در تقابل غول‌های جدید شیائومی کدام یک را انتخاب می‌کنید؟

گوشی Mi Note 10 شیائومی یک دستگاه عجیب بود، همانطور که در نقد این گوشی نوشتیم از آن خوشمان آمد ولی انتخاب چیپست توی ذوق ما و خیلی از کاربران زد. دو گوشی جدید Mi 10 شیائومی بزرگ‌تر و قدرتمندتر از مدل نوت هستند، گرچه اگر به یاد بیاورید در گذشته عکس این حالت بود.

در این مطلب می‌خواهیم مشخصات دو پرچم‌دار جدید را بررسی کنیم و بپرسیم در تقابل با Mi Note 10 کدام یک را ترجیح می‌دهید؟ تا انتها همراه روکیدا باشید.

گوشی Xiaomi Mi 10 مجهز به چیپست توانمند اسنپ‌دراگون ۸۶۵ بوده که عملکرد آن یک کلاس بالاتر از مدل S730G داخل Mi 10 Note است. همچنین این چیپست امکان پشتیبانی از شبکه ۵G را فراهم می‌کند که روز‌به‌روز برای اپراتورهای کشورهای طراز اول جهان مهم‌تر است.

همچنین شیائومی حافظه داخلی را از نسل UFS 3.0 انتخاب کرده است که در مقایسه با نسل قبل آن یک تغییر ملموس است.

نمایشگر نیز در مقایسه با نمایشگر ۶.۳۹ اینچ گوشی Mi 9 و ۶.۴۷ اینچ Mi Note 10 به ۶.۶۷ اینچ افزایش اندازه داده شده است. همچنین برای اولین مرتبه با گوشی از سری Mi شیائومی روبرو هستیم که نرخ تازه‌سازی تصویر ۹۰ هرتز را دارد (گرچه در سری ردمی گوشی‌ با نمایشگر ۱۲۰ هرتز نیز پیدا می‌شود).

شیائومی غول Mi 10 خود را به حسگر ۱۰۸ مگاپیکسل ساخت سامسونگ مجهز کرده است. این گوشی به لطف چیپست جدید خود می‌تواند ویدئوهای ۸K به همراه ۴K با نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه بگیرد.

یکی از مواردی که در مقایسه با مدل نوت افت داشته است نبود دو دوربین تله‌فوتو در پرچم‌دارهای جدید است. Mi Note 10 با توجه به استفاده از لنز ۵۰ میلی‌متری پرتره و تله‌فوتو با زوم ۵ برابر در این جا بهتر ظاهر می‌شود. بدون شک دوربین ۱۰۸ مگاپیکسل با برش تصویر قادر به زوم ۳ برابر بوده ولی عملکرد یک لنز تخصصی به مراتب متفاوت‌تر و بهتر است.

در تقابل غول‌های جدید شیائومی کدام یک را انتخاب می‌کنید؟ 1 - در تقابل غول‌های جدید شیائومی کدام یک را انتخاب می‌کنید؟ - گوشی هوشمند, گوشی های هوشمند, شیائومی

به همین جهت ممکن است به فکر خرید Xiaomi Mi 10 Pro بیافتید. این گوشی یک دوربین ۱۲ مگاپیکسل با لنز ۵۰ میلی‌متری (زوم ۲ برابر) و یک دوربین تله‌فوتو ۸ مگاپیکسل دارد. همچنین دقت دوربین فوق عریض آن از ۱۳ به ۲۰ مگاپیکسل افزایش یافته است.

در تقابل غول‌های جدید شیائومی کدام یک را انتخاب می‌کنید؟ 8 - در تقابل غول‌های جدید شیائومی کدام یک را انتخاب می‌کنید؟ - گوشی هوشمند, گوشی های هوشمند, شیائومی

سرعت شارژ سیمی در مدل پرو نیز بیشتر شده و ۵۰ وات است (گرچه گنجایش باتری در مقایسه با مدل معمولی از ۴۷۸۰ میلی‌آمپر ساعت به ۴۵۰۰ میلی‌آمپر ساعت رسیده است). شارژ کامل این گوشی تنها ۴۵ دقیقه طول می‌کشد.

از طرف دیگر باید بگوییم هر دو عضو جدید خانواده Mi 10 شارژ سریع بی‌سیم ۳۰ وات را دارند.

منبع: gsmarena.com