اوپو قصد دارد یک گوشی تاشو با طراحی متفاوت بسازد

اوپو قصد دارد یک گوشی تاشو با طراحی متفاوت بسازد

براساس جدیدترین پتنتی که اوپو ثبت کرده است، این شرکت رویای ساخت یا گوشی هوشمند با طراحی جدید دارد.

این طراحی ما را به یاد گوشی‌های کلاسیک کشویی می‌اندازد: یک دستگاه موبایل با نمایشگری که می‌تواند در امتداد یک مسیر بیرون بیاید تا زیر آن یک نمایشگر بزرگتر یا مجموعه‌ای از دکمه‌ها مشخص شود.

این پتنت به معنای ازدواج طراحی کشویی با یک گوشی هوشمند مدرن با نمایشگر لمسی است.

پتنت اوپو به جای این که مربوط به یک گوشی هوشمند باشد که مانند گوشی گلکسی زد فلیپ تا می‌شود (تاریخ ثبت این پتنت 27 فوریه 2020 است)، یک گوشی هوشمند با یک نمایشگر مربعی شکل را نشان می‌دهد.

زمان بیرون کشیدن نمایشگر به سمت بالا، نمایشگر بزرگ‌تر و کشیده‌تر می‌شود تا در یک موقعیت «باز» قرار گیرد.

طبق توضیحات این پتنت، نمایشگر در حالت باز 80 درصد بزرگ‌تر می‌شود.

اوپو قصد دارد یک گوشی تاشو با طراحی متفاوت بسازد

این تصاویر رت سایت LetsGoDigital منتشر کرده است که با دستیابی به طراحی‌های داخل پتنت و کشیدن این تصاویر، جزئیات بیشتری از آن را نشان دادند.

اوپو قصد دارد یک گوشی تاشو با طراحی متفاوت بسازد

با توجه به قالب U شکل گوشی اوپو، انتهایی پایینی نمایشگر ظاهرا به نوعی به داخل یک غلتک مجهز به فنر تا می‌شود.

خشاب سیم‌کارت پشت مسیر خارجی گوشی مخفی می‌شود و مجموعه دوربین سه‌گانه در بالای محفظه بالایی گوشی قرار می‌گیرد و تنها زمانی که گوشی در حالت باز است، می‌توان به خشاب سیم‌کارت دسترسی داشت.

نشانه‌ای از دوربین سلفی دیده نمی‌شود تا به این معنا باشد این گوشی احتمالا با دوربین جلو زیر نمایشگر به بازار آید، اما همچنین می‌تواند نشان دهد این پتنت در آینده با یک طراحی بهتر اصلاح خواهد شد.

این پتنت‌ها الزاما یک محصول واقعی که به دست خریدار برسد را نشان نمی‌دهند. در واقع، شرکت‌های تولیدکننده گوشی‌های هوشمند همیشه طراحی‌های مختلفی را رو می‌کنند.

اگر به یاد داشته باشید قبلا در این پست گوشی‌های هوشمند مفهومی تاشو TCL را معرفی کردیم که در بین آن‌ها یک گوشی هوشمند با نمایشگر غلتکی (جمع‌شونده) دیده می‌شود که می‌تواند کاملا شبیه به گوشی اوپو باز شود، با این تفاوت که گوشی مورد نظر افقی جمع خواهد شد تا از یک گوشی هوشمند کشیده به شکل یک نمایشگری عریض‌تر به اندازه تبلت تبدیل شود.

بدون شک پنل‌های نمایش انعطاف‌پذیر این فرصت را به ما می‌دهند تا بتوانیم از مشاهده طراحی‌های مدرن گوشی‌های هوشمند با قالب‌های مختلف لذت ببریم.

منبع: gsmarena.com

آواتار محمد امین نعمتی

توسط محمد امین نعمتی

بین 30 و 40 سالگی زندگی می‌کنم. هیچ چیزی بیشتر از آگاهی از دانش بیشتر مخصوصا دنیای فناوری من رو به ذوق نمی‌آورد. علاقه زیادی به نوشتن دارم و در کنار آن موزیک خوب، کتاب خوب، فیلم خوب و همنشین خوب لازمه زندگی است.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *