نسخه‌های جدید سیستم عامل‌های اپل منتشر شد

اپل انتشار بیلد پایدار نسخه ۱۳.۴ سیستم عامل خود را برای آیفون‌ها و آیپدهای سازگار با آن شروع کرده است. بدون شک تغییر مهم در این نسخه پشیبانی از ترک‌پد در iPadOS است. این قابلیت به کاربر اجازه می‌دهد در آیپدهای سازگار از موس بلوتوثی و سیمی و ترک‌پدها استفاده کند و در مقایسه با نسخه‌های قبلی تجربه کاربری بهتر شده است.

نسخه‌های جدید سیستم عامل‌های اپل منتشر شد 2 - نسخه‌های جدید سیستم عامل‌های اپل منتشر شد - اپل, آیپد, آیفون, iOS 14

نسخه جدید این سیستم عامل حالا یک نشانگر موس جدید نشان خواهد داد که طراحی آن به نحوی است که زمان تکان دادن موس خودکار روی عناصر رابط کاربری جابه‌جا می‌شود.

به عبارت دیگر استفاده از موس و ترک‌پدها حتی با اپلیکیشن‌هایی که برای استفاده با یک نشانگر طراحی نشده‌اند، ساده است. این به‌روزرسانی همچنین پشتیبانی از کیبورد جدید مجیک اپل که یک ترکد‌پد داخلی دارد را اضافه می‌کند.

سایر تغییرات بین iOS و iPadOS مشترک هستند. از جمله به اشتراک‌گذاری فولد iCloud Drive از داخل اپلیکیشن Files، ۹ مموجی جدید، کنترل‌های همیشه نمایان برای پاک کردن، جابه‌جایی، پاسخ دادن و نوشتن یک ایمیل در اپلیکیشن Mail، تغییرات در CarPlay با پشتیبانی از اپلیکیشن‌های شخص ثالث مسیریابی و تماس‌های صوتی که تمام نمایشگر را به خود اختصاص ندهند، مسدودسازی کامل کوکی‌های شخص ثالث در مرورگر سافاری و پشتیبانی از پیش‌بینی کلمات عربی هنگام تایپ به همراه موارد دیگر.

نسخه‌های جدید سیستم عامل‌های اپل منتشر شد 1 - نسخه‌های جدید سیستم عامل‌های اپل منتشر شد - اپل, آیپد, آیفون, iOS 14

اپل همچنین به‌روزرسانی نسخه ۱۳.۴ سیستم عامل‌های tvOS و HomePod را منتشر کرده است. ساعت هوشمند اپل واچ این شرکت نیز با انتشار به‌روزرسانی watchOS 6.2 با پشتیبانی از خریدهای درون اپلیکیشنی و ECG و نوتیفیکیشن‌های ضربان غیرمنظم قلب برای کاربران شیلی، نیوزلند و ترکیه بی بهره نبوده است.

در نهایت به به‌روزرسانی macOS Catalina 10.15.4 می‌رسیم که قابلیت‌هایی مانند به اشتراک‌گذاری پوشه iCloud Drive، Screen Time، متن آهنگ‌های همگام شده از نظر زمانی برای اپل موزیک، ورود پسورد از مرورگر کروم و Netflix HDR در سافاری، پشتیبانی از Universal Purchase برای اپلیکیشن‌ها در تمامی پلت‌فرم‌های اپل و حالات رفرنس سفارشی برای Pro Display XDR را به دستگاه‌های مک می‌‌آورد.

منبع: gsmarena.com