سی پی یو نسل 10 سری اچ اینتل با فرکانس بیشتر از 5 گیگاهرتز

اینتل سی پی یو نسل 10 فرکانس 5 گیگاهرتز

اینتل از یکی از مهم‌ترین و چشم گیرترین محصولات امسالش رو نمایی کرد. سی پی یو نسل 10 ام باقابلیت کارکرد با فرکانسی بیشتر از 5 گیگاهرتز که برای پردازشگرهای نسل اچ، کور آی 7 در نظر گرفته است. این پردازشگر قرار است در نوت بوک های آینده این شرکت استفاده شود. به این ترتیب نسل جدید محصولات اینتل حتی از بهترین محصول حال حاضر این شرکت یعنی سری اچ کور آی 9 که از چیپست 9980HK استفاده می‌کند، پیشی می‌گیرد.

البته این خبر که بالاخره اینتل از مرز 5 گیگاهرتز هم عبور کرده، چندان غافلگیر کننده نیست. طبیعتاً انتظار می‌رود محصولات بعدی سری آی 9 حتی از این هم سریع‌تر باشند و از آی 7 جلو بزنند.

اینتل همچنین اعلام کرده که سی پی یو نسل 10 سری اچ تطابق بهتری با محصولات دارای پردازشگر 8 هسته‌ای خواهد داشت که به معنی عملکرد بسیار بهتر این محصولات خواهد بود. فعلاً اینتل اطلاعات بیشتری در مورد پردازنده‌ای که به‌زودی قرار است در محصولاتش استفاده کند، نداده. ولی می‌توان حدس زد به‌زودی این سکوت شکسته شود و اطلاعات فنی بیشتری در مورد آن منتشر شود.

منبع: engadget

آواتار عباس رهامی

توسط عباس رهامی

نوشتن رو دوست دارم و همین طور موضوعات مرتبط به علوم، تکنولوژی، مهندسی و ریاضیات. دوست دارم مطالبی که یاد می گیرم رو به قلم خودم بنویسم و با دیگران به اشتراک بذارم

یک دیدگاه

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *