تکنولوژي شارژ هوایی اوپو رونمایی شد؛ یک گوشی رولی با شارژ هوایی در راه است؟

تکنولوژي شارژ هوایی اوپو

تکنولوژي شارژ هوایی اوپو اخیرا در مراسم MWC که در شانگهای رسما در حال انجام است رونمایی شد. اوپو از این رویداد برای نشان دادن نمونه اولیه تکنولوژي شارژ هوایی در قالب یک گوشی رول‌شونده به نام Oppo X 2021 استفاده کرد.

تکنولوژي شارژ هوایی اوپو؛ مسیری رو به آینده

این فیلم کوتاه ۳۰ ثانیه‌ای نشان می‌دهد که گوشی چه در حالت خوابیده روی سطح و در چه حالتی که به اندازه یک بازو از پد شارژ فاصله دارد همچنان به شارژ شدن ادامه می‌دهد.

جزئیات زیادی در مورد چگونگی اجرای این طرح وجود ندارد اما اکانت معروف Digital Chat Station ادعا می‌کند که سرعت شارژ هوایی اوپو می‌تواند به سرعت ۷.۵ وات برسد.

gsmarena 002 2

اول آوریل گذشته اوپو تبلیغ یک فناوری شارژ هوایی مشابه به نام FreeVOOC را انجام داد. هدف از این کار دستیابی به قدرت شارژ پایدار ۵-۱۰ وات در عرض ۱۰ متر بود و به کوئل‌های مخصوص تعبیه شده در خود گوشی متکی بود. باید دید که اجرای ایده جدید چگونه کار می‌کند و چه زمانی آن را به صورت تجاری در دسترس همگان مشاهده خواهیم دید.

شیائومی سازنده دیگری است که روی تکنولوژي شارژ هوایی کار می‌کند و حتی ماه گذشته طرح خود را به نمایش گذاشت. Mi Air Charge به یک فرستنده مکعب بزرگ متکی است و توانایی حداکثر تا ۵ وات شارژ را دارد. همچنین با گوشی‌های دارای آنتن‌های داخلی و گیرنده‌های تا چند متر دورتر سازگار است.

 

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *