روکیدا
موبایل و تبلت

دوربین گوشی Redmi K20 Pro در تست‌های DxOMark بالاتر از آیفون XR قرار می‌گیرد

روکیدا - دوربین گوشی Redmi K20 Pro در تست‌های DxOMark بالاتر از آیفون XR قرار می‌گیرد - ردمی, گوشی های هوشمند

دوربین گوشی Redmi K20 Pro در تست‌های DxOMark نتایج عالی از خود برجا گذاشته است. دوربین این گوشی با امتیاز کلی ۱۰۲ در یک سطح با گوشی Pixel 3 و بالاتر از امتیاز گوشی آیفون XR قرار می‌گیرد. توجه کنید در مورد یک گوشی ۴۰۰ یورویی صحبت می‌کنیم که به مراتب از دو گوشی دیگر ارزان‌تر است.

امتیاز کلی تمام داستان را نشان نمی‌دهد. دوربین عکاسی این گوشی امتیاز ۱۰۸ را گرفت که نزدیک به امتیاز پرچم‌دارهای ۲۰۱۸ است. بخواهیم مقایسه کنیم در این تست‌ گلکسی نوت ۹ امتیاز ۱۰۷و آیفون XS Max امتیاز ۱۱۰ را گرفتند.

دوربین گوشی K20 Pro به طور کلی خوب است و تنها انتقادی که از آن شده است دامنه دینامیک محدود و مشکلات گاه‌به‌گاه رنگ است. این امتیاز بالا به لطف ترکیب سه لنز واید، اولترا واید و تله‌فوتو است، چون رقبای اندکی به ویژه با این قیمت چنین مجموعه دوربینی را دارند. به همین دلیل است که دو گوشی Pixel 3 و iPhone XR امتیاز بالایی نگرفتند.

دوربین گوشی Redmi K20 Pro در تست‌های DxOMark بالاتر از آیفون XR قرار می‌گیرد

دوربین تله‌فوتو با زوم دو برابر این گوشی کیفیت متوسط دارد و در یک سطح با دوربین‌های مشابه گوشی‌های Mi 9 شیائومی یا iPhone XS Max قرار نمی‌گیرد.

دوربین فوق عریض طول کانونی ۱۲ میلی‌متر دارد، گرچه فعال کردن قابلیت اصلاح اعوجاج آن را به ۱۵ میلی‌متر نزدیک می‌کند (و تمامی مشکلات لنز فوق عریض را رفع نمی‌کند).

اگر به نتایج نگاه کنیم قدرت فیلمبرداری دوربین گوشی Redmi K20 Pro است که جلوی صعود آن در جدول را گرفته است. امتیاز ۸۹ این دوربین به مراتب از پرچم‌دارهای ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ پایین‌تر است.

منبع: gsmarena.com

مطالب مرتبط

۶ نکته برای انتخاب یک گوشی با دوربین خوب

محمد امین نعمتی

بهترین گوشی های تاشو ۲۰۲۰: با آینده آشنا شوید

محمد امین نعمتی

۱۲ بازی آفلاین برتر ۲۰۲۰ برای آیفون

محمد آقاپور

سنسورهای هوش مصنوعی سونی چگونه آینده دوربین های موبایل را تغییر خواهند داد؟

محمد آقاپور

سامسونگ گلکسی A21s چه مشخصاتی دارد؟

محمد آقاپور

از آیفون ۱۲ چه انتظاراتی داریم؟

محمد آقاپور

دیدگاه شما چیست؟