روکیدا
دانش و فناوری نرم افزار و اپلیکیشن

گوگل چه قابلیت جدیدی را به تب های گوگل کروم اضافه می کند؟

روکیدا - گوگل چه قابلیت جدیدی را به تب های گوگل کروم اضافه می کند؟ - مرورگر کروم, کروم, گوگل

این قابلیت جدید، برای بسیاری از کاربران گوگل کروم مناسب خواهد بود. آیا برای شما هم پیش آمده که تب های زیادی را در مرورگر خود باز کنید و ندانید که هر کدام را برای چه کاری باز کرده اید؟ اگر جوابتان مثبت است، این قابلیت جدید به درد شما می خورد. این هفته، گوگل اعلام کرد که قابلیت جدیدی برای رنگ آمیزی تب های گروهی به مرورگر کروم اضافه خواهد کرد. با این قابلیت، مدیریت و شناسایی تب ها به مراتب آسان تر خواهد شد.

 آنطور که گوگل توضیح می دهد:

اکنون شما می توانید با یک راست کلیک ساده، تب های خود را در یک گروه جمع کنید و آن را با اسم یا رنگ مشخص کنید. زمانی که تب ها به صورت یک گروه شکل گرفت، می توانید به راحتی آن را جابجا و مرتب کنید.

این یک گزینه ساده و موثر برای مدیریت جستجوها به شمار می رود. این روزها مردم پس از جستجوهای فراوان با چندین تب مواجه می شوند که در زمان های مختلف با اهداف مختلف باز کرده اند و اکنون در مدیریت کردن آنها عاجز مانده اند. مخصوصاً زمانی که تعداد تب ها به حدی زیاد می شود که با تب های بسیار کوچک که به سختی می توان دید، مواجه می شوید، این مسئله می تواند حسابی روی اعصاب باشد.

گوگل

با این قابلیت جدید، به روش ساده تری می توانید بر اساس نیاز خود، در بین تب ها جستجو کنید. حتی می توانید یک گروه از تب ها را به صفحه جدیدی از مرورگر انتقال دهید. مثلاً اگر در حین انجام کارهای مهم، برای خرید هم جستجو کرده اید، می توانید این گروه از تب ها را به صفحه ای کاملاً جدا انتقال دهید.

روکیدا - گوگل چه قابلیت جدیدی را به تب های گوگل کروم اضافه می کند؟ - مرورگر کروم, کروم, گوگل

به ویژه در این روزها که بسیاری از افراد، در خانه کار می کنند، این قابلیت می تواند بسیار مفید باشد. شاید در محل کار تمایلی به باز کردن صفحات شخصی نداشته باشید، اما در خانه اوضاع فرق می کند. حتی در زمان انجام کار هم ممکن است صفحات شخصی شما باز باشد. با این قابلیت می توانید به راحتی آنها را نیز مدیریت کنید.

گوگل

اما این قابلیت هنوز در دسترس نیست. به گفته گوگل، این قابلیت در هفته آینده، به جدیدترین نسخه از مرورگر کروم اضافه خواهد شد.

تب های گروهی برای مرورگر گوگل کروم در نسخه های ویندوز، مک و لینوکس عرضه خواهد شد. اگر می خواهید از قابلیت تب های گروهی استفاده کنید، در آخرین نسخه بتای گوگل کروم وجود خواهد دارد.

مطالب مرتبط

بهترین بازی های PS4 در سال ۲۰۲۰ (بخش اول)

محمد آقاپور

معرفی بهترین برنامه ریکاوری هارد ۲۰۲۰: انتخاب از بین نامزد ۱۵ برتر

محمد امین نعمتی

موتورهای جستجو چگونه کار می کنند؟

محمد آقاپور

معرفی بهترین آنتی ویروس برای آیفون ۲۰۲۰: انتخاب از بین ۷ نامزد برتر

محمد امین نعمتی

بهترین تلویزیون های ۷۵ اینچی ۲۰۲۰ کدامند؟

محمد آقاپور

بهترین مادربردهای ۲۰۲۰: با بهترین مادربردهای اینتل و AMD آشنا شوید

محمد آقاپور

دیدگاه شما چیست؟