کُنا، این بار آماده مسابقه!

hyundai kona 100759235 h 1

قبلا در مورد سری N هیوندای صحبت کردیم و گفتیم هیوندای وقتی می خواهد مدلی سریع تر از مدل اصلی وارد بازار کند، پسوند N به آن اضافه می کند و روانه ی بازار می کند. قبلا i30 N و i20 N و ولوستر N را دیدیم و حالا وقت آن است که در مورد هیوندای کُنا N صحبت کنیم. هیوندای کُنا N دومین خودرویی است که هیوندای با نام N Line وارد بازار آمریکا می کند (اولین خودرو، هیوندای ولوستر N بود)؛ خودرویی جذاب که مدل اصلی آن نیز در بازار آمریکا از اقبال خوبی برخوردار شد.

کُنا

کُنا، رقیب سرسخت کره ای ها!

هیوندای کُنا N مدل 2022 مجهز به یک موتور 2 لیتری چهار سیلندر توربوشارژ است. این موتور قادر به تولید 286 اسب بخار قدرت است و این باعث می شود که کُنا N تبدیل به سریع ترین کراس اور کامپکت بازار آمریکا شود چرا که می تواند فقط در 5.5 ثانیه از صفر به صد کیلومتر بر ساعت برسد که عدد بسیار خوبی است. این باعث می شود این خودروی جذاب امسال به جنگ بی ام و X3 برود که به عنوان یک کره ای رقابت با یک خودروی آلمانی اصیل می تواند افتخار محسوب شود.

کُنا

پر از زرق و برق، کُنا!

در نمای جلویی می بینیم که آن سادگی کُنا از بین رفته و کونای جدید طراحی ای تهاجمی و اسپرت دارد. در نمای جلو لیپ سپر قرمز و مشکی ای که می بینیم خیلی به چشم می آید و واقعا جذاب است. جلوپنجره کمی پایین آمده است و چراغ ها دو تکه شده اند و دی لایت از خود چراغ جدا شده است. در نمای بغل، بدنه پر از خطوطی است که سعی کرده اند طراحی این خودرو را از سادگی در بیاورند. در نمای عقب اما طراحی فوق جذابی را می بینیم که اصلا ساده نیست؛ طراحی ای که پر از زرق و برق است. از قسمت پایین که شروع کنیم، دو لوله اگزوز می بینیم که در دیفیوزر جای گرفته اند. وقتی می آییم بالاتر می بینیم یک سری چراغ قرار گرفته اند و بالاتر از آن ها نیز باز هم چراغ قرار دارد که نشان می دهد طراحان هیوندای سعی کرده اند از هر چیزی که می توانند برای جذاب سازی این خودرو استفاده کنند. در نمای داخلی هیوندای کُنا یک سری پیشرفت نسبت به نسل قبلی داشته است و مانیتور راننده و مانیتور مولتی مدیا بزرگ تر شده اند. قیمت این خودرو احتمالا حدود 32 هزار دلار خواهد بود (قیمت حدود ولوستر N) و باید دید این خودرو مقابل رقبا در بازار آمریکا چگونه می تواند دوام بیاورد.

کُنا

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *