با ماسک صورت جدید شیائومی آشنا شوید؛ جلوگیری بهتر از کرونا ویروس

اوایل ماه جاری شیائومی برای یک پتنت جدید مجوز لازم را به دست آورد. این پتنت ابتدا در ۲۲ می ۲۰۱۹ ثبت شده بود و در ۱۷ مارس ۲۰۲۰ تایید شد.

با ماسک صورت جدید شیائومی آشنا شوید 1 - با ماسک صورت جدید شیائومی آشنا شوید؛ جلوگیری بهتر از کرونا ویروس - کرونا ویروس, ویروس کرونا, ماسک صورت, شیائومی

طبق توضیح این پتنت، شیائومی قصد یک ماسک صورت جدید را دارد. ویژگی قابل توجه این ماسک این است که یک اسکلت پشتیبان سه بعدی برای قرارگیری بهتر ماسک روی صورت فرد دارد. به عبارت دیگر، این ماسک از نظر استفاده ارگونومیک‌تر است و باید به صورت تئوری روی صورت یک فرد بهتر قرار گیرد.

این ساختار پشتیبان از پلاستیک ساخته شده است و همچنین زمانی که فشار به یک ناحیه خاص وارد شود امکان تنظیم آن وجود دارد، به عبارت دیگر انعطاف‌پذیر است و برای قرارگیری بهتر روی صورت تغییر حالت می‌دهد.

بدون شک ویژگی دیگر ماسک صورت شیائومی ایجاد محدودیت بهتر برای هوای ورودی است. به عبارت دیگر، ماسک بهتر باید اطراف صورت فرد را در بر گیرد تا جلوی ورود هوا گرفته شود. این ویژگی به حفاظت بهتر از فرد کمک می‌کند حتی در نواحی که عفونت به واسطه بیماری‌های هوابرد می‌تواند انتقال پیدا کند.

بنابراین، در شرایط فعلی که شیوع کرونا ویروس یک تهدید واقعی است، این ماسک چهره به صورت بالقوه باید جان افراد را نجات دهد و خطر ابتلا به بیماری کاهش دهد.

منبع: gizchina.com