استارتاپ استراتژی کسب و کار مدیریت و موفقیت در کسب و کار

۳ روش کاربردی جهت فروش بیشتر و بهتر

5 راه عالی برای بهبود نرخ تبدیل فروشگاه اینترنتی و افزایش فروش!

بعد از ایجاد یک کسب و کار اولین چیزی که به ذهن می‌رسد چگونگی افزایش فروش و جذب مشتری بیشتر است. برای این کار هم روش های مختلفی وجود دارد که با استفاده از آن ها می‌توان علاقه و خواسته های مشتریان را شناخت و طبق همان پیش رفت. آن روش ها چه روش هایی هستند و چه طور می‌توان میزان فروش را افزایش داد؟! در ادامه مقاله به شما بیشتر توضیح می‌دهیم تا جهت افزایش فروش خود از آن استفاده کنید.

بسیاری از صاحبان کسب ‌و کار  فکر می‌کنند که قیمت محصولات‌شان تنها چیزی است که مشتریان را وفادار به آنها نگه می‌دارد، درحالی‌که این‌طور نیست. در واقع بیشتر از نیمی از مشتریان به دلیل تجربه خرید ضعیفی که داشته‌اند به دنبال یک شرکت دیگر برای انجام کسب ‌و کار خود هستند. تجربه خرید در واقع عاملی است که می‌تواند منجر به فروش بیشتر شود. وفاداری مشتریان برای هر کسب ‌و کاری موضوع مهمی است. اگر کسی محصولی را از شما خریداری کرده، هیچ تضمینی وجود ندارد که مجددا از شما خرید کند. در واقع تنها ۱۳ درصد از مردم به یک برند وفادار می‌مانند. بنابراین کسب‌ و کارهای کوچک چگونه می‌توانند مشتریان بیشتری را به سمت خود جذب کنند؟

با یک خرید تعاملی‌تر. تجربه خرید تعاملی می‌تواند مشتریان را درگیر کند و باعث ایجاد روابطی شود که وفاداری را بیشتر کند. در اینجا ۳ روش ساده برای ایجاد تجربه فروش تعاملی‌تر وجود دارد که در ادامه با آن ها آشنا خواهید شد.

فروش بیشتر - افزایش درآمد - کسب و کار اینترنتی
فروش بیشتر

1- تقویت وفاداری برای فروش بیشتر

بر اساس مطالعات و تحقیقاتی که در کتاب Neuromarketing: Understanding the Buy Buttons in Your Customer’s Brain بحث شده است مشتریان از لحاظ روانشناسی دوست دارند احساس کنند که منحصربه‌فرد و خاص هستند. شرکت در خریدهایی که به‌صورت محدود عرضه می‌شوند این نیاز را برآورده می‌کند چراکه احساس خاص بودن را به مشتری انتقال می‌دهد.

خیلی مهم است که فرصت‌هایی را برای تعامل با مشتریان خود ایجاد کنید و برای آن‌ها این امکان را فراهم کنید تا محصولات را شخصاً مشاهده کنند و یا اینکه یک نماینده از جانب خود انتخاب کنید تا به‌صورت فیس تو فیس یا حضوری با مشتریان برخورد داشته باشند. این کار به مشتریان تجربه خرید به ‌یادماندنی و قوی را ارائه می‌دهد.

۲- استفاده از ویدیو لایو

استفاده از ویدیوهای زنده یا لایو یک تاکتیک بازاریابی بسیار جذاب است که به برندها فرصتی برای دیده شدن می‌دهد. علاوه بر این، مخاطبان این نوع محتواها را بیشتر دوست دارند. بیش از ۸۰ درصد از مشتریان تماشای ویدیوهای زنده را بیشتر از پست‌های رسمی شبکه‌های اجتماعی یا محتوای وبلاگ دوست دارند. فیلم‌های لایو به برندها اجازه می‌دهد که با گروه بزرگی از مشتریان بلافاصله گفتگو کنند؛  آن‌ها می‌توانند به‌صورت بلادرنگ به سؤالات مشتریان پاسخ دهند.

بیش از نیمی از مشتریان از این موضوع شکایت دارند که برندها در مورد موضوعات مورد نظر آن‌ها توضیحی ارائه نمی‌دهند و این برای کسب‌ و کارها بسیار مهم است که موضوعاتی که مورد نظر مشتریان است را شناسایی و بر روی آن‌ها تمرکز کنند. ب

ا ساخت ویدیوهای زنده شما می‌توانید میزان تعامل با مشتریان را افزایش دهید و تجربه مشتریان را بهتر کنید. همچنین می‌توانید جلسات سؤال و پاسخ یا وبینار زنده ایجاد کنید و تماشاچیان را جهت بیان سؤالات و نظرات خود دعوت کنید تا درخواست‌های خود را مطرح کنند.

ویدیو لایو - فروش اینترنتی
استفاده از ویدیو لایو در فروش بیشتر

مطالعات نشان می‌دهد که استفاده از پرسش و پاسخ لایو برای بهبود وضعیت فروش می‌تواند بیش از ۸۰ درصد جذب مشتریان را افزایش دهد. این قابلیت، کسب ‌و کار را قادر می‌سازد تا با ابزارهای تعاملی مانند اشتراک‌گذاری صفحه و رأی‌گیری آنلاین یک تجربه وبینار قابل تنظیم را ایجاد و  محتواهایی تولید کنند که بازدیدکنندگان بیشتری را جذب می‌کند.

این روش به مشتریان اجازه کنترل مکالمه و دریافت اطلاعات دقیقی را که به دنبال آن هستند می‌دهند. شما می‌توانید فوری به سؤالات و نگرانی‌های مخاطبان خود رسیدگی کنید. این موضوع نشان می‌دهد که برند شما مورد توجه مشتریان قرارگرفته و یک برند عالی ایجاد کرده‌اید.

