چرا قهوه برای سلامت قلب مفید است؟

سالهاست که دانشمندان به دنبال رابطه بین نوشیدن قهوه و سلامت قلب را هستند، اما دقیقا مطمئن نیستند که چرا مصرف قهوه تا این حد موجب سلامتی می‌شود. گروهی از محققان آلمانی معتقدند که یک پاسخ احتمالی پیدا کرده‌اند و در رابطه با این است که چگونه سلول های عروق خونی ما به کافئین واکنش نشان می دهند. محققان بر این باورند که سطح کافئین برای سلامت قلب مطلوب، ارزش تقریبی چهار shot اسپرسو در روز را دارد، هرچند میزان کافئین هر شخص کمی متفاوت است.

در مصرف قهوه زیاده روی نکنید

چهار فنجان قهوه قوی در روز ممکن است دستورالعملی برای یک قلب سالم، مخصوصا بزرگسالان باشد. گروهی از محققان آلمانی به رهبری زیست شناسان مولکولی هندلر و  آلتشمیت معتقدند، سرنخ هایی را درباره چگونگی تاثیر کافئین بر عملکرد بدن و میزان مصرف کافئین روزانه برای بالاترین مزایا کشف کرده‌اند. محققان با بررسی موش‌های آزمایشگاهی کافئین داده شده و مداوای بافت‌های انسانی با کافئین متوجه شدند چگونه یک ضربه محرک می تواند نحوهی عملکرد سلول های موجود در عروق خونی ما را بهبود بخشد – اساسا، با ایجاد پروتئین های خاصی در سلول های پیر تر بزرگسال، بیشتر شبیه به یک جوان چابک نقش ایفا می‌کند. این بررسی به تازگی در مجله زیست شناسی PLOS  منتشر شد. آلتشمیت به Business Insider  گفت:

هنگامی که شما چهار تا پنج فنجان اسپرسو می نوشید، به نظر می رسد که عملکرد قوه محرکه سلول های ما را بهبود می بخشد و بنابراین به نظر می رسد که قهوه در حال مراقبت از ماست.

دانشمندان سال هاست متوجه شده اند که افرادی که قهوه می نوشند، کمتراز انواع علل مرگ، از جمله بیماری‌های قلبی، سکته مغزی و یا دیابت می میرند.

شاید بهترین شاهد در این مورد از دو تحقیق عظیم بدست بیاید : یکی از بیش از ۴۰۰,۰۰۰ نفر در ایالات متحده توسط موسسه ملی بهداشت و دیگری بیش از ۵۰۰,۰۰۰ اروپایی. هر دو مطالعه نشان داد که افرادی که بطور منظم قهوه مصرف میکنند از هر علتی که باعث مرگ افرادی که (don’t sip a daily brew) میشود، کمتر می میرند.

چرا قهوه برای سلامت قلب مفید است؟

مصرف قهوه با بدست آوردن مجموعه ای از مزایای دیگر سلامتی همراه است، از جمله خطر ابتلا به بیماری کبد (سیروز)، خطر ابتلا به برخی از انواع سرطان، کاهش میزان ابتلا به زوال عقل و آلزایمر و همچنین کاهش خطر افسردگی. همچنین برای قلب شما عالی است.

افرادی که سه یا چهار فنجان در روز می نوشند ممکن است ۱۹٪ کمتر از بیماری‌های قلبی عروقی جان خود را از دست بدهند. آلتشمیت گفته است که امیدوار است مطالعه جدید او توصیه قدیمی را که افراد مبتلا به مشکلات قلب نباید قهوه بخورند، کم ارزش کند و او معتقد است که نوشیدن حدود چهار shot از اسپرسو در روز می تواند باعث کاهش خطر ابتلا به حملات قلبی، به ویژه برای افرادی که چاق یا مبتلا به دیابت هستند شود.

چرا قهوه برای سلامت قلب مفید است؟

فواید و مضرات قهوه

قهوه جایگزین موارد دیگر نیست، به ورزش کردن خود ادامه دهید، سالم غذا بخورید و قهوه را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. اگر طعمش را دوست ندارید، چای سبز دارای مقادیر مشابه کافئین است و همچنین می تواند یک راه موثر برای تقویت سلامت قلب باشد. مهم است  که آن را با توصیه جدید عوض نکنید، زیرا قهوه بیش از حد می تواند ضربان قلب شما را افزایش دهد و باعث مشکلات دیگر سلامتی شود. اما متخصصان قلب می گویند نوشیدن شش فنجان در روز بلامانع است، و حتی ممکن است آریتمی ها را در افراد مبتلا به ضربان قلب نامنظم  کاهش دهد.

آلتشمیت اعتقاد دارد: اگر من چهار فنجان اسپرسو بنوشم و شما چهار فنجان اسپرسو بنوشید، نمی توانیم تضمین کنیم که ما در یک سطح خون قرار می گیریم. او همچنین اخطار می دهد: از آنجا که کافئین می تواند رگ های خونی را رشد دهد و اکسیژن بیشتری برای سوخت تومور ها فراهم کند، ممکن است مصرف قهوه برای افراد مبتلا به سرطان توصیه نشود آلتشمیت گفت: “افرادی که تومور تشخیصی دارند، ما توصیه میکنیم که از مصرف قهوه خودداری کنند, اما اگر شما سالم هستید,به شما آسیب نمی رساند و ممکن است به قلب و سیستم گردش خون شما کمک کند تا برای مدت طولانی تری بهتر عمل کنید.”

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.