دانش و فناوری

کلیدهای فیزیکی گوگل برای محافظت از حساب کاربری

امروزه برای جلوگیری از دسترسی غیرمجاز به حسابهای آنلاین خود، باید از احراز هویت دو مرحله ای استفاده کنید. در این کار تلفن همراه شما هم به کار شما کمک می کند. گوگل بر این باور است که زمان مناسب برای انجام مرحله بعدی استفاده از یک کلید امنیتی فیزیکی است. در رویداد در حال پیشرفت Google Cloud Next ,این شرکت اعلام کرد که کلید امنیتی تیتان را راه اندازی کرده که به شما اجازه می‌دهد از طریق اعتبار‌سنجی هویت با یو اس بی یا بلوتوث وارد حساب کاربری خود شوید. نسخه یو اس بی کلید تیتان باید به لپ تاپ متصل شود, در حالی که بلوتوث به صورت بی‌سیم کار می کند و تا شش ماه بدون نیاز به تعویض باتری کار خواهد کرد.

کاهش قیمت‌ها توسط گوگل

به گزارش CNET در حال حاضر  هزینه هریک از کلیدها بین ۲۰ تا ۲۵ دلار است اما گوگل گفته که امیدوار است هزینه های آن به زودی به حدود ۱۰ دلار کاهش پیدا کند. این به هیچ وجه اختراع جدید نیست. شرکت امنیتی سوئدی یوبیکو چندین ساله ساخت کلید های امنیتی را در اختیار دارد, و طیف وسیعی از مدل های مختلفی را ارائه می دهد که می توانید با سرویس های آنلاین روی دسکتاپ و تلفن خود از جمله گوگل استفاده کنید.

این دستگاه ها می توانند از دسترسی هکرها از طریق حملات فیشینگ به حساب های شما جلوگیری کنند. آنها ممکن است بتوانند  شما را با ایمیل هوشمندانه ساخته شده ای فریب دهند که رمز عبور شما را بدست بیاورند اما موفق نخواهند شد اگر حساب کاربری شما نیاز به یک کلید فیزیکی برای ورود داشته باشد. گوگل اخیرا خاطر نشان کرد که از اوائل سال ۲۰۱۷، هیچ یک از ۸۵,۰۰۰ کارکنان آن، به دلیل استفاده از این کلید ها، قربانی چنین حملاتی نبوده اند. برای حدود یک سال یا بیشتر روی کلیدها تحقیق و مطالعه انجام شده و در حال حاضر این محصولات را به مشتریان خدمات Cloud خود از طریق نماینده های فروش ارائه میدهند.

کلید فیزیکی تیتان
Titan Security Keys

آیا باید یکی را انتخاب کنید؟

اگر شما به صورت منظم با اطلاعات حساس کار می کنید، باید قطعا امنیت آن را در نظر بگیرید صرف نظر از اینکه شما یک کلید تیتان از گوگل، یکی از پیشنهادات یوبیکو  یا یک جایگزین منبع باز از Nitrokey  بر اساس برلین ,خریداری می کنید. گوگل می گوید که به زودی فروش کلیدهای تیتان در فروشگاه آنلاین خود را آغاز خواهد کرد. جالب خواهد بود که ببینیم آیا این شرکت می تواند یک تغییر جهانی نسبت به استفاده از این دستگاه ها آغاز کند. در اوایل این سال مهندس گوگل ژگرژ میلکا گفته است که : کمتر از ۱۰ درصد از کاربران جیمیل از احراز هویت دو مرحله ای درحسابهایشان استفاده می کنند.

مطالب مرتبط

چرا به ادعای ساندار پیچای هوش مصنوعی باید قانونمند شود؟

محمد امین نعمتی

گوگل چه قابلیت جدیدی را برای کروم در نظر گرفته است؟

محمد امین نعمتی

نگاهی اجمالی به گوشی Honor V30 Pro

محمد امین نعمتی

مشخصات دوربین اصلی گوشی تاشو Galaxy Z Flip سامسونگ چیست؟

محمد امین نعمتی

تصاویر جدید گلکسی اس ۲۰ اولترا چه تغییری کرده‌اند؟

محمد امین نعمتی

آیا گوشی تاشو جدید سامسونگ Galaxy Z نام دارد؟

محمد امین نعمتی

۱ دیدگاه

اندروید 7 و بالاتر چگونه به کلید امنیتی تبدیل می شوند؟ - روکیدا دوشنبه , ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ at ۱۰:۰۵

[…] می‌توانید از این به بعد از گوشی هوشمندتان به‌عنوان کلید امنیتی فیزیکی استفاده کنید. کلید امنیتی روشی برای تأیید کردن […]

پاسخ

دیدگاه شما چیست؟