جزئیاتی هستند که در طول زمان و بر اثر اتفاقاتی، ظاهر می‌شوند و طرح کسب‌و‌کارتان در گام‌های بعدی را تکمیل می‌کنند.

15روش باورنکردنی برای کاهش استرس کار

دلایل وسواس در طراحی برنامه‌ کسب‌وکار

وسواس در طراحی برنامه‌ کسب‌وکار به این دلیل نیست که یک سرمایه‌گذار پیدا کنید. زیرا سرمایه‌گذاران صرفاً به این برنامه از کسب و کار توجه نمی‌کنند بلکه برای آن‌ها مهم است قبلاً شما چه رزومه‌ای داشته‌اید. در واقع عملکرد ثابت و قابل توجه شما در گذشته، مورد توجه سرمایه‌گذار است.

دلیل واقعی اهمیت طرح کسب‌وکار این است که نوشتن یک طرح، فعالیتی کم‌خطر و بدون بازه و محدودیت زمانی است که می‌تواند در اوقات فراغت انجام شود. بنابراین کارآفرینان می‌توانند امور روزانه خود را پیش ببرند و در اوقات فراغت خود، به نوشتن طرح و برنامه‌ی کسب‌وکار جدیدشان بپردازند. به جای نوشتن برنامه‌ی کسب‌وکار، بهتر است مشکلاتی را که در ابتدای مسیر با آن مواجه هستید یادداشت کنید. این کار می‌تواند بدون آسیب رساندن به روند کارهای روزانه‌ی شما انجام شود.

چه زمانی ترک کردن کار بدون برنامه قبلی می‌تواند مفید باشد

اجرای حداقل‌ها در ابتدای کار

ممکن است شما سرشار از ایده، الهام و ابتکار باشید اما باید بر اساس اصول فکر و در نهایت عمل کنید. در ابتدا به سوالاتی که در زیر آمده توجه کنید:

محصول ما چیست ؟
چگونه سفارشات را می‌گیریم؟
چگونه سفارشات را آماده می‌کنیم؟
تا زمانی که شما بتوانید اصول اولیه را در کسب‌وکار خود پیاده کنید هر سوال دیگر به جز مواردی که در بالا گفته شد اضافه است. اینها گام‌های ابتدایی و حیاتی جهت شروع کسب‌وکار جدید هستند.

کسب و کار اینترنتی
ابتدای کسب‌و‌کار

بازاریابی آسان اما مؤثر

برای هر کسب‌وکاری، احتمالا n روش بازاریابی محصول وجود دارد. ترفندی که در قدم‌های اولیه‌ی کار خود می‌توانید اجرا کنید این است که تعداد کمی فعالیت‌ بازاریابی کم هزینه اما با اثربخشی بالا انجام دهید.

کسب‌و‌کار اینترنتی - بازاریابی
بازاریابی آسان در کسب‌و‌کار

چگونگی گام‌های ابتدایی بازاریابی را اولویت‌بندی کنیم؟

۱- فهرستی از راه و روش‌های بازاریابی و تشویق به خرید محصول را تهیه‌کنید. روش‌ها را در فهرستی نوشته و به هرکدام از آن‌ها در ستون جداگانه، به ترتیب زیر امتیاز دهید. می‌توانید از جدولی که در زیر جهت آشنایی بیشتر برای شما ارائه شده کمک بگیرید.

۲- به هر فعالیت نمره‌ای از ۱ تا ۱۰ اختصاص دهید. به صورتی که نمره‌ی ۱ آسان‌ترین و نمره‌ی ۱۰ سخت‌ترین روش باشد.

۳- به هر فعالیت نمره‌ای از ۱ تا ۱۰ اختصاص دهید، به صورتی که عدد ۱ نشان‌دهنده‌ی ارزان‌ترین روش و عدد ۱۰ گران‌ترین روش در نظر گرفته شود.

۴- به هر فعالیت نمره‌ای از ۱ تا ۱۰ اختصاص دهید، به صورتی که عدد ۱ نشان دهنده‌ی نتایج بهتری از هر فعالیت و نمره‌ی ۱۰ نشان‌دهنده‌ی نتایج کمتر باشد. نتایج بهتر به معنی مشتریان بیشتری است که از طریق آن فعالیت جذب برند و در نتیجه افزایش خرید محصول شما می‌شوند.

۵- به هر فعالیت نمره‌ای از ۱ تا ۱۰ اختصاص دهید، به صورتی که نمره‌ی ۱ یعنی این روش، حتماً و بدون شک باید انجام شود، و نمره‌ی ۱۰ یعنی در احتمال انجام آن، تردید وجود دارد و شاید بتوانید آن را حذف کنید.

امتیازها

فعالیت ها

امتیاز آسانی و سختیامتیاز هزینهامتیاز مشتری‌های آوردهامتیاز الزام انجام
فعالیت بازاریابی شماره ۱
فعالیت بازاریابی شماره ۲
 و …

نمونه‌ی جدول امتیازبندی فعالیت‌های بازاریابی

  1. اکنون امتیازهای هر فعالیت را با هم جمع کنید.
  2. دو سوم فعالیت‌هایی را که امتیاز پایینی آورده‌اند، حذف‌کنید.
  3. باقیمانده فعالیت‌ها را به ترتیب امتیاز دسته بندی کنید.

این فرایند، ساده به نظر می‌آید اما چه الان چه در آینده به شما کمک زیادی خواهد کرد و احتمال موفقیت شما افزایش می‌یابد.

3 روش فروش اینترنتی برای ایجاد رضایت بیشتر در مشتریان

کسب‌وکارتان در جریان است یا متوقف؟

در این مرحله، شما باید ارزیابی‌ کنید که آیا یک کسب‌وکار قابل اعتمادی دارید که در آن نقدینگی وجود داشته باشد؟ یا اینکه متوقف و بدون فعالیت است؟ اگر حالت دوم برقرار است و کسب‌وکار شما متوقف شده، به این قضیه اصلا فکر نکنید که بخواهید وقت یا پولی برای بخش بازاریابی خرج کنید تا مشتریان را به سمت محصولتان تشویق کنید. این روش درست نیست و شما پول و زمان زیادی را هدر می‌دهید.

 

کار روزانه‌ی خود را رها کنید

Nuff می‌گوید:

در این مرحله، کارهای روزانه‌ی خود را رها‌کنید

اگر مراحل قبلی را به درستی انجام داده‌ باشید، احتمالاً هم اکنون کسب‌وکار شما به مرحله‌ای قابل قبولی رسیده‌ است. بنابراین می‌توانید مقداری از فعالیت‌های روزانه‌ی خود را کاهش داده و وقت بیشتری برای کسب‌وکار جدید ، توسعه‌ی فعالیت‌ها، بازاریابی، جذب مشتریان بیشتر، افزایش تولید، توسعه‌ی محصولات و تقویت برند بگذارید.

چگونه می‌توان در کنار فعالیت‌های روزمره، یک کسب‌وکار جدید ایجاد کرد؟

یک طرح کسب‌وکار بنویسید

در این مرحله که اقدامات اصلی و اولیه را انجام داده‌اید، می‌توانید یک طرح کسب‌وکار کامل و جامع بنویسید که منطقی و معنی‌دار باشد. اما لازم است بدانید اگر ۵ مرحله‌ی قبل را به درستی انجام داده‌اید به احتمال زیاد، دیگر به طرح کسب‌وکار نیاز ندارید. نکته‌ی مهم این است که با قدم‌های کوچک اقدام کنید، اهداف خود را عملی سازید. یادتان باشد برای هر اقدام با اصول پیش بروید.

منبع: inc

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.