وبلاگ نویسی به عنوان یک کسب و کار : یک خیال یا معدن طلای غیر قابل کشف ؟

وبلاگ نویسی به عنوان یک کسب و کار : یک خیال یا معدن طلای غیر قابل کشف است؟

 

وبلاگ نویسی ترکیبی از کار سخت، کسب و کار و تفزیح است. در حالی که دو مفهوم در آخر متضاد یک دیگر هستند، چگونه یک مفهوم خاص از بین این نوشته ها فهمیده می شود، این  بسیار گیج کننده است. واقعیت این است که: این کار سختی است.

وبلاگ نویسی امروزه بسیار سخت تر و نیاز به آن نیز بیشتر شده است. استراتژی برای بقا می گوید که هر روز باید تغییر کرد، با این وجود فقط وبلاگ نویسان منظم و فعال در صدر قرار می گیرند.

هر استراتژی که هفته پیش آموختید، امروز همه آنها تغییر کرده اند. شما باید خلاق باشید و حتی وقتی می خوابید نیز فکر کنید. این رقابتی بین تعداد زیادی از وبلاگ نویسان حرفه ای و آماتور است که سعی در جذب مخاطبان دارند.

شاید تعجب کنید که اکثر قریب به اتفاق وبلاگ هایی که هر روز باز می شوند، در همان ابتدا از بین می روند و صاحبان آنها، آنها را رها می کنند. صاحبان وبلاگ هایی که به کار خود ادامه می دهند، به سختی تلاش می کنند تا در وبلاگستان باقی بمانند.

۱۷۵ میلیون وبلاگ در سراسر جهان وجود دارد.

تمامی ۱۷۵ میلیون وبلاگ نویس سعی می کنند که توجه ۳.۵ بیلیون کاربر اینترنت را به خود جلب کنند.

 

وبلاگ نویسی به عنوان یک کسب و کار : یک خیال یا معدن طلای غیر قابل کشف است؟

آیا وبلاگ نویسی واقعا انقدر بد است؟

بد؟نه!هرگز! کلمات درست برای وبلاگ نویسی، رقابتی، سخت و چالشی، می باشد. بنابراین، این که وبلاگ به یک کسب و کار یا سرگرمی تبدیل شود، کاملا بستگی به اطلاعاتی دارد که در اختیار وبلاگ نویس است. این که آیا موفقیت آمیز است یا نه، کاملا در دست شما است.

تصورات غلط و وبلاگ نویسی در مورد عادات بد

دلیل اصلی عدم موفقیت در وبلاگ نویسی، کیفیت اطلاعاتی است که در اختیار وبلاگ نویس می باشد.

مهم نیست چقدر باهوش هستید، اگر نتوانید با مخاطبانی که کیلومترها ها از شما فاصله دارند، ارتباط بر قرار کنید، خود را از وبلاگ نویسی ناامید کرده اید.

دیدگاه های کوتاه مدت: بسیاری از وبلاگ نویسان مشتاق، معتقدند، وبلاگ نویسی مانند معدن طلا است. درست می گویند، اما آنها در فهم آنکه معدن طلا چیست، دچار مشکل هستند.

معادن طلا به شکل واضحی معمولا در حیاط خلوت شما، پیدا نمی شوند. برای بدست آوردن معدن طلا باید کار کرد، حفاری کردن، وقت گذاشتن و گسترش منابع.

تخصص: توصیه می شود که در زمینه ای وبلاگ نویسی کنید، که در آن تخصص دارید. فکر نکنید که فقط با جستجو در اینترنت می توانید، مطالب مفیدی را به مخاطب ارائه کنید. شما باید تخصص آن زمینه را داشته باشید.

وبلاگ نویسی یک تفریح است: بله تفریح است ولی تا زمانی که تصمیم نگرید آن را به یک کسب و کار تبدیل کنید.

برای آن که یک وبلاگ ، یک کسب و کار نیز باشد، شما باید ترکیبی از تخصص، نظم، برنامه ریزی دقیق، سروقت بودن، محتویات برنامه ریزی شده، استراتژی های بازاریابی و تعهد مالی، را داشته باشید تا از این که وبلاگ شما بهترین است، اطمینان پیدا کنید.

این همچنان می تواند یک تفریح باشد، ولی نه از آن نوعی که شما فکر می کنید.

اشتیاق: به تخصص، بسیار مرتبط است، به غیر از این که چیزی است که وقتی همه چیز رو به افول می باشد، باعث می شود شما به کارتان ادامه دهید.

الویت بندی اشتباه: اغلب وبلاگ نویسان با این ایده وارد این کار می شوند که از همان ابتدا پول بسیار زیادی کسب کنند. این ایده بسیار خوبی است، اما به سختی قابل اجرا است.

در واقع، اگر برای ایجاد محتوای با کیفیت، برنامه ریزی کنید، این ایده به حقیقت می پیوندد.

فعالیت های برنامه ریزی شده: فکر نکنید هر وقت که دوست داشتید و راحت بودید، می توانید مطلبی را منتشر کنید و یا هر آنچه را که دوست داشتید منتشر کنید.

وبلاگ نویسی به عنوان یک کسب و کار : یک خیال یا معدن طلای غیر قابل کشف ؟

هر فعالیتی در وبلاگ نویسی برنامه ریزی شده است و باید در زمان مشخصی انجام شود تا به هدفی که می خواهید، برسید.

عدم تمرکز: اکثر وبلاگ نویسان تازه کار فکر می کنند برای بازدیدکنندگان بیشتر باید تعداد مطالب مختلفی را در وبلاگ بگذارند. بله، شما می توانید موضوعات بسیار زیادی را در وبلاگتان بیاورید، ولی تمرکز شما از بین می رود.

درست این است که یک موضوع را عمیقا بررسی کنید. این که یک موضوع خاص در وبلاگتان داشته باشید، بهتر است.

پاسخ به منتقدان: بسیاری از وبلاگ نویسان فکر می کنند که انتقاد، به معنای شکست است و با اولین انتقاد، وبلاگ نویسی را رها می کنند.

بهترین کار برای پاسخ گویی به منتقدان، نتیجه کار شما است. توجه شخص خاص اصلا مهم نیست، پاسخ شما به صورت واقعی صورت گرفته است.

مدیریت بازدیدکنندگان: سایت هایی وجود دارند که از بیش از حد نصاب، بازدیدکننده دارند.

من دو تا از این سایت ها را دیده ام که تا وقتی که یکی از مخاطبین بیرون نرود، به شما اجازه دیدن نمی دهد.

 

شما باید در زمینه بازاریابی، حرفه ای شوید

کیفیت محتوا: اگر یک فکر اولیه، برای ساخت وبلاگ شما وجود داشته باشد، آن کیفیت محتوا می باشد. در شروع وبلاگ نویسی، این دقیقا دلیلی است که مردم به این وبلاگ سر می زنند.

بنابراین مطمئن شوید که محتوای وبلاگ کیفیت خوبی دارد. خلاق و فعال باشید. انعطاف پذیر باشید. مصمم باشید. در مورد محتوای مطالبی که منتشر می کنید حساس باشید و آن قدری در مورد آن تحقیق کنید، تا بهترین را ارائه دهید.

بهینه سازی صفحه: مطمئن شوید که وبلاگ شما از نظر بهینه سازی در بازار شانس خوبی برای باقی ماندن دارد. محتوای خوب، شامل کار پربار، حاوی اطلاعات مفید، مرتبط و بهینه برای کاربران می باشد.

مخاطبان هدف: فکر نکنید که بیلیون ها نفر در اینترنت هستند که می توانید آنها را بدست بیاورید. بیلیون ها نفر وجود دارند، ولی هیچ کدام به شما توجهی ندارند. مشخص کنید که کدام گروه از افراد، هدف شما هستند و برای آنها کار کنید. نیازها و ضائقه آنها را بفهمید و سپس با توجه به آنها مطالب را تهیه کنید.

وبلاگ خود را به ماشین پول تبدیل کنید

این حرف بزرگی است، چون راه های بیشماری برای پول درآوردن از وبلاگ نویسی وجود دارد. من سعی می کنم به صورت مختصر آنها را توضیح دهم.

پیروی (followership) وفادار و مورد اعتمادی را ایجاد کنید: در وبلاگ نویسی، تعداد مهم است. مهم ترین عامل در وبلاگ نویسی همین است و به شما بسیار کمک می کند.

یک محصول و/یا خدماتی را در وبلاگ خود ایجاد کنید: بهترین راه برای آنکه وبلاگ تان بهترین باشد، ایجاد محصول و/یا خدمات در وبلاگ می باشد.

می توانید دوره های آموزشی،ورکشاپ ها، کتاب های الکترونیکی، سخنرانی ها و دیگر کلاها یا خدمات را که مرتبط با مطالب و تخصص شما است، را ارائه دهید.

تبلیغات: اگر تعداد بازدید کنندگان از وبلاگ شما به اندازه باشد، تبلیغات در وبلاگ نویسی بسیار سودمند می باشند.

ارائه خدمات رسانه های اجتماعی به دیگر سازمان ها: وقتی در وبلاگ نویسی موفق شدید، بسیاری از شرکت های چند ملیتی مرعوب ارزش تخصص شما می شوند و بخاطر مزیت های آن برای خودشان خواهان استفاده از آن می باشند.

ارائه مشاوره های دیجیتالی: شما می توانید سایت های آنها، رسانه های اجتماعی، کمپین های اجتماعی را سازماندهی کنید یا به سادگی آنها را در مسیر درست قرار دهید.

وبلاگ نویسی به عنوان یک کسب و کار : یک خیال یا معدن طلای غیر قابل کشف است؟

بازاریابی وابسته: بسیاری از شرکت ها، اگر بفهمند که کار شما نتیجه مطلوبی دارد، خواهان مشارکت با شما هستند.

می توانید کوپن های تخفیفی را از طریق وبلاگ ارائه کنید و شاهد بالا رفتن حساب بانکی تان باشید.

اهدا (خیریه):  برای وبلاگ ها، حضور در خدمات اجتماعی و کارهایی که منفعتی ندارند، بسیار موثر می باشد. اگر می توانید یک نیاز را ایجاد کنید و از نظر مالی مشکلی ندارید، با استفاده از PayPal، به راحتی می توانید یک فعالیت اهدایی(خیریه) در وبلاگ خودتان انجام دهید.

نتیجه گیری نهایی

مواردی که در بالا گفته شد شابد بنظر زیاد باشند، اما نتیجه ای که بدست می آید به این تلاش ها می ارزد. اگر وبلاگ های خود را به درستی مدیریت کرده باشید، از این موارد بهره خواهید برد:

 • رضایت از خود. این نتیجه کار کردن با شور و اشتیاق خود شما است.
 • پاداش خوبی در قالب درآمد کسب می کنید.
 • بازاریابی قوی که برندهای معتبر خواستار همکاری با شما خواهند شد.
 • ارتباط شرکت. هیچ کسی جرات آنکه شما را در صنعت اش رد کند، ندارد.
 • تجربه موفقیت آمیز. به اهدافی که برای آنها وبلاگ نویسی می کنید، می رسید.
 • وبلاگ ها حتی می توانند برای شما کار کنند. می توانید محصولات و خدماتی را در وبلاگ خودتان ارائه دهید.
 • بازدید کنندگان زیاد، مشهور شدن و در معرض دید قرار گرفتن.

در آخر، مطمئن شوید که چه کاری در وبلاگ تان انجام می دهید،شما محتوا و خدمات باکیفیتی را ارائه می کنید، باید وفادار باشید، و اینکه شما با کار کردن سخت، شانس موفقیت در وبلاگ نویسی را دارید.

 

۲ نظرات
 1. مریم می گوید

  بسیار عالی

 2. ریحانه می گوید

  روکیدا خیلی عالیه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.