کیت واقعیت مجازی مستقل اچ‎تی‎سی از طریق وای‎فای محتوای کامپیوتر را استریم خواهد کرد

هنوز با ورود هدست‎های واقعیت مجازی جمع‎و‎جور که بتوانند توسط شبکه 5G از سرویس‎های ابری واقعیت مجازی استفاده کنند فاصله داریم، ولی فعلا شرکت اچ‎تی‎سی برنامه‎هایی دارد تا به کیت‎های مستقل با 6 درجه آزادی اجازه ‎دهد از قدرت پردازش یک کامپیوتر شخصی استفاده کنند.

در اوایل سه ماهه چهارم سال جاری میلادی، هدست واقعیت مجازی Vive Focus Plus قابلیت جدیدی به اسم Viveport Streaming دریافت خواهد که به کاربر اجازه می‎دهد با استفاده از یک شبکه وای‎فای روی یک کامپیوتر شخصی 5G به تمامی محتوای فروشگاه Viveport دسترسی داشته باشد.

به عبارت دیگر Vive Focus Plus با این به‎روزرسانی رایگان نقش یک هدست بی‎سیم را عملا برای هر کامپیوتر با مشخصات لازم برای واقعیت مجازی خواهد داشت.

تنها باید در نظر داشت برای استفاده از چنین امتیازی باید جزو مشترکین سرویس Viveport Infinity باشید که به شما اجازه دسترسی نامحدود به محتوای فروشگاه Viveport می‎دهد.

برای استفاده از این قابلیت باید در هدست و کامپیوتر شخصی وارد حساب Viveport خود شوید و سپس در یک شبکه یکسان وای‎فای 5G هر دو دستگاه را به یکدیگر متصل کنید.

سپس تنها کافی است از منوی اصلی هدست دکمه «PC Stream» را فشار دهید تا بتوانید اپلیکیشن‎های دلخواه Viveport PC خود را مانند اپلیکشین‎های بومی باز کنید.

به گفته اچ‎تی‎سی سرویس Viveport Infinity در حال حاضر به بیش از 2 هزار عنوان واقعیت مجازی برای کامپیوتر شخصی و موبایل عرضه می‎کند که تقریبا 10 برابر بیشتر از چیزی است که فروشگاه Viveport M هدست Vive Focus Plus در خود دارد.

علاوه بر این، تغییر جدید به این معنا است که کاربر به کمک قابلیت Viveport Streaming نیازی نیست برای پورت شدن یک عنوان PC VR برای استفاده در هدست مستقل خود صبر کند.

این اولین مرتبه‎ای نیست که اچ‎تی‎سی به مفهوم استریم بی‎سیم کامپیوتر به هدست رو آورده است. این شرکت در نسل ابتدایی هدست وایو فوکوس (که یک هدست دیگر با 6 درجه آزادی است اما به جای دو کنترلر با 6 درجه آزادی یک کنترلر با 3 درجه آزادی دارد) تبلیغ یک اپلیکیشن پولی شخص ثالث به اسم VRidge را سعی کرد، اما هرگز در رویدادهای این شرکت تایوانی نمایش آزمایشی جالبی از آن ندیدیم.

از سوی دیگر، گفته می‎شود ویژگی Viveport Streaming عملکرد به مراتب بیشتری را با خود به همراه می‎آورد و باید با توجه به ادغام بی نقص و همچنین ارتباط خودکار استفاده از آن ساده‎تر باشد.

این قابلیت به هدست‎های با 6 درجه آزادی کامل مبتنی بر پلت‎فرم Vive Wave بیشتری اضافه خواهد شد یعنی محصولاتی از استارتاپ چینی سخت‎افزار واقعیت مجازی Pico و پلت‎فرم چینی محتوای ویدئویی iQiyi.

در پایان باید گفت تقابل این قابلیت استریم در مقابل تجربه بومی واقعیت مجازی جالب خواهد بود، به ویژه زمانی که می‎دانیم اچ‎تی‎سی به زودی هدست Vive Cosmos را وارد بازار خواهد کرد.

منبع: engadget.com

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.