سامسونگ قصد دارد یک لنز با وضوح 600 مگاپیکسل تولید کند!

Samsung wants to deliver 600 megapixel cameras higher than what the eye can see 1

سامسونگ در سال های اخیر، برنده بی چون و چرای جنگ مگاپیکسل ها بوده است. این شرکت گوشی هایی را با دوربین 48، 64 و حتی 108 مگاپیکسل روانه بازار کرده است. البته شرکت های دیگری مانند شیائومی هم از چنین لنزهایی استفاده کرده اند.

انتظار داشتیم حالا سامسونگ به فکر 200 یا 300 مگاپیکسل یا چیزی شبیه به این اعداد باشد. اما اکنون آنها از 600 مگاپیکسل صحبت می کنند. سامسونگ معتقد است، وضوح چشم انسان 500 مگاپیکسل است و اکنون آنها می خواهند پا را فراتر گذاشته و به 600 مگاپیکسل برسند.

camera eye

این شرکت اذعان می کند که تاکنون، موارد عمده استفاده از لنزهای دوربین، در صنعت تلفن همراه بوده است. اما آنها می خواهند در آینده در وسایل نقلیه خودران، هواپیماهای بدون سرنشین و اینترنت اشیاء نیز از آن استفاده کنند. آنها به دوربین های فرابنفش و مادون قرمز در زمینه های پزشکی و کشاورزی نیز اشاره کرده اند.

آیا این بدان معناست که آنها قصد ندارند از این فناوری در تلفن های همراه سامسونگ استفاده کنند. سامسونگ چه جوابی می دهد؟

نماینده این کمپانی به خبرنگاران گفته: دوربین 600 مگاپیکسل که از آن صحبت می کنیم، یک پروژه بلند مدت است و قرار نیست در چند روز آینده تولید شود. ما امسال لنزهای جدیدی را خواهیم ساخت و امیدواریم این لنز 600 مگاپیکسلی نیز در آینده نزدیک مورد استفاده قرار گیرد.

200317 GadgetMatch Samsung Galaxy S20 Plus Hands On Camera 2

آنها نگفته اند که آیا این لنز، کیفیت بهتری نسبت به نمونه 108 مگاپیکسل دارد یا خیر، اما بدون شک کیفیت آن افزایش می یابد. شایعاتی از یک تلفن همراه با لنز 192 مگاپیکسلی در ماه آینده به گوش می رسد. پس شاید لنز بعدی گوشی های سامسونگ، همین باشد.

آواتار ماهان

توسط ماهان

علاقمند به دنیای فناوری و خلاقیت هستم و فارغ التحصیل ارشد آی تی ، متمرکز بر انتشار مطالبی هستم که دارای ترکیبی از خلاقیت ، هنر و فناوری هستند .

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *