روکیدا
دانش و فناوری

گوگل کروم و HTML5 ، بالاترین سطح همکاری !

گوگل کروم و HTML5 ، بالاترین سطح همکاری !

فناوری HTML5 یکی از بهترین فناوری های سطح وب هست که به وب قابلیت پویایی ، زیبایی و جذابیت فوق العاده ای داده است . موتورهای جستجو همچون گوگل و بینگ صفحاتی با لود فوق العاده سریع طی زمان اندک و همچنین در عین حال کاربر پسند با ماندگاری بالای کاربران در آن صفحات را می خواهند . چرا که یکی از پارامترهای سنجش مقبولیت پیشنهاداتی که موتوزهای جستجو به شما می دهند این هست که شما چند دقیقه و ثانیه در آن صفحاتی که موتورهای جستجو به شما پیشنهادداده اند سپری می نمایید .
اگر موتوزهای جستجو به شما پیشنهادی بدهند و شما پس از کلیک روی آن نتیجه و ورود به آن صفحه از وب سایت ، مدت زمان استانداردی را آنجا سپری نکنید ، موتورهای جستجو متوجه می شوند ممکن است این پیشنهاد سازنده نباشد و در صورت تکرار این رفتار در مقیاس وسیع از تعداد زیادی از کاربران ، موتورهای جستجو به صورت کامل آن نتیجه جستجو را از اولویت های پیشنهادی خودشان حذف می کنند .

از طرف دیگر کاربران در صفحاتی که محتوای سودمند دارند و در عین حال از طراحی جذابی بهرمند هستند ، وقت بیشتری سپری می کنند . این بدان معناست که وب سایت ها می بایست صفحاتی با محتوای سودمند داشته باشند ،  طراحی صفحات وب سایت ها بسیار زیبا و کاربردی باشد و در عین حال بارگذاری وب سایت بسیار سریع و تا حد امکان بدون تاخیر باشد . در این مرحله حساس حتی صدم های ثانیه هم حرف های بسیاری برای گفتن دارند !

گوگل کروم و HTML5 ، بالاترین سطح همکاری !

جمع نمودن هر سه پارامتر فوق در صفحات یک وب سایت به احتمال بالای ۹۰% مستلزم استفاده ار فناوری HTML5 در طراحی صفحات وب سایت می باشد .
در گذشته از فناوری های مبتنی بر فلش (Flash) برای طراحی صفحات وب استفاده می شد اما فلش به دلیل حجم بالاتر ، سرعت بارگذاری کمتر و از همه مهم تر عدم خوانایی برای موتورهای جستجو جهت درک ماهیت و محتوای فایل های فلش ، ظرف ۵ سال گدشته این فناوری رو به زوال بوده و طی ۲ سال اخیر تقریبا در حال منسوخ شدن در عرصه وب هست .

با ادامه محو آرام آرام فلش از عرصه وب ، فناوری HTML5 مرتبا پر ررنگ و پررنگ تر می شود و بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد . در این میان مرورگرهای وب نیز متناسب با همین روند در نسخه های جدیدتر ، پشتیبانی خود را ار فلش مرتبا کاهش داده و سعی داشته اند در انتشار هر نسخه مطابقت بیشتری با استاندارد های فناوری روز HTML5 داشته باشند .

گوگل کروم و HTML5 ، بالاترین سطح همکاری !

تا جایی که گوگل به تازگی اعلام نموده در نسخه جدید مرورگر کروم ، بصورت کامل پشتیبانی از فلش را قطع نموده و بالاترین انطباق ممکن با وب سایت های طراحی شده بر مبنای فناوری HTML5 را ارائه داده است . اکنون وب سایت ها و صفحات وب طراحی شده توسط HTML5 بهترین حالت نمایش خود را در مرورگر گوگل کروم خواهند داشت .
گوگل در تازه ترین نسخه مرورگر گوگل کروم ( نسخه ۵۵ گوگل کروم ) عنوان نموده از نمایش همه ترانزیشن ها و افکت های انیمیشنی و حرکتی المان های صفحات وب در  HTML5 بصورت پیشفرض و بی عیب و نقص پشتیبانی می کند .

گوگل اعلام نموده از نسخه ۵۵ مرورگر گوگل کروم کلا بی خیال فلش می شود و همه وب سایت ها را در انطباق کامل با HTML5 نمایش می دهد به جز وب سایت هایی که کاملا از ۰ تا ۱۰۰ بر مبنای فلش طراحی شده اند و چاره ای جز نمایش در حالت فلش برای آن ها نیست و همچنین به جز وب سایت هایی که جزو ۱۰ وب سایت برتر وب شناخته می شوند .

برای سابر وب سایت هایی که خارج از دو حالت استثنای فوق هستند و در آن ها فناوری قدیمی و منسوخ شده فلش بکار رفته است ، در اولین بازدید کاربر از آن وب سایت ها ، گوگل کروم ۵۵ از کاربر می پرسد می خواهید فلش را برای شما در این وب سایت فعال نماییم ؟

به گزارش روکیدا گوگل به تدریج و در هر نسخه فناوری های HTML5 را بیشتر جایگزین فلش می کند و به طور مثال در دو نسخه قبلی مرورگر گوگل کروم ، همه فایل های فلشی که در پس زمینه برخی از وب سایت ها اجرا می شدند را متوقف و بلوکه نمود .

گوگل کروم و HTML5 ، بالاترین سطح همکاری !

همه محققان تاکید دارند ادامه روند جایگزینی فناوری قدیمی فلش با فناوری کاملا مدرن HTML5 ، سبب افزایش سرعت بارگذاری وب سایت ها ، سرعت عمومی وب ، افزایش امنیت وب سایت ها و در نهایت افزاش کارایی و امکانات وب خواهد شد .
نسخه ۵۵ گوگل کروم با آپدیت های قدرتمند در عرصه پشتیبانی همه جانبه از استایل های سی اس اس نیز ارائه شده است . با این پشتیبانی وسیع ، عملیات کادر بندی سطور المان های یا همان  line wrapping با کیفیت بهتری انجام می شود.

از سوی دیگر برای کاربران اندروید نیز نسخه جدید مرورگر گوگل کروم اندروید ، امکانات گسترده تری در رابطه با مدیریت دانلود ها و همچنین امکان مرور آفلاین صفحات وب ، تصاویر و ویدئو ها در اختیار کاربران اندرویدی گوگل کروم قرار می دهد. به زودی تغییر و تحولات مربوط به جایگزینی فناوری قدیمی فلش با فناوری جدید و همه فن حریف HTML5 در مرورگرهای اندروید کروم نیز اجرا خواهند شد و اکنون نسخه ۵۵ گوگل کروم برای ویندوز ، مک و لینوکس برای دانلود ارائه شده .

شما همواره می توانید تازه ترین نسخه مرورگر گوگل کروم را از بخش ویژه کروم در وب سایت گوگل دریافت نمایید.

 

مطالب مرتبط

هوش مصنوعی موفق به کشف آنتی‌بیوتیک شده است؟

محمد امین نعمتی

آلفابت برنامه ساخت بادبادک‌های تولید انرژی را کنار گذاشت

محمد امین نعمتی

هوش مصنوعی MIT با توانایی قدرت درک شهودی قوانین فیزیک

عباس رهامی

چطور کسب و کار سبز و موفق داشته باشیم؟

عباس رهامی

ربات‌ها به کمک دکل‌های نفتی می‌آیند؟

محمد امین نعمتی

آیا هوش مصنوعی به بازنویسی مقالات ویکی‌پدیا کمک می‌کند؟

محمد امین نعمتی

۱ دیدگاه

حسین شنبه , ۱۳ آذر ۱۳۹۵ at ۰۲:۲۰

این مطلب بسیار عالی بود

پاسخ

دیدگاه شما چیست؟