لپ‌تاپ گیمینگ چه مزایایی دارد؟

لپ تاپ گیمینگ
لپ‌تاپ گیمینگ چه مزایایی دارد؟

اگر در انتخاب لپ‌تاپ گیمینگ و مزایایی که می‌تواند برای شما داشته باشد، دچار تردید هستید با ما همراه باشید تا پاسخ سوالاتتان را پیدا کنید.

وقتی برای خرید سیستم گیمینگ تحقیق و جستجو می‌کنید، به احتمال زیاد در خیلی از فهرست‌های پیشنهادی و بحث و گفتگوها با لپ‌تاپ‌های گیمینگ روبرو می‌شوید.

لپ‌تاپ گیمینگ هم مثل هر وسیله دیگری مشکلات و معایبی دارد اما امروزه این محصولات بسیار قوی و قدرتمند شده‌اند. در ادامه مطلب نگاهی به نقاط قوت لپ‌تاپ‌های گیمینگ خواهیم داشت و به شما توضیح می‌دهیم که چرا باید این گزینه را هم در نظر داشته باشید.

  1. قابل حمل بودن

person-typing-on-black-laptop-at-a-desk

اگر قصد آپگرید کنسول بازی خودتان دارید یا کامپیوترتان قدیمی شده، توصیه می‌کنیم که این ویژگی خاص لپ‌تاپ‌های گیمینگ را نادیده نگیردید.

وقتی این آزادی عمل را تجربه کنید و اینکه دیگر برای اجرای بازی دیگر محدود به نشستن در یک محل مشخص نیستید، هیچ وقت تمایل به برگشتن به حالت قبل پیدا نمی‌کنید.

بعلاوه، با خرید لپ‌تاپ گیمینگ همه تجهیزات لازم از جمله مانیتور، دسته کنترل بازی و منبع تغذیه را یک جا خواهید داشت. این ویژگی نسبت به کنسول‌های اصلی سونی و مایکروسافت و همچنین کامپیوترهای گیمینگ یک مزیت مثبت محسوب می‌شود چون با خرید چنین سیستم‌هایی باید به فکر تهیه قطعات مختلف از جمله مانیتور، اسپیکر، دسته بازی و سایر قطعات باشید.

لپ‌تاپ‌های گیمینگ قابل حمل هستند، این نکته کاملاً مشخص است اما وقتی این ویژگی و راحتی را در عمل حس کنید، بیشتر به اهمیت آن پی می‌برید.

2. لپ‌تاپ‌های گیمینگ مجهز به امکانات قدرتمندی هستند

person-using-laptop-on-a-desk-with-mouse-and-phone-present

معمولاً شرکت‌ها در لپ‌تاپ‌های گیمینگ قطعاتی قدرتمند و قوی نصب می‌کنند تا قابلیت اجرای جدیدترین بازی‌ها را داشته باشند.

در حال حاضر یعنی سال 2021 لپ‌تاپ‌های گیمینگ بسیار قدرتمنده شده و امکاناتی مثل سی‌پی‌یوهای قدرتمند Ryzen 5000 شرکت AMD در آنها مشاهده می‌شود و برندهایی مثل MSI هم شروع به عرضه لپ‌تاپ‌های گیمینگ جدید و قدرتمندی کرده‌اند.

چنین لپ‌تاپ‌هایی توانایی و امکاناتی دارند که حتی از ایکس باکس سری ایکس و PS5 هم بیشتر است هر چند بیشتر از 6 ماه از عرضه این کنسول‌ها نگذشته است.

معماری این لپ‌تاپ‌ها با کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس و PS5 متفاوت است و به این دلیل نمی‌توان آنها را با هم مقایسه کرد اما لپ‌تاپ‌های گیمینگ هم حاوی قطعات مشابهی هستند و مدل‌های جدید این لپ‌تاپ‌ها امکاناتی فراتر از ایکس باکس سری ایکس و PS5 دارند.

با توجه به امکانات و قدرت چشمگیر این لپ‌تاپ‌ها، می‌توانید تا مدت‌ها از آنها استفاده کنید چون قطعاً قادر به رفع نیازهای شما از نظر گیمینگ هستند.

3. تنوع انتخاب برای لپ‌تاپ‌های گیمینگ زیاد است

gamer-playing-game-wth-headphones-on-e1613913473217

این نکته جالب و مهم است چون همانطور که قبلاً اشاره شد، با خرید لپ‌تاپ گیمینگ همه قطعات را یک جا دارید. مانیتور، اسپیکرها و دسته‌ها همه به هم متصل شده و مدل‌های متنوعی دارند.

در صورت خرید کنسول یا کامپیوتر گیمینگ باید این قطعات را به صورت مجزا خریده و سر هم کنید. اما با خرید لپ‌تاپ گیمینگ همه آنها در قالب یک پکیج واحد در اختیار شما قرار می‌گیرند و فقط کافیست مدل مناسب برای خودتان را انتخاب کنید.

ذکر این نکته ما را به این واقعیت می‌رساند که برای خرید لپ‌تاپ گیمینگ گزینه‌های خیلی بیشتری در اختیار دارید. لپ‌تاپ‌های گیمینگ مدل‌های مختلف، قیمت‌های متنوع و طراحی و مواد بسیار متفاوتی دارند.

