روکیدا
عمومی

توئیتر توئیت سیاست‌مدارانی که از قوانین تخطی کنند را محدود می‌کند

روکیدا - توئیتر توئیت سیاست‌مدارانی که از قوانین تخطی کنند را محدود می‌کند - رسانه های اجتماعی

در ماه ژوئن، توئیتر اعلام کرد که روی توئیت مقامات رسمی دولتی و برگزیده خاصی که از قوانین این شرکت تخطی کنند یک اخطار قرار می‌دهد. اما ظاهرا توئیتر قصد دارد به اسم منفعت عموم در مورد توئیت‌های توهین‌کننده اقدامات بیشتری انجام دهد.

این شرکت هفته گذشته اعلام کرد کاربران قادر به لایک کردن، پاسخ دادن، به اشتراک‌گذاری یا توئیت مجدد این توئیت‌ها نخواهند بود. کاربران هنوز می‌توانند توئیت را با یک نظر به اشتراک بگذارند.

توئیتر توئیت سیاست‌مدارانی که از قوانین تخطی کنند را محدود می‌کند

توئیتر طی پستی در وبلاگ رسمی خود گفت «علت این اقدامات محدود کردن دسترسی سایرین به این توئیت‌ها و حفظ توانایی عموم برای مشاهده آن‌ها و بحش در موردشان است.»

این شرکت همچنین اعلام کرده است چه زمانی ممکن است به دلیل منفعت عموم یک استثناء قائل شود.

توئیتر هنوز اقدامی انجام نداده است ولی این شرکت در گذشته شکایت‌های متعددی از افرادی دریافت کرده بود که می‌گویند رئیس جمهور آمریکا رونالد ترامپ از این رسانه اجتماعی برای اشاعه گفتار نفرت‌انگیز، اطلاعات اشتباه و تهدیدها استفاده کرده است.

تدابیر جدید تنها برای مقامات رسمی دولتی و منتخبی به همراه نامزدهای پست‌های سیاسی با بیش از ۱۰۰ هزار تعقیب‌کننده در توئیتر عملی خواهد شد که ترامپ را نیز شامل می‌شود. کاربران روی توئیت یک اخطار می‌بینند که می‌گوید «قوانین توئیتر برای رفتار سوءاستفاده کننده در مورد این توئیت اجرایی شده است. گرچه، توئیتر تصمیم گرفته است حفظ این توئیت به نفع عموم است.»

توئیتر گفته است توئیت‌های به نفع عموم به این معنا نیست که سیاست‌مداران هرچی می‌‌خواهند در این پلت‌فرم بگویند. این شرکت گفته است که یک توئیت را پاک خواهد کرد اگر «شامل یک فراخوان به عمل آشکار باشد که بتواند به یک فرد یا گروه خاص صدمه بزند» یا مغایر با حقوق افراد باشد.

اگر توئیت حاوی محتوایی برای ترویج تروریسم یا تهدید به خشونت علیه یک گروه خاص از مردم شود، احتمال این که توئیتر استثناء قائل شود بسیار کم است.

این شرکت طی یک پست در وبلاگ رسمی خود گفته است «ما زمانی که شواهدی مبنی بر این وجود داشته باشد که محتوای یک پست ممکن است منجر به آسیب واقعی یا احتمالی در دنیای واقعی باشد، آن را پاک خواهیم کرد.»

این شرکت گفته است قانون استثناء قائل شدن به دلیل منفعت عموم را در سال ۲۰۱۸ تنها ۵ مرتبه عملی کرده است.

منبع: cnet.com

مطالب مرتبط

بررسی کامل و تخصصی گوشی Mate Xs هوآوی: ۱ تیر با ۲ نشان

محمد امین نعمتی

جاسوسان آمریکایی می گویند، ویروس کرونا ساخت بشر نیست

محمد آقاپور

چه رازی پشت عدد ۶۶۶ نهفته است؟

محمد آقاپور

چه چیزی باعث می شود که شیشه شفاف باشد؟

محمد آقاپور

آیا بعد از بحران کرونا، هوش مصنوعی نقش بیشتری در زندگی ما خواهد داشت؟

محمد آقاپور

چگونه اندازه تلویزیون را به درستی انتخاب کنیم؟ کدام اندازه تلویزیون برای من مناسب تر است؟

محمد آقاپور

دیدگاه شما چیست؟