فناوری باعث تغییر شیوه پیدا کردن مشتریان، ارتباط با آن‌ها و افزایش تعدادشان شده است. همانطور که کسب و کارها و مصرف‌کنندگان روزبه‌روز بیشتر به محیط آنلاین رو آوردند، موانع بین یک کسب و کار و مخاطب آن از بین رفته است و این امکان را برای شرکت‌ها فراهم کرده است تا روابط مستقیم بیشتری با مشتریان خود شکل دهند. موفقیت در این دنیا نیازمند درک و تسلط روی روابط عمومی یا PR است.

6 تکنیک روابط عمومی برای افزایش سطح فروش و رشد کسب و کار

من اخیرا یک کمپین در مورد کتاب کمدی که در مورد زندان به اسم Don’t Drop the Soap نوشتم، راه‌اندازی کردم و به کمک سایت‌هایی مانند CBS، FoodBeast، CheddarTV، KCAL 9 و موارد متعدد دیگر یک پوشش رسانه‌ای عظیم در مورد داستان آن به وجود آوردم.

حداکثر استفاده از روابط عمومی نکته‌ای است که در نهایت کتاب من را به پرفروش‌ترین کتاب تبدیل کرد. روابط عمومی در مورد این است که کسب و کارها چطور در بین مصرف‌کنندگان اعتماد به وجود می‌آورند. عملا یک نوع مهر تایید از سوی شخص ثالث است.

با توجه به این که رسانه سنتی امروزه با رسانه اجتماعی و محتوای آنلاین تکمیل شده است، روابط عمومی خوب باعث خواهد شد ارتباط با مشتریان‌تان یک خیابان دو طرفه باشد.

اخیرا یک استارتاپ دارای مدل کسب و کار SaaS به اسم Hooty.co را به Press Hunt فروختم و وارد تیم آن‌ها شدم. محصول ما یک ابزار SaaS است که به سازمان‌ها، بنیان‌گذاران و ۵۰۰ شرکت برتر مجله فرچون کمک می‌کند به دیتابیس بزرگی از روزنامه‌نگاران، پادکست‌ها، مقالات و منابع PR دسترسی داشته باشند.

حداکثر استفاده از ارتباط با رسانه برای ایجاد یک کمپین موفق روابط عمومی حیاتی است و پیدا کردن ابزارهای مفید روابط عمومی مانند Press Hunt مزیت رقابتی لازم را در اختیار افراد برای هدایت روابط عمومی به جلو و ایجاد آن روابط قرار می‌دهد.

در دنیای روابط عمومی علاوه بر آشنایی با افراد صحیح کارهایی بیشتری نیز می‌توانید انجام دهید (گرچه یقینا باید شبکه رسانه‌‌ای خود را همچنان گسترش دهید). در ادامه مطلب شما را با ۶ تدبیر متفاوت آشنا می‌کنیم که می‌توانید برای تقویت روابط عمومی خود استفاده کنید.

از رسانه اجتماعی درک کاملی داشته باشید

بر کسی پوشیده نیست که پست کردن محتوای با ارزش به صورت منظم در مورد محصول یا خدماتی که دارید توجه سایرین را جلب خواهد کرد. با توجه به این که بیشتر از ۷۰ درصد شهروندان آمریکا حداقل در یک پلت‌فرم اجتماعی یک پروفایل دارند، شرکت‌ها با مخاطب عظیمی روبرو هستند.

من برای افزایش سطح تعامل با مشتری و فعالیت پست‌هایم در رسانه اجتماعی را ارتقاء (پروموت – promote) می‌دهم. ارتقاء دادن پست‌هایم در پلت‌فرم‌های رسانه اجتماعی توجه حجم قابل توجهی از کاربران و شرکت‌هایی را به دست آورده است که قبلا به من توجهی نداشتند. فقط لینک نفرستید بلکه به کاربران اجازه دهید بدانند استوری جدید گذاشتید.

از یک مقاله روابط عمومی به عنوان یک تبلیغ استفاده کنید و آن را برای ارتباط با مخاطبان جدید ارتقاء دهید

باید از هر گونه فرصت ممکن استفاده کنید تا پیام‌تان چندین مرتبه در جلوی افراد قرار گیرد. تنها دو درصد افراد در زمان در معرض قرار گرفتن با یک تبلیغ آن را می‌خرند، بنابراین اگر کار خود را تکرار نکنید، آن‌ها را از دست می‌دهید.

زمانی که از تبلیغات در رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کنم، یک راه برای افزایش ارزش این تبلیغ فرستادن آن روی فیس‌بوک و ارتقاء آن برای افرادی است که یک رسانه خبری خاصی را دوست دارند. اگر محتوای من برای مخاطب آن‌ها جذاب باشد، سپس از دید آن رسانه خبری ممکن است این محتوا کاملا ارزشمند تلقی شود.