۳- شخصی سازی محصولات

این روزها برندها به شخصی‌سازی توجهی ندارند درحالی‌که شخصی‌سازی یک نیاز است. مشتریان و مصرف‌کنندگان بیشتر و بیشتر خواستار به دست آوردن تجارب شخصی از کسب ‌و کارها هستند، درحالی‌که که تقریباً ۷۹ درصد از آن‌ها می‌گویند؛ دریافت پیشنهادات شخصی‌سازی ‌شده باعث می‌شود که خریداران درگیر شوند و از برند خرید انجام دهند.

البته برای ایجاد محصولات شخصی‌سازی ‌شده برای هر مشتری، شرکت‌ها باید به اطلاعات اصلی مصرف‌کنندگان دسترسی داشته باشند و این روزها این موضوع بسیار مشکل به نظر می‌رسد مخصوصاً با رسوایی که فیس بوک به بار آورده است. جمع‌آوری اشتباه اطلاعات می‌تواند اعتماد مشتری و شهرت برند را از بین ببرد.

این درحالی‌که است که مشتریان نمی‌خواهند اطلاعات‌شان را سرقت کنند و بدون اطلاع آن‌ها این اطلاعات را جمع‌آوری نمایند. ۶۳ درصد از مشتریان تمایل دارند اطلاعات خود را در طی خرید و فروش به اشتراک بگذارند و این در صورتی است که آن‌ها پیشنهادات شخصی‌سازی ‌شده و تخفیف‌هایی دریافت کنند.

برای کسب اطلاعات قانونی مشتریان، برندها باید در مورد نحوه به دست آوردن اطلاعات و استفاده از این اطلاعات به‌صورت واضح و شفاف کار کنند. به مشتریان خود اطلاع دهید که چرا و به چه علت اطلاعات آن‌ها را جمع‌آوری می‌کنید.

فروش اینترنتی - کسب و کار اینترنتی
شخصی سازی جهت فروش بیشتر

آیا این اطلاعات برای پیشنهادات شخصی‌سازی ‌شده، پیشنهادات ویژه یا برای تحقیقات بازار مورد استفاده قرار می‌گیرد؟ به یاد داشته باشید که بهتر است به مشتریانی که مایل به اشتراک‌گذاری اطلاعات ارزشمند خود هستند امتیازاتی داده شود.

در نهایت مطمئن شوید که فقط اطلاعاتی که برای کسب و کار شما لازم است را جمع آوری می کنید. پرسیدن سوالات عجیب و غریب و یا شخصی که به خرید ربط ندارد می تواند زنگ خطری برای کسب و کارها باشد و فرصت تعامل با مشتریان را از بین ببرد.

کسب و کار اینترنتی
فروش بیشتر

نتیجه گیری کلی برای بهبود وضعیت فروش

ایجاد روش‌های مهندسی شده و تعاملی‌تر بهترین راه برای هر کسب و کار است تا مورد تحسین مشتریان قرار بگیرند و برای خریدهای بعدی مراجعه مجدد داشته باشند. حرکت در مسیری که به روش‌هایی مانند ویدیو لایو و یا محتواهای شخصی‌سازی ‌شده مجهز شده است به مشتریان امکان می‌دهد تا به قابلیت‌هایی دست پیدا کنند که در هیچ جای دیگر پیدا نخواهند کرد. به یاد داشته باشید که مشتریان مهم‌ترین چیزی هستند که کسب‌وکار شما بدان نیاز دارد.

منبع: infusionsoft

مطالب مرتبط

۶ ایده ی اکتشافی خلاقانه ی جدید برای فروش که تا به حال امتحان نکرده اید

ماهان

این سه قانون ایلان ماسک را روزانه دنبال کنید تا حتما موفق شوید

soheila1992

اینترنت اشیاء IoT چگونه چهره ی تجارت را تغییر میدهد؟

مهرناز شهریاری

خبر خوش برای استارت آپ‌ها: تصویب ارائه تسهیلاتی به استارت آپ‌ها در ایران!

کیوان

مدیریت کسب و کار: درونگراها هم می توانند رهبران بزرگی شوند

مهرناز شهریاری

چگونه می‌توان در کنار فعالیت‌های روزمره، یک کسب‌وکار جدید ایجاد کرد؟

مهرناز شهریاری

۷ نکته فوق‌العاده کارآمد برای شروع یک کسب و کار آنلاین کوچک

مهرناز شهریاری

این استراتژی را درک کنید تا بیشتر کار انجام دهید!

۴ قدم تا ایجاد تجربه‌ای بی‌نظیر برای مشتریان

فاطمه غفاری

۵ مورد از مهم‌ترین مهارت‌های یک کارآفرین: باید ها و نباید های استارتاپ

عباس رهامی

هنر تأمین سرمایه برای استارتاپ ها

ماهان

پنج روش برای تبدیل استراتژی دیجیتال به موفقیت کامل

ماهان

وبلاگ نویسی به عنوان یک کسب و کار : یک خیال یا معدن طلای غیر قابل کشف ؟

ماهان

می خواهید تاثیرگذار باشید؟ بایدها و نبایدهای مدیریت کسب و کار

فاطمه غفاری

سه راه برای تبدیل شدن به یک رهبر فوق العاده در کسب و کار!

کیوان

خط مونتاژ هوندا در آمریکا چه تغییراتی دارد؟

کیوان

فناوری و اپلیکیشن‌هایی که به شما کمک می‌کنند بهتر زندگی کنید

Rozhin

۴ ترفند فوق‌العاده کارآمد برای استخدام بهترین کارمندان و نیروی کار

نگین ابراهیمی

Leave a Comment