زندگی سلامت و تندرستی پیشنهاد سردبیر

روش‌های موثر در درمان تعریق بیش از حد را بشناسیم

بخش “یونتو فورزیس”، از روش‌های موثر در درمان تعریق بیش از حد در مرکز خدمات تخصصی لیزر جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران راه اندازی شد.

به گزارش روکیدا، رییس جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران، با بیان اینکه یونتوفورزیس یکی از روش‌های موثر در درمان تعریق بیش از حد یا هیپر هیدروزیس بدن است، گفت: افزایش تعریق در انسان به دلایل مختلفی از جمله مشکلات داخلی ایجاد می شود. مثلا کسانی که دچار اختلالات تیروئیدی هستند یا بعضی از بیماری های عفونی و برخی از اختلالات خونی و گاهی اوقات هم در بیماری های بدخیم ممکن است فرد با افزایش تعریق در بدن مواجه باشد.

دکتر مهدی طبایی افزود: اما بسیاری از افراد هستند که افزایش تعریق آنها ژنتیکی است به این صورت که معمولا از کودکی دچار این افزایش تعریق در نقاطی از بدن هستند و هیچ علت ثانویه ای برای این موضوع پیدا نمی شود به همین خاطر این موارد را افزایش تعریق یا هیپرهیدروزیس اولیه می نامند.

عضو هیات علمی مرکز تحقیقات لیزر در پزشکی اضافه کرد: درمان های مختلفی برای این افراد وجود دارد از جمله درمان های دارویی به صورت خوراکی یا به صورت موضعی توسط پزشکان تجویز می شود که البته در برخی از موارد هم ممکن است همراه با عارضه هایی باشد و در پاره ای موارد هم موثر نیستند.

دانشیار جهاد دانشگاهی در خصوص درمان هیپر هیدروزیس با بوتاکس گفت: درمان هایی مثل تزریق بوتاکس جزو درمان های خوب برای اختلال تعریق بعضی از نقاط بدن مثل زیر بغل یا کف دست و پا است که در کلینیک پوست جهاد دانشگاهی به صورت روتین از این درمان استفاده می شود. در مواردی هم می توان از درمانهای جراحی بهره برد .

این متخصص پوست در خصوص یونتوفورزیس بیان کرد: یکی از درمان‌های خوب که امروزه در دسترس است و در دنیا هم سال‌هاست استفاده می‌شود، استفاده از یونتوفورزیس است. دستگاه یونتوفورزیس به وسیله امواج الکتریکی به کاهش فعالیت غدد عرق در مناطق درگیر کمک می کند. خوشبختانه شرکت‌های داخلی ما همگام با نوآوری‌هایی که در داخل کشور طی سالهای اخیر صورت گرفته، موفق شدند که دستگاه های مناسبی برای این حوزه تولید کنند.

سرپرست مرکز تحقیقات لیزر در پزشکی با اشاره به راه اندازی بخش یونتوفورزیس در کلینیک پوست و مو جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران گفت: دستگاه یونتوفورزیس در این کلینیک نصب شده است و کسانی که دچار این عارضه هستند می توانند با مراجعه به متخصصین این مرکز در صورت عدم وجود منع مصرف جلسات درمانی خود را انجام دهند.

وی اضافه کرد: نیاز است که جلسات  درمانی به صورت یک روز درمیان تا چند هفته انجام شود تا بتوانیم به نتیجه مطلوب دست پیدا کنیم.

مطالب مرتبط

آنتی بیوتیک‌ها هدفمند شلیک می کنند!؟

کیوان

پژوهشگران دانشگاه صنعتی شریف: ساخت کندوی هوشمند

کیوان

یک داروی جدید، سلول‌های سرطانی را به خواب فرو می‌برد

فاطمه غفاری

روغن کنجد از پوکی استخوان جلوگیری میکند؟ خواص روغن کنجد چیست؟

کیوان

رفع فقر آهن زنان با بسته ی: «ورزش، ویتامین C و مکمل»

کیوان

۱۰ نکته برای نوشتن تبلیغات موفق و افزایش چند برابری فروش

مهرناز شهریاری

باورکنید یا نه؛ چربی بدن شما می‌تواند در کاهش وزن به شما کمک کند!

مهرناز شهریاری

ضعف شنوایی منجر به بروز بیماری زوال عقل می‌شود؟

کیوان

چرا پروتئین‌های گیاهی مصرف کنیم؟

کیوان

۲ گونه نادر از مرجان‌های سخت در خلیج فارس مشاهده شدند

کیوان

پوست الکترونیکی که ضربان قلب را روی دستتان نمایش دهد!

فاطمه غفاری

دارویی که روند زوال حافظه را معکوس می‌کند!

hanimn

نقش ژن‌ها در پوسیدگی دندان و بیماری‌های لثه

کیوان

کشف دندان‌های ۲ میلیون ساله

کیوان

درمان آلزایمر به کمک موش‌هایی با سلول مغز انسان!

کیوان

هوش مصنوعی در برابر هوش مصنوعی!

کیوان

تاثیر سطح تحصیلات بر رابطه زوجین چقدر است؟ + نتایج یک پژوهش در ایران

کیوان

سه راه برای تبدیل شدن به یک رهبر فوق العاده در کسب و کار!

کیوان

Leave a Comment