همیشه مطمئن می‌شوم محتوایم با محتوای دیگری که آن نشریه تحت پوشش قرار داده است مرتبط است تا بهترین نتایج را بگیرم.

مقالات روابط عمومی را در بسته‌های فروش قرار دهید

اضافه کردن مقالات روابط عمومی در بسته‌های فروش یک استراتژی بازاریابی موثر برای من بوده است. مشتریان دوست دارند این نوع محتوا را ببینند تا بهتر پیام و ارزش شما را درک کنند. همچنین این کار یک راه عالی دیگر برای برقراری ارتباط با آن‌ها است و همانطور که گفتم، هرچه بیشتر پیام خود را در جلوی دید افراد قرار دهید، بهتر است.

به منابع مرتبط در مقاله لینک دهید

یک هدف اصلی PR فراهم کردن متخصص موضوعی است. زمان ایجاد یک مقاله روابط عمومی مطمئن شوید لینک‌هایی در آن قرار دارد که به برای خوانندگان نشریه‌ای که هدف قرار دادید مفید هستند.

با لینک دادن به منابع دیگر تخصص و آگاهی خود از حوزه فعالیت‌تان را نشان می‌دهید و به عنوان یک مشاور قابل اعتماد اسم خود را مطرح می‌کنید. این ارزش‌ها روبه‌روز برای نسل جوان که انتظار دارند برندهای محبوبشان مستقیما در ارتباط با آن‌ها باشند مهم‌تر می‌شود. همچنین به سایت شما در مباحثی مانند بک‌لینک‌سازی کمک خواهد کرد که نتیجه آن جذب بازدیدکنندگان بیشتر است.

در مورد محصول یا خدمات خود محتوای ارزشمند از نظر خبری تولید کنید

زمانی که اتفاق خوبی در شرکت شما می‌افتد شغل شما پخش کردن خبر آن است. خواه دستیابی به یک هدف مهم، داستان‌های ملموس انسانی مرتبط با محصول‌تان یا فقط ترندهای بازار باشد که ارزش محصول شما را تایید کنند، بسیار مهم است این اطلاعات را در اختیار سایر افراد قرار دهید.

محتوای ارزشمئد از نظر خبری متمایز هستند و رسانه‌ها و مصرف‌کننده‌ها را به خود جلب می‌کنند.

یکی از بهترین ترفندها برای حداکثر استفاده از روابط عمومی تولید یک محتوای ارزشمند از نظر خبری است. به یاد داشته باشید اگر چیزی نتواند محصول یا خدمات شما را از سایرین متفاوت کند، به احتمال زیاد از نظر مصرف‌کنندگان کسل‌کننده خواهد بود.

محلی‌سازی و شخصی‌سازی

مدیریت روابط عمومی قبلا به سادگی آماده کردن یک مقاله عمومی بود. مشتریان امروزی ترجیح می‌دهند احساس کنند محتوا با آن‌ها حرف می‌زند. تحقیقی که اخیرا در زمینه بازاریابی انجام شده است نشان می‌دهد متداول‌ترین شکایت‌ها در مورد تبلیغات شخصی‌ نبودن آن‌ها یا تولید محتوایی است که کاربران با آن ارتباط برقرار کنند و همسو با تمامی عناصر یک برند باشد.

من دوست دارم بتوانم مشتریان را با ایجاد اعتماد و درک به سمت خودم جلب کنم. هدفم جذب آن‌ها در مقایسه با شرکت‌هایی است که از بازاریابی عمومی (generic marketing) استفاده می‌‎کنند. زمانی که محتوای خود را به نحوی تولید می‌‎کنید که افراد بومی را بیشتر هدف قرار داده باشد، همچنین می‌توانید آن را برای خبرنگاران محلی جذاب کنید که خبرهای مرتبط با کسب و کار شما را تحت پوشش قرار می‌دهند و تعداد تعقیب‌کنندگان قابل توجهی دارند.

زمان انتشار کتابم ما همین کار را کردیم. یک مهمانی ناهار در ونیز و کالیفرنیا برگزار کردم و توسط آن توانستم توجه رسانه‌های خبری محلی را جلب کنم.

تسلط روی روابط رسانه‌ای، رسانه اجتماعی و حضور در محیط آنلاین شیوه توسعه برند را برای افراد به همراه تشکیل پایگاهی از مشتریان وفادار متحول کرده است. با پیروی از مطالب این مقاله و سایر نکات می‌توانید روابط عمومی خود را تقویت کنید و از آن برای افزایش سطح فروش و رشد کسب و کار حداکثر استفاده را ببرید.

منبع: entrepreneur.com

دیدگاه شما چیست؟

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید