روکیدا
دنیای خودرو دانش و فناوری

ارتقای قدرت و برد مدل Tesla S و Tesla X با موتور جدید

تسلا مدل اس پرفورمنس

آخرین مدل اس (S) و مدل ایکس (X) خودروهای برقی تسلا که به‌تازگی عرضه شده‌اند دارای طراحی جدید موتور هستند. نتیجه این تغییرات افزایش عملکرد و برد این خودروهای برقی بوده است. تغییراتی که مطمئناً به ترغیب بیشتر مردم به استفاده از خودروهای شرکت تسلا کمک زیادی می‌کند.

ویژگی‌های جدید مدل اس و مدل ایکس تسلا

تسلا مدل ایکس پرفرومنسمدل اس لانگ رنج تسلا (Model S Long Range) نسبت به قبل حدود ۵۶ کیلومتر برد بیشتری دارد و حالا می‌تواند یک سره ۵۹۵ کیلومتر را با یک بار شارژ کردن طی کند که واقعاً قابل توجه است. مدل ایکس لانگ رنج (Model X Long Range) هم عملکردش بهتر شده است و حالا می‌تواند با یک بار شارژ باتری ۴۸ کیلومتر بیشتر از قبل یعنی ۵۲۳ کیلومتر راه برود. برد نسخه مدل اس پرفورمنس (Model S Performance) هم از ۵۰۶ کیلومتر به ۵۵۵ و مدل ایکس پرفورمنس (Model X Performance) از ۴۶۵ کیلومتر به ۴۹۰ کیلومتر ارتقا پیدا کرده است.

موتور جدید تسلا

بهبود عملکرد خودروهای تسلا مربوط به تغییر و طراحی جدید موتورهایش است که باعث شده بازدهی بیشتری داشته باشد. هم نسخه‌های جدید و هم نسخه‌های قدیمی مدل ایکس و مدل اس از باتری‌های ۱۰۰ کیلووات ساعت استفاده می‌کنند. تغییر اساسی که در این خودرو اتفاق افتاده است کاهش مقاومت مغناطیسی آهن‌ربای دائم موتور جلو است. تسلا مدل ۳ هم از موتوری مشابه استفاده می‌کند. موتور عقب مدل x و مدل s موتورهای القایی هستند.
قدرت نسخه‌های جدید مدل s و مدل x هم بهتر شده است و تسلا اعلام کرده که ۰ تا ۱۰۰ این خودروها بهبود یافته. مدل S های پایه در ۴ ثانیه از سکون به‌سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسیدند در حالی که نسخه‌های جدید این زمان را به ۳.۷ ثانیه کاهش داده‌اند. مدل ایکس سابق هم شتاب ۰ تا ۱۰۰ بازمان ۴.۶ ثانیه داشت که این زمان به ۴.۴ ثانیه کاهش پیدا کرده.
سوپرشارژر v3یک تغییر دیگر مدل اس و مدل ایکس مربوط به قابلیت آن‌ها برای شارژ با استفاده از سوپر شارژرهای ۲۰۰ کیلووات V3 برای شارژ سریع‌تر است. همچنین یک سیستم تعلیق هوای خودکار انطباق پذیر در این دو مدل کار گذاشته شده است که بر اساس شرایط جاده و سبک رانندگی تغییر می‌کند.

قیمت نسخه‌های جدید و قدیمی مدل S و مدل X

قیمت تسلا مدل Xهم