با این ۱۰ نکته در حسابداری تجارت الکترونیک و فروش اینترنتی فوق العاده موفق باشید

حسابداری ضرورتی دردناک و سمت خسته کننده کسب و کار است. اما اگر می‌خواهید کسب و کارتان رشد کند، نمی‌توانید از آن اجتناب کنید. شما می‌توانید سعی کنید همه رسید‌های خود را در یک جعبه کفش بیاندازید و آنها را به یک غریبه بدهید. اما شما در واقع به آنها کنترل مالی خواهید داد. این کار به معنای ریسک در موفقیتمدیریت کسب و کار شماست.

قول می‌دهم که حسابداری آنقدر پیچیده نیست که بترسید. شما نباید به یک حسابدار برای مدیریت روزمره نیاز داشته باشید. حتی اگر برای کمک، پولی پرداخت کنید، هنوز باید اصول اولیه را بشناسید.به این ترتیب شما می‌توانید بفهمید و سوال بپرسید از کسی که مساله‌ای را برای شما توضیح می‌دهد. جدا از همه‌ی این مسائل، کسب و کار شما در خطر است.
۱۰ اصول اولیه حسابداری زیر شامل همه چیزهایی است که باید بدانید تا حساب‌های تجارت الکترونیک و فروش اینترنتی خود را درک کنید و سوالات هوشمند بپرسید.

۱- نرم افزار حسابداری فروشگاه اینترنتی خود را داشته باشید

سعی کنید تمام محاسبات فقط با استفاده از اکسل یا یک ماشین حساب نباشد. یک لطفی به خودت کن و یک نرم افزار حسابداری بگیر.

مطمئن نیستید چه می‌خواهید؟ یکی از ابزار‌های رایگان‌ را امتحان کنید یا یک دوره‌ی رایگان ۳۰ روزه را انتخاب کنید.بهترین گزینه به کسب و کار و اولویت شما بستگی دارد. به دنبال برنامه‌ای باشید که فروش، هزینه‌ها و موجودی را ردیابی کند. از برنامه‌هایی که فقط فاکتورها را ایجاد می‌کنند یا فقط گزارش‌ها را تهیه می‌کنند اجتناب کنید.شما ابزاری می‌خواهید که همه اینها را با هم برایتان انجام دهد. آن نرم‌افزاری را انتخاب کنید که به طور مستقیم با فروشگاه تجارت الکترونیکی شما همگام باشد. این زندگی را بسیار ساده‌تر خواهد کرد.

۲- نقدینگی کسب و کار خود را پیگیری کنید

مرحله دو: به موجودی خود نظارت داشته باشید. اگر تاکنون حساب بانکی جداگانه‌ای برای کسب و کار خود نساخته‌اید، یکی بسازید. شما باید بدانید که کسب و کارتان درحال درآمدزایی است. و ساده‌ترین راه برای این کار این است که نقدینگی خود را نظارت کنید. اگر دخلتان بیشتر از خرجتان است، احتمالا درست پیش می‌روید. شما همچنین باید به زمان گردش پول نظارت داشته باشید. با همه‌ی اینها، اگر موعد پرداخت همه صورتحساب هایتان فردا باشد چه؟ اینکه تا ماه آینده یک میلیون دلار به دست می‌آورید اصلا مهم نخواهد بود اگر نتوانید تا آن زمان حقوق کارکنان خود را پرداخت کنید.

چه روش‌های پرداختی به مشتریان خود پیشنهاد می‌دهید؟ آیا هیچ یک از آنها پول را نگه می‌دارند؟ آیا تاخیر پنج روزه از زمان پرداخت مشتری تا زمانی که پول به حساب شما می‌رسد وجود دارد؟ شما باید این را وقتی که در حال سنجیدن این هستید که چه زمانی پول برای خرج کردن دارید، بدانید. شما به راحتی می‌توانید الگوی خود را در اکسل ایجاد کنید. آنچه را که انتظار دارید در هر هفته خرج شود پیگیری کنید. آنچه را که انتظار دارید درآمد هر هفته باشد را پیگیری کنید. اگر آنچه که نیاز دارید خرج کنید بیشتر از میزان فعلی بانکتان بعلاوه‌ی درآمد آینده است، باید بدانید که مشکلی پیش رو دارید.

برای کمک به بهبود نقدینگی خود به نکات زیر توجه کنید:

 • هرگز چیزی را زودتر از موعد نپردازید. اگر موعد پرداخت ۳۰ روز است، ۳۰ روزه آن را پرداخت کنید.
 • به مشتریان، برنامه‌های اقساط ماهانه یا تعهد پرداخت برای تضمین درآمد خود پیشنهاد بدهید.
 • محض احتیاط میزانی را در حساب بانکی کسب و کار خود ذخیره کنید.
 • بیش از حد پیچیده‌اش نکنید. شما به شرح فنی بزرگ نقدینگی نیازی ندارید.

۳- تعیین چگونگی شمارش موجودی

اگر در حال فروش یک سرویس مجازی هستید، این مرحله را نادیده بگیرید. لیست موجودی شامل محصولی است که می‌فروشید و یا تمام موادی که برای ساخت آن محصول مورد استفاده است. فراموش نکنید که هر گونه هزینه‌ی بسته‌بندی محصول خود را در لیست قرار دهید. تصمیم بگیرید که حداقل میزان موجودی که می‌خواهید در اختیار داشته باشید چقدر است، و اطمینان حاصل کنید که موجودی را چک می‌کنید تا قبل از اینکه به حداقل برسند، سفارش دهید. آخرین چیزی که می‌خواهید این است که موجودی تمام شود و فروش را از دست بدهید. چرا لیست موجودی بخشی از اصول حسابداری است؟موجودی برابر با پول است. این پول است که برای خرید وسیله‌ای صرف می‌کنید. پول شما تا زمانی که محصول خود را به فروش نرسانید، برنخواهد گشت.

پولی که به موجودی شما وابسته است می‌تواند تغییر کند در حالی که در انبار شما (یا فروشگاه یا آپارتمان) ذخیره شده است. اگر ۵۰ محصول را با قیمت هر کدام ۱۰۰ دلار خریداری کنم، فردا قیمت ۱۵۰ دلارشود، موجودی من به طور ناگهانی ارزش بیشتری دارد.اما اگر قیمت فردا به ۵۰ دلار برسد، موجودی من ارزش کمتری دارد.

مراقب “آب رفتگی(shrinkage)” باشید!این زمانی است که شما ناگهان موجودی کمتری نسبت به آنچه انتظار داشتید،دارید. می‌دانید که ۵۰ محصول را خریداری کردید و می‌دانید که ۴۰ محصول فروخته و فرستاده‌اید پس شما باید ۱۰ محصول داشته باشید، درست است؟ چه می‌شود اگر فقط ۸ محصول باقی مانده باشد؟این “آب رفتگی(shrinkage)” است.

شاید یک آیتم گم شده یا دزدیده شده یا خراب شده و باید دور انداخته میشد. دلایل زیادی وجود دارد .خبر خوب این است که “آب رفتگی” کم است زمانیکه شما یک فروشگاه خرده فروشی ندارید. “آب رفتگی” انبار در واقع بسیار کم است. به طور معمول “آب رفتگی” کمتر از ۱٪ کل موجودی شماست.

اگر شما یک کسب و کار را خارج از خانه خود اداره می‌کنید، حتی احتمال کمتری هم برای “آب رفتگی” وجود دارد. کمتر احتمال دارد کسی موجودی را سرقت کند، اگر تنها کسی هستید که در اطراف انبار هستید. همچنین در مقایسه با یک انبار بزرگ، گم شدن موجودی در یک آپارتمان بسیار سخت‌تر است. گفت می‌شود که “آب رفتگی” می‌تواند برای هر کسی اتفاق بیفتد.به همین دلیل مهم است که از لحاظ فیزیکی مرتبا موجودی را چک کنید. شما باید بدانید که اگر چیزی گم شد، فقط محصولی به ارزش ۱۰۰ دلار ازحسابداری شما از دست رفته است.

۴- آشنایی با هزینه‌ها از فروش کالاها در فروش آنلاین

هزینه کالاهایی که به فروش می‌رسد، هزینه‌ای است که به طور مستقیم به محصولی که فروخته‌اید وابسته است.این موجودی است که به فروش می‌رسد به علاوه‌ی هزینه‌ی ساخت آن موجودی. باید هزینه کالاهای فروخته شده شامل هر چه که برای قطعات و هزینه‌های جانبی آن خرج می‌کنید، باشد.اگر هزینه قطعات محصول ۵۰ دلار، بسته بندی ۱۰ دلار و شما ۲۵ دلار برای سرهم کردن آن پرداخت کنید، هزینه شما برای این محصول ۸۵ دلار است.
حساب کتاب این مساله  که اگر محصولات مختلف با قیمت‌های مختلفی خریداری کردید، و شما حقوق متفاوتی به افراد مختلف برای سر هم کردن پرداخت کرده اید، می‌تواند بسیار گیج کننده باشد. خیلی پیچیده‌اش نکنید .ساده‌ترین راه برای فهمیدن این است که از میانگین وزنی استفاده کنید. در اینجا یک نمونه از محاسبه میانگین وزنی وجود دارد:

weighted-average
weighted-average

۴۴۰دلار تقسیم بر ۵ می‌شود ۸۸دلار.

هر چیزی که به طور مستقیم به محصولات شما متصل می‌شود و هنگام افزایش تولید تعداد کالاها بیشتر هزینه می‌شود، باید در قیمت کالاهایی که به فروش میرسد، در نظر گرفته شود. اگر به کارکنان برای تولید هر محصول پول پرداخت می‌کنید، قیمت کالا شامل کار آنها هم می‌شود.

اگر به آنها نرخ ساعتی پرداخت می‌کنید، حتی اگر آنها در آن روز یک چیز تولید نکرده باشند، هزینه کار آنها را در قیمت کالاها در نظر نگیرید. قیمت خرده فروشی اقلام منهای هزینه آن،سود ناخالص شما است. این سود شما نیست بلکه فقط به شما می‌گوید چقدر سود از هر آیتم قبل از اضافه کردن آن به تمام هزینه‌های دیگر کسب کردید. اوضاع می‌تواند در اینجا بسیار پیچیده باشد اگر که قیمت‌های مختلف برای شرایط فروش مختلف داشته باشید.برای مثال، آیا حمل و نقل رایگان را در تمام سفارشات بیش از ۱۰۰ دلار ارائه می‌دهید؟این بدان معنی است که هزینه کالاهایی که به فروش می‌رسد زمانی که مشتری بیش از ۱۰۰ دلار خرید کند، افزایش می‌یابد. همچنین این هزینه برای هر مکان مختلفی که به آن رایگان ارسال می‌کنید، تغییر خواهد کرد.برخی از وبسایت‌ها به شما این پیشنهاد را می‌دهند که حمل و نقل را در هزینه کالاهای فروخته شدهدر نظر نگیرید . اما هزینه حمل و نقل  با حجم فروش بالا یا پایین می‌رود.
برای ساده سازی آن، اجازه دهید سیستم حسابداری شما هزینه‌های واقعی کالاهای فروخته شده را ثبت کند. اگر آن را به سایتفروشگاه اینترنتی خود مرتبط کرده‌اید، باید آن را به طور خودکار انجام دهد. برای پیش بینی هزینه‌های آینده از فروش کالاها، خودتان را در دردسر نیندازید و فقط از میانگین استفاده کنید.اگر ماه گذشته شما ۱۰۰۰ دلار فروختید و ۱۵۰ دلار برای حمل و نقل پرداخت کردید، این ۱۵٪ از فروش است.بنابراین شما می‌توانید فرض کنید که اگر ماه آینده شما ۲۰۰۰ دلار فروختید، احتمالا ۳۰۰ دلار (یا ۱۵٪) برای حمل و نقل پرداخت خواهید کرد.این کامل نخواهد بود، اما بهتر از بی‌برنامه بودن حساب کتاب است.

در اینجا یک روش ساده برای محاسبه میانگین تقریبی هزینه فروش کالاها، حمل و نقل، بسته بندی و سایر هزینه‌های تجارت الکترونیک وجود دارد

rough-average
rough-average

7 سؤال مهم قبل از راه اندازی یک کسب و کار خدمات محور یا اشتراک مشتریان

۵- تمام هزینه‌های دیگر را محاسبه کنید

حالا شما می‌دانید که هزینه‌های شما به طور مستقیم با حجم فروش مرتبط است. قدم بعدی، شما باید بدانید هرچیز دیگری چقدر برای شما هزینه دارد.هر گونه هزینه‌ای که افزایش نمی‌یابد زمانی که تعداد بیشتری می‌فروشید و یا کاهش نمی‌یابد وقتی که شما کمتر فروش می‌فروشید، “هزینه‌های ثابت” نامیده می‌شود.به عنوان مثال، اگر شما اجاره ماهانه پرداخت کنید، مبلغ ثابت است. این تغییر نخواهد کرد که اگر شما یک محصول یا یک میلیون را بفروشید.این هزینه‌ها بخشی از هزینه کالاهای فروخته شده نیستند و به سود ناخالص شما هم تعلق ندارند. با این حال، بر سود شما و جریان نقدی شما اثر می‌گذارند.

هزینه‌های معمول ثابت عبارتند از:

 • اجاره
 • خدمات رفاهی
 • بیمه
 • مالکیت بر املاک
 • پرداخت سود وام
 • حقوق

این هزینه‌ها “ثابت” در نظر گرفته می‌شود، زیرا شما مجبور هستید آنها را پرداخت کنید، حتی اگر در ماه آینده فروش نکنید. اینها را با هزینه‌هایی که ثابت هستند هر ماه اشتباه نگیرید. هزینه خدمات رفاهی ممکن است یک ماه بیشتر از ماه بعدی باشد. یا ممکن است در زمستان بیشتر از تابستان باشد.این هنوز هزینه ثابت در شرایط حسابداری است.  اگرهزینه‌ای هرماه تغییر کند، شما باید از میانگین آن برای بودجه بندی استفاده کنید.

۶ .محاسبه سود و زیان کسب و کار ضروری است

بودجه سازی و برنامه ریزی بخش مهمی از اجرای یک کسب و کار است. پس از همه، شما نمی‌خواهید فقط بدانید که در ماه گذشته سود کردید یا نه، می‌خواهید بدانید که آیا انتظار سود در این ماه و ماه آینده را داشته باشید یا نه. میزان سود و زیان شما میزان فروش است که شما برای پوشش تمام هزینه‌ها نیاز دارید.به عنوان مثال، بگذارید بگوییم همه هزینه‌های ثابت شما تا ۵۰۰۰ دلار در هر ماه اضافه شود.این به این معنی است که شما باید به اندازه کافی از محصول خود را به فروش برسانید تا هزینه‌های ساخت آنها را (از جمله کارگر) به اضافه ۵۰۰۰ دلار اضافی (بدون سود و بدون زیان)پوشش دهید.
درآمد ناخالص خود را در هر واحد حساب کنید. (ازمورد شماره چهارم همین مطلب). سپس هزینه‌های ثابت خود را بر این مقدار تقسیم کنید تا تعداد واحدهای مورد نیاز برای فروش را بدست آورید.
اگر تعداد سود و زیان شما  ۵۰۰۰ واحد باشد و شما فکر می‌کنید که فقط می‌توانید ۳۰۰۰  واحد را بفروشید، می‌دانید که در معرض مشکل هستید.اگر میزان فروش سود و زیان ۵۰۰۰ باشد و فکر می‌کنید که می‌توانید حداقل ۱۰۰۰۰ را بفروشید پس باید بدانید که سود خوبی خواهید داشت. به یاد داشته باشید هزینه‌های ثابت شما به راحتی تغییر نمی‌کند.به عنوان مثال، اگر شما در برنامه اجاره پنج ساله هستید،در تلاش برای یافتن راهی برای کاهش اجاره خود هستید.

این به این معنی است که اگر سودوزیان شما حتی بالا باشد، ابتدا باید به افزایش قیمت‌ها وتلاش برای کاهش هزینه‌های کالاها بپردازید.

شما می‌توانید این کار را با تعداد بیشتر حمل و نقل، با استفاده از مواد ارزان‌تر یا یافتن کارگر ارزان‌تر انجام دهید.

در اینجا یک تصویر از سود و زیان را داریم:

visual-of-break-even
visual-of-break-even

۷- قبل از پرداخت مالیات فروش و سود خود را حساب کنید

حالا شما می‌دانید چند آیتم برای فروختن نیاز دارید. حالا شما باید راهی برای ثبت فروش خود پیدا کنید.  این به شما کمک می‌کند تا قبل از وقوع مشکل  مطلع شوید. این همچنین به شما در مدیریت پول کمک می‌کند. شما حساب کردید که برای رسیدن به نقطه سود و زیان نیاز به فروش  ۵۰۰۰ آیتم دارید. در حال حاضر ۱۵ ماه است و شما فقط ۱۵۰۰ فروخته اید. اگر فروش خود را ثبت کنید، می‌توانید این مساله را متوجه شوید. اکنون وقت دارید تا کاری در مورد آن انجام دهید. شما هنوز دو هفته فرصت دارید تا با بازاریابی‌های دیجیتالی به کسب و کار خود رونق دهید.بعد از همه‌ی این حرف‎ها، ارزش ندارد اگر شما برای ۱۰۰۰ دلار افزایش فروش، ۲۰۰۰دلار هزینه کنید، درست است؟

مدیریت کسب و کار: 10 راهکار برای افزایش بهره وری کاری

یک راه برای پیگیری فروش متصل کردن Google Analytics به سایت تجارت الکترونیکی خود است. Google Analytics حتی برای راحت‌تر شدن یک افزونه برای سایت تجارت الکترونیک شما دارد.
بیایید دوباره برگردیم به حسابداری.اکنون که شما روش فروش، هزینه کالاهای فروخته شده و سایر هزینه‌های ثابت را می‌دانید، میزان درآمد خود را قبل از پرداخت مالیات نیز می‌دانید. به خاطر داشته باشید سود به معنی پول نقد در دست نیست!

بگذارید بگوییم شما یک سرویس را به ارزش ۳۰۰۰ دلار فروخته اید، اما یک طرح پرداخت سه ماهه ارائه می‌دهید. فروش شما ۳۰۰۰ دلار را نشان می‌دهد، اما حساب بانکی شما تنها ۱۰۰۰ دلار را نشان می‌دهد. این بدان معناست که حتی اگر نرم افزار حسابداری شما می‌گوید که پس از تمام هزینه‌ها شما ۵۰۰ دلار سود کرده‌اید، اما شما ۵۰۰ دلار اضافی در حساب بانکی خود نخواهید داشت. اگر تمام هزینه‌های شما در ماه جاری پرداخت شود، شما به بانک بدهکار می‌شوید.  چندین قانون حسابداری برای شناخت درآمد وجود دارد. زمان درست برای تشخیص فروش و هزینه‌ها می‌تواند بسیار پیچیده باشد. این را برای حسابدار و زمان پرداخت مالیات خود بگذارید. زمانی که به مدیریت روزانه کسب و کار شما مربوط می‌شود، مهم نیست. اگر تا به حال سهام خود را با کسی شریک شده‌‍اید، شما نیاز به دانستن مقررات گزارش حسابداری پیشرفته‌تر خواهید داشت، اما برای مدیریت کسب و کار شما لازم نیست.

۸- تنظیم نرخ مالیات مناسب برای مشتریان

در این قسمت بیشتر مردم درباره مالیات صحبت می‌کنند. مالیات کسب و کار اجتناب ناپذیر است و می‌توانند بسیار پیچیده شود. اگر شما تعداد زیادی محصول یا سرویس مختلف را به بسیاری از مردم سراسر جهان بفروشید، ممکن است بخواهید در این مرحله با یک متخصص مشورت کنید. خوشبختانه، سیستم‌ها امروزه بسیار هوشمند هستند. نرم افزار تجارت الکترونیکی شما باید بیشتر از این از شما مراقبت کند. تا زمانی که یک محصول را به عنوان چیزی که بابت آن مالیات پرداخت می‌شود، مشخص کنید، زمانی که مشتری شما آن را انتخاب می‌کند، نرم افزار باید مالیات قابل پرداخت را محاسبه کند.  اگر شما محصولات یا مشتریان معاف از مالیات دارید، می‌توانید معافیت‌ها را مستقیما در فروشگاه الکترونیک خود تنظیم کنید.

مدیریت کسب و کار: 10 راهکار برای افزایش بهره وری کاری

۹- برای پرداخت مالیات خود برنامه ریزی کنید

اکنون که شما به درستی برنامه‌ای برای جمع آوری مالیات تنظیم کرده اید، باید مطمئن شوید که آماده پرداخت آن هستید. قوانین مالیاتی شما بستگی به مکان فزیکی شما دارد.حداقل، انتظار میرود که به همان اندازه که جمع آوری کرده اید، مبلغی را برای مالیات پرداخت کنید. این بدان معنی است که مهم است این پول را به عنوان مالیات تشخیص دهیم و آن را کنار بگذاریم. اگر نه، زمان پرداخت با مشکل مواجه خواهیم شد.برخی از خدمات خرید آنلاین، به شما امکان می‌دهد که مالیات را به قیمت فروش خود اضافه کنید.

این به این معنی است که محصول شما همیشه ۴۰دلار است چه شما آن را به مشتریی بفروشید که مالیات ندارد یا کسی که مالیات ۱۵% را پرداخت می‌کند.تفاوت این است که قیمت فروش و سود شما وقتی مشتری شما در منطقه‌ای با مالیات بالاتر است، پایین‌تر است. این شیوه را پیشنهاد نمی‌کنیم. این راهکار می‌تواند برنامه‌های فروش و انتظار شما برای کسب سود را دشوارتر کند. همچنین خیلی راحت می‌توانید ثبت میزان سود جمع آوری شده و مالیات جمع آوری شده (که پس از آن باید پرداخت کنید) را از دست بدهید.  اگر می‌خواهید مالیات را در قیمت‌های خود قرار دهید، مطمئن شوید که می‌توانید یک گزارش مالیاتی را اجرا کنید .این به راحتی به شما می‌گوید که چقدر مالیات را جمع آوری کرده‌اید. ایده خوبی است هر مالیاتی که باید پرداخت کنید را کنار بگذارید، به این ترتیب آنها گم نمی‌شوند و تعادل حساب بانکیتان هم بهم نمی‌خورد. یک حساب جداگانه را فقط برای مالیات باز کنید.

 

 

4 راه کار برای داشتن شغل و خانواده: چگونه به تعادلی آرامش بخش برسیم؟

۱۰- ترازنامه کسب و کار خود را درک کنید

ما اکنون همه چیز را در شرح درآمدمان و جریان نقدی برای مدیریت کسب و کار پوشش داده ایم. آخرین نکته برای پوشش، ترازنامه است. این چیزی است که به شما کمک می‌کند تا سلامت درازمدت شرکتتان را پیگیری کنید تا همه فعالیت‌های شرکتتان رابررسی کنید. شرح درآمد یک تصویر لحظه‌ای در زمان است. ترازنامه تصویر بزرگتر است.ترازنامه شامل دارایی ها، بدهی‌ها و حقوق صاحبان سهام است. دارایی‌ها چیزهایی هستند که ارزش دارند. مانند پول نقد در بانک، بدهی ها، وام یا قسطی است که باید پرداخت کنید. ارزش سهام تفاوت بین این دو است. برای مثال ماشین شما ۵۰۰۰۰ دلار ارزش داشته باشد و شما ۳۰۰۰۰ دلار آن را بدهکارهستید. بدین معنی است که دارایی شما ۵۰۰۰۰ دلار است، بدهکاری شما ۳۰۰۰۰ دلار است و ارزش سهام شما ۲۰۰۰۰ دلار است.اگر امروز ماشین را فروختید، ۵۰۰۰۰ دلار پول نقد دریافت می‌کنید. سپس شما باید مبلغ ۳۰۰۰۰ دلاربدهی‌های خود را بپردازید و در جیب شما ۲۰۰۰۰ دلار باقی مانده است.این به این معنی است که شما صاحب سهام هستید و اگر امروز مجبورید ماشین را بفروشید، پول کسب خواهید کرد. این همان طوری است که می‌خواهید تعادل ترازنامه کسب و کارتان به نظر برسد.

یک سناریوی عمومی داریم: ماشین شما ۵۰۰۰۰ دلار می‌ارزد .شما برای خرید آن وام ۵۰۰۰۰ دلاری گرفتید.به محض این که مقدار زیادی از آن را پرداخت کردید، ارزش آن کاهش پیدا کرد و در حال حاضر تنها ۴۰۰۰۰ دلار ارزش دارد. این کاهش بها، به این دلیل است که ارزش هر چیز با افزایش سن آنها کاهش می‌یابد. اگر شما اکنون مجبورید آن را به فروش برسانید، آنرا می‌توانید ۴۰۰۰۰ دلار بفروشید و ۴۰۰۰۰ دلار بدهی را پرداخت کنید. شما بدون ماشین خواهید بود و هنوز بدهی ۱۰۰۰۰ دلاری دارید.این ارزش سهام منفی است.

اگر شما بیش از چیزی که دارید بدهکار هستید. این شرایط بدی است.اگر کسب و کار شما در این حالت باشد، بدان معنی است که شما پول از دست می‌دهید.اگر درآمد شما اینطور بنظر می‍‌‌رسد که سود برده‌اید، اما ترازنامه شما یک داستان متفاوت را میگوید، پس شما چیزی در هزینه‌های خود را از دست داده‌اید. چیزهایی مانند پرداخت سود وام‌ها خیلی راحت در حساب‌ها گم می‌شوند. اگر شما یک وام با سود بالا دارید که بدهکاری شما را افزایش می‌دهد، می‌توانید بدون اینکه حتی متوجه شوید، سود شما را از بین ببرد.به همین دلیل است که ترازنامه یک بررسی دوم دقیقتر است تا اطمینان حاصل شود که چیزی را از دست ندهید. چک کردن ساده برای اطمینان از اینکه ترازنامه شما درست است، این است که به یاد داشته باشید که دارایی = بدهی + ارزش سهام.

نتیجه گیری

اکنون تمام اصول حسابداری را که باید هر روز و هر ماه را زیر نظر داشته باشید تحت پوشش قرار داده‌ایم. با یک نرم افزار حسابداری اولیه شروع کنید. این کار شمارا ساده‌تر می‌کند. سپس، به یاد داشته باشید “پول نقد پادشاه است”. در قدم بعد، شما نیاز به درک فروش خود، هزینه‌ها و سود خود دارید.

این وضع درآمد شماست و به شما امکان می‌دهد هر هفته، ماه یا سال درآمد کسب کنید. فراموش نکنید که برای مالیات برنامه ریزی کنید. سایت تجارت الکترونیکی خود را برای جمع آوری مالیات‌ها در صورت نیاز تنظیم کنید. پول را کنار بگذارید تا زمانی که به آن نیاز دارید، پرداخت کنید. در آخر، ترازنامه خود را بسازید. یا اجازه دهید نرم افزار حسابداری شما آن را برای شما انجام دهد. این به شما اجازه می‌دهد تا بدانید که شرکت شما سالم است. این یک راه ساده برای این است که بفهمید آیا شما بیش از حد بدهی دارید یا نه. قوانین و ترفندهای حسابداری اضافی وجود دارد که می‌تواند به شما در زمان پرداخت مالیات کمک کند. گزینه‌های گزارش نیز وجود دارد که اگر در حال تلاش برای جذب سرمایه گذاران کسب و کار یا وام برای گسترش هستید، باید در نظر بگیرید‌. اما برای شروع کسب و کار شما، با قوانین پیچیده سردرگم نشوید. این فقط شما را از کار روزانه در زمینه شروع کسب و کارتان منحرف خواهد کرد. در صورت نیاز یک حسابدار می‌تواند به شما در مورد همه موارد فوق و فراتر از اصول اولیه کمک کند.
در حال حاضر چطور حسابدار کسب و کارتان را انجام می‌دهید؟

منبع: kissmetrics

5 نظرات
 1. علی می گوید

  مطلب جالبی بود با تشکر

 2. علی می گوید

  بسیار عالی بود

 3. […] این‌طور که به نظر می‌رسد فریلنسرها به خصوص طراحان حسابداران خوبی نیستند. اما اگر درآمد دارید باید حواستان به هر ریالی که کسب و یا خرج می‌کنید باشد. در غیر این صورت ممکن است با انبوهی از مشکلات مالی و مالیاتی مواجه شوید. […]

 4. […] تا شما پول بیشتری را خرج کنید. برای این‌که به یک خریدار باهوش تبدیل شوید و برای دفعه بعدی که به بازار می‌روید پول […]

 5. […] شدن دوری کرد. این رویکرد بی ارزش است – شما باید برای ایجاد ارزش و بازگشت سرمایه به زمان توجه داشته باشید. همان طور که ما در آمار […]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.