این لپ‌تاپ‌ها المان‌های تصویری جذابی مثل مکانیزم نورپردازی صفحه کلید، لوگوهای متمایز و رنگ‌های جذابی دارند اما در عین حال می‌توانید لپ‌تاپ‌های شیکی هم پیدا کنید که هم از نظر ظاهری ساده و زیبا باشند و هم قدرت زیادی داشته باشند مثل لپ‌تاپ Razer.

در واقع لپ‌تاپ‌های گیمینگ ترکیبی از قابلیت سفارشی سازی و طراحی دلخواه کامپیوتر و راحتی کار با کنسول به شکل یک پکیج آماده را در اختیار شما قرار می‌دهند.

4. لپ‌تاپ‌های گیمینگ تجربه گیمینگ فوق العاده‌ای برای شما رقم می‌زنند

person-with-red-and-blue-bag

شاید این نکته بدیهی به نظر برسد اما لازم است به دلایل برتری این لپ‌تاپ‌ها نسبت به لپ‌تاپ‌های غیرگیمینگ هم توجه داشته باشیم.

لپ‌تاپ گیمینگ با امکانات و قدرت فوق العاده‌ای که دارند تجربیات گیمینگ شما را به طور چشمگیری ارتقاء می‌دهد در حدی که لپ‌تاپ‌های غیر گیمینگ قادر به ایجاد چنین تجربه‌ای نیستند.

خیلی از لپ‌تاپ‌های گیمینگ مثل Razer Blade 17 مجهز به کارت گرافیک بسیار پیشرفته‌ی نسل جدید، گیم پلی روان و قابلیت بارگذاری سریع بازی‌ها هستند و شرکت‌ها طوری آنها را تجربه می‌کنند که بهترین و همه جانبه ترین تجربه ممکن را برای شما رقم بزنند.

لپ‌تاپ‌های غیرگیمینگ قطعات ضعیف تری دارند و به طور خاص برای اجرای بازی طراحی نمی‌شوند بلکه بیشتر مناسب کارهای روزمره معمولی هستند که به هیچ وجه سنگین نیستند. لپ‌تاپ‌های غیرگیمینگ فاقد جی‌پی‌یوهای پیشرفته و مناسب برای اجرای بیشتر بازی‌ها هستند (چه برسد به بازی‌های سنگین!).

در لپ‌تاپ‌های گیمینگ جی‌پی‌یو‌های اختصاصی با پردازنده و رم اختصاصی وجود دارد. اما لپ‌تاپ‌های معمولی فاقد چنین تجهیزاتی هستند و کارت گرافیک آنها از قدرت پردازنده خود سیستم استفاده می‌کند. لپ‌تاپ‌های گیمینگ به دلیل داشتن چنین قطعات قدرتمندی می‌توانند تجربه گیمینگ فوق العاده‌ای برای شما رقم بزنند.

5. یک لپ‌تاپ گیمینگ خوب، انعطاف پذیری بالایی هم دارد

person-typing-on-black-laptop-at-a-desk

همانطور که اشاره شد، لپ‌تاپ‌های گیمینگ قطعات قدرتمند و ساختار بادوام و مستحکمی دارند که برای رسیدن به حداکثر سطح سرعت و کارایی طراحی شده‌اند.

در کنار اینکه چنین لپ‌تاپی تجربه گیمینگ فوق العاده‌ای برای شما رقم می‌زند، می‌توانید از آن به عنوان کامپیوتر کاری و سرگرمی‌های غیرگیمینگ هم استفاده کنید. چنین لپ‌تاپ‌هایی به دلیل داشتن قطعات قدرتمند برای انجام کارهای سنگین مثل ادیت ویدیو، ساخت مدل‌های سه بعدی و برنامه نویسی هم بسیار مناسب هستند.

بعلاوه می‌توانید قطعات لپ‌تاپ گیمینگ را متناسب با نیاز خودتان ارتقاء دهید تا از مشکلاتی مثل کمبود فضای ‌هارد، کم آوردن رم حین اجرای کارهای سنگین و غیره رها شوید.

چنین لپ‌تاپی برای انجام کارهای ذکر شده که نیاز به فضای ‌هارد و رم زیادی دارند بسیار مناسب است.

پس اگر برنامه نویس، ادیتور یا تولیدکننده محتوا هستید یک لپ‌تاپ گیمینگ می‌تواند برای شما فوق العاده باشد و به شما کمک کند تا کار و بازی را به بهترین شکل ممکن و بدون دردسر انجام دهید.

جمع بندی مطلب

good-gaming-laptop

لپ‌تاپ‌های گیمینگ برای انجام بازی و کارهای سنگین بسیار مناسب هستند و روزبروز بر امکانات و ویژگی‌های مثبت آنها اضافه می‌شود. در نتیجه گزینه بسیار خوبی محسوب می‌شوند به خصوص برای افرادی که دائماً در سفر هستند یا راحتی لپ‌تاپ گیمینگ را می‌پسندند.

با وجود عرضه کنسول‌های پرچمدار جدید توصیه می‌کنیم که لپ‌تاپ گیمینگ را هم به عنوان یکی از گزینه‌ها در نظر داشته باشید.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *