روکیدا
استارتاپ زندگی سلامت و تندرستی مشاوره و روانشناسی پیشنهاد سردبیر

مدیر سابق گوگل: فناوری، انسان ها را تنزل می‌دهد

تریستن هریس یکی از مدیران سابق گوگل در مورد تاثیرات منفی فناوری بر روی انسان و نزول بشر به این علت هشدار داده است.

به گزارش روکیدا، تریستن هریس یکی از مدیران سابق گوگل در مورد تاثیرات منفی فناوری بر روی انسان و نزول بشر بدین علت هشدار داده است، وی که قبلا به عنوان یکی از طراحان اصول اخلاقی گوگل فعالیت می کرد در سال ۲۰۱۳ با یک سخنرانی مشهور شد.

وی در سخنرانی خود مدعی شد که بسیاری از محصولات فناورانه به گونه ای طراحی شده اند که اعتیادآور باشند و مردم را مجبور به ساعت ها استفاده از خود کنند و توجه آنها را از مسائل مهم تر زندگی پرت کنند.

هریس دو سال از عمر خود را صرف تغییر رویکردهای گوگل کرد و سرانجام وقتی به نتیجه مطلوب نرسید، این شرکت را ترک کرد و جنبشی به نام “خوب وقت صرف کردن” را راه انداخت. وی از این طریق شرکت هایی مانند اپل و گوگل را مجبور کرد تا معیارها و ابزاری برای محدود کردن استفاده از تولیداتشان ارائه کنند.

از نظر وی بسیاری از مشکلات امروزی جوامع با یکدیگر مرتبط بوده و ناشی از استفاده گسترده و طولانی مدت از فناوری های مدرن هستند.

او که مرکزی به نام فناوری انسانی تاسیس کرده قصد دارد روند تنزل انسان ها را معکوس کند و مانع از ان شود که توجه انسان به مسائل مهم تر زندگی به خاطر تمرکز بر روی فناوری کوتاه تر شود. از نظر وی روند موجود شکل گیری دیدگاه های افراطی در انسان ها را افزایش می دهد و انسان ها را به موجوداتی بدتر مبدل می کند.

هریس قطبی شدن، بیگانگی فرهنگ ها از همدیگر، خودشیفتگی شدید، مهندسی انتخابات، اعتیاد و غیره را از جمله دیگر مضرات استفاده طولانی مدت از اینترنت و فناوری های مدرن می داند و خواستار ایجاد اگاهی جمعی فرهنگی و هشیار کردن مردم برای حل مشکل مذکور است.

مطالب مرتبط

آلفابت برنامه ساخت بادبادک‌های تولید انرژی را کنار گذاشت

محمد امین نعمتی

جیمیل برای پیدا کردن راحت‌تر ایمیل‌ها چه تغییری خواهد کرد؟

محمد امین نعمتی

آیا گوگل روی اپلیکیشن‌هایی که درخواست مجوز موقعیت می‌کنند فشار بیشتری خواهد آورد؟

محمد امین نعمتی

آیا گوشی Pixel 5 گوگل از قابلیت شارژ معکوس پشتیبانی خواهد کرد؟

محمد امین نعمتی

اندروید ۱۱ چه ویژگی‌هایی خواهد داشت؟

محمد امین نعمتی

سرویس استادیا گوگل چه تغییراتی کرده است؟

محمد امین نعمتی

۱ دیدگاه

اپلیکیشن جستجوی گوگل به نام Google Go اکنون در دسترس عموم قرار گرفته است - روکیدا شنبه , ۲ شهریور ۱۳۹۸ at ۱۲:۵۴

[…] و اندونزی، اکنون اپلیکیشن جستجوی Google Go محصول کمپانی گوگل، در دسترس عموم مردم جهان قرار گرفته است. این اپلیکیشن، […]

پاسخ

دیدگاه شما چیست؟