چرا خودروهای جدید کسل‌کننده هستند؟!

چرا خودروهایی جذاب با خصوصیات جدید وجود ندارند؟ با روکیدا همراه باشید تا با دلایلی که موجب می‌شوند خودروهای جذابی در جاده ها نباشند، آشنا شویم.

خودروی شما کسل کننده است؟ خیلی از ما با یک “بله”  سرراست به این سوال جواب می‌دهیم. وقتی کَمِری تویوتا و سِری اِف فورد، پرفروشترین‌ خودروهای آمریکا با ۱.۲ میلیون فروش در سال ۲۰۱۶ هستند، خیلی از آمریکایی‌ها دارند وانیل می‌خرند، خودروهایی که مطمئن هستند، ولی در مُد حرفی برای گفتن ندارند.

خب، چرا خودروهایی جذاب با خصوصیات جدید وجود ندارند؟ با روکیدا همراه باشید تا با دلایلی که موجب می‌شوند خودروهای جذابی در جاده ها نباشند، آشنا شویم.

چرا خودروهای جدید کسل‌کننده هستند؟!

بیایید با استاندارها شروع کنیم. گروهی که حرف اصلی را می‌زند، اداره ایمنی ترافیک بزرگراه ملی است. این اداره، استانداردهای خودرو را تعریف و تنظیم می‌کند. هیچ خودرویی در جاده نمی‌رود، مگر اینکه استانداردها و آزمون‌های این اداره را بگذراند. پس حتی اگر خودرویتان آنقدر جذاب است که روی آب شنا می‌کند، باید برای اطمینان از ایمنی‌اش، ارزیابی‌های دقیق و پیچیده‌ای را بگذرانید.

چرا خودروهای جدید کسل‌کننده هستند؟!

مورد بعدی مورد علاقه همه است: دفتر حسابداری. می‌دانید تولید خودرو گران است؟ درنتیجه، تولیدکنندگان از خودرویی که ۲۶،۰۰۰ دلار می‌فروشند، ۲۰،۰۰۰ دلار سود نمی‌کنند. به عنوان مثال، تویوتا، تنها حدود ۲،۰۰۰ دلار از هر خودرو سود می‌کند و تولید کنندگان دیگر کمتر از ۱،۰۰۰ دلار. بنابراین، درست مثل رییس اداره، که از هزینه‌های زیاد عصبانی می‌شود، بخش حسابداری تولید کنندگان خودرو هم درمورد یک طرح فوق العاده ولی گران، ایراد می‌گیرد.

اما همه خودروها، حتی در یک مدل، به طور یکسان ساخته نمی‌شوند. به جای استفاده از طرحی جذاب یا خصوصیات مهندسی، شاید تغییری درخشان را به قیمت بیشتر به فروش برسانند. بنابراین شاید به خاطر خودرو کسل‌کننده خود، باید آپشن انتخابیتان را مقصر بدانید، یا حسابداری غیر انعطاف پذیری که شما را از خودرویی جذابتر محروم می‌کند.

حالا بیایید به داخل خودرو برویم و به اتصالات دقت کنیم. این گیره‌های کوچک که قطعات پلاستیکی را در جای خود نگه می‌دارند، از چیزهایی است که بسیاری از مهندسان، وقت خود را صرف آن می‌کنند. مهندسان، در مورد ظاهر خودرو یا حتی مشخصات خودرو تصمیمی نمی‌گیرند. آنها فقط مطمئن می‌شوند که طرح ساخته شده، از جا کنده نشود.

شاید شما طراحان را مقصر بدانید. ولی طراحان هم به اندازه شما برای خلق خودرویی بی‌نظیر درمانده شده‌اند. دلیل آنها چیست؟ خب، درست مثل دلایل ما: ضوابط، حسابداران و مهندسان.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.