فناوری و اپلیکیشن‌هایی که به شما کمک می‌کنند بهتر زندگی کنید

how do you create a pillar

عمل به تصمیمات جدید شاید کمی ملال‌انگیز باشد. معمولا تغییر عادتها امری دشوار است و همیشه حس خوبی نسبت به آن نداریم بخصوص وقتی که لازم است چیزی را انجام دهید که اکنون لذتی از آن نمی‌برید، اما در چند ماه آینده نتیجه آن حاصل می‌شود.

گرفتن تصمیمات خوب باعث می‌شود در مورد بخش‌های مختلف زندگیتان حس بهتری داشته باشید. اما فرایند خودسازی کاری ملال آور بوده و گرچه ممکن است ساده به نظر آید اما در واقع امر دشواری است. خوشبختانه “سخت” به مفهوم “غیرممکن” نیست و ابزاری وجود دارد که می‌تواند اراده شما را تقویت کند.

گوشی‌های هوشمند در واقع نسل جدیدی از ابزار تقویت اراده محسوب می‌شوند. جهت ایجاد تغییر در سبک زندگی خود که ممکن است مدتی زمان برد، تنها کافیست تا جایی که امکان دارد بار ذهنی آنرا به دوش تکنولوژی بیاندازید!

اپلیکیشن‌ها می‌توانند تسهیلاتی را فراهم آورده و مسئولیت آنرا نیز برعهده گیرند. هر دو این موارد از فاکتورهای مهم بازسازی عادتهای شما محسوب می‌شوند. تغییر آینده شما مستلزم انتخابهای درست شماست. ثبت عادت‌هایتان از طریق ابزار دیجیتال شما را به تغییرات حاصله واقف می‌سازد. علاوه بر این تاثیرات زمانیکه شما این روند را پیگیری می‌کنید دیگر نمی‌توانید خودتان را در مورد پیشرفتهای موهوم فریب دهید. به خودتان نخواهید گفت باید برای بهتر شدن و رسیدن به اهدافم تلاش بیشتری می‌کردم.

شانس در بهبود زندگی شما نقشی ندارد. این اپلیکیشن‌ها و سایر محصولات هستند که می‌توانند به شما کمک کنند.

فناوری و اپلیکیشن‌هایی که به شما کمک می‌کنند بهتر زندگی کنید

اپلیکیشن‌هایی برای سلامت جسمانی

آیا می‌خواهید وزن کم کنید؟ پیگیری میزان کالری که مصرف می‌کنید با استفاده از اپلیکیشن MyFitnessPal که رایگان هم هست یا اپلیکشن‌های قابل اطمینان از لحاظ پرداخت وجه همچون Cronometer می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند. هر چه بدن شما نسبت به میزان موادغذایی که مصرف کرده‌اید، کالری بیشتری بسوزاند، وزن بیشتری را از دست خواهید داد. یک ترازوی آشپزخانه و یک ترازوی سنجش وزن خریداری کنید تا از دقت آن اطمینان داشته باشید. هر آنچه که بیشتر در دید باشد باعث می‌شود فرد حس خوش‌بینانه‌ای نسبت به آن داشته باشد. اگر سنجش وزن بطور روزانه موجب می‌شود از استرس شما کاسته شود، می‌‌توانید از اپلیکیشن Happy Scale که نوسانات روزانه را هموار می‌سازد، استفاده کنید.

می‌خواهید فعالتر باشید؟ اگر شما یک ورزش یا تمرین خاص را ترجیح می‌دهید، یک اپلیکیشن تقریبا ویژه‌ای وجود دارد که می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند. در اکثر گوشی‌های هوشمند برای عموم کاربران نرم‌افزارهایی مربوط به تناسب اندام و سلامتی به همراه یک گام‌شمار که می‌تواند قدم‌های شما را بسنجد، تعبیه شده است. یک سرویس دارای حق اشتراک همچون Aaptiv می‌تواند مجموعه فایلهایی از تمرینات پیش برنامه‌ریزی شده را برای شما فراهم آورد که با موزیک شاد و نوعی هدایت انگیزشی کامل می‌شود.

اپلیکیشن‌هایی برای سلامت روانی

خواب ناحیه خاکستری مغز جایی میان بخش سلامت جسمانی و روانی را اشغال کرده است. اما این یک تقسیم‌بندی ساختگی است. اپلیکیشنهای پیش فرض مربوط به سلامت در گوشی‌های هوشمند اغلب جهت مدیریت این بخش از زندگی شما تجهیز شده‌اند. اما اگر می‌خواهید حتی بهتر از این استراحت کنید، اپلیکیشنی همچون Sleep Cycle برای شما طراحی شده که می‌تواند زمان بیدار شدن شما را مطابق با ریتم طبیعی بدنتان تنظیم کند.

در رابطه با ارتباط ذهن و بدن، مدیتیشن یک اپلیکیشن شادی‌آور است که Headspace آنرا طراحی کرده و دارای گزینه‌های آرامبخشی است. پیگیری وضعیتتان با استفاده از اپلیکیشنی همچون Moodtrack Diary می‌تواند شما را از سطح انرژی روزانه‌تان آگاه سازد. تنها با پی بردن به اینکه امروز کمی کج خلق و عصبی هستید می‌توانید با استفاده از برنامه مدیتیشن از این حالت خارج شده یا منتظر بمانید تا این وضعیت برطرف شود. اگر به مشاوره حرفه‌ای نیاز دارید، اپلکیشن‌های بسیاری وجود دارد که در خدمت این هدف می‌باشند.

Great Workplace and Work Sp

اپلیکیشن‌هایی برای امور مالی و شغلی

مهمترین تصمیمات سال جدید به غیر از مسئله سلامت مربوط به موفقیت‌های شغلی است. برخی مواقع این به معنای ارتقا، ترفیع یا یک شغل بهتر است و در سایر مواقع می‌تواند به مفهوم کسب درآمد بیشتر باشد.

در اینجا بهره‌وری با استفاده از توانمندترین اپلیکیشن‌ها صورت می‌گیرد. شما می‌توانید شیوه پومودورو (Pomodoro) را امتحان کنید. با استفاده از این اپلیکیشن می‌توانید زمان خود را به بخش‌های کوچکتری جهت کار و استراحت تقسیم نمایید. اپلکیشنی مانند Todoist می‌تواند به تلاشهای بی‌ثمر شما پایان دهد. شما همچنین می‌توانید از یک نرم‌افزار مدیریت پروژه شخصی همچون بنجامین (Benjamin) یا نرم‌افزار مدیریت پروژه کار محور مانند ترلو (Trello) استفاده کنید. آیا شما مصمم به ملاقات با افراد بیشتری در زمینه کاری‌تان هستید؟ می‌توانید اپلیکیشن شبکه Shapr را امتحان کنید.

آیا می‌خواهید پس‌انداز بیشتری داشته باشید؟ می‌توانید از یکی از بی‌شمار اپلیکیشن‌های پس‌انداز خودکار مانند Digit  که وجه شما را اندک اندک از حساب جاری به یک حساب پس‌انداز ویژه منتقل می‌کند یا مبالغی را که از طریق بازی های کازینو بدست آورده‌اید مدیریت می‌کند، استفاده کنید. اپلیکیشن Acorns تغییرات دیجیتال حساب پس‌انداز شما را دریافت کرده و آنرا بطور خودکار سرمایه‌گذاری می‌کند.

اپلیکیشن‌هایی برای ابعاد دیگر زندگی شما

برنامه‌هایی که در اینجا معرفی شد همه اپلکیشن‌هایی نیست که می‌تواند به شما در عمل به تصمیماتی که برای سال جدید گرفته‌اید، کمک کند (مثلا اگر شما بخواهید یک زبان جدید یاد بگیرید می‌توانید از اپلیکیشن Duolingo استفاده کنید. اما من در اینجا به آن اشاره نکردم). افرادی هستند که تمایل دارند بیش از این مراقب سلامتی خود باشند. آنها مایلند ارتباطات و زندگی اجتماعی یا وجوه اخلاقی و معنوی زندگی خود را نیز بهبود بخشند. اپلکیشن‌های فراوانی جهت عمل به این اهداف نیز وجود دارد. تنها یک آیکون روی صفحه نمایش دستگاهتان هرگز نمی‌تواند جایگزین اراده شما شود. اما قرار دادن برخی ساختارها در جایی نزدیک اهدافتان به انجام رساندن آنها را ساده‌تر می‌سازد و این همه آن چیزی است که در اینجا بدان اشاره شد. کارآفرینانی که اپلکیشن‌های مذکور را ساخته‌اند در واقع روی میل شما به پیشرفت سرمایه‌گذاری کرده‌اند و آنها کل کسب و کار خود را جهت کمک به شما برای ساختن یک نسخه بهتر از خودتان بنا نموده‌اند. یکبار آنرا امتحان کنید!

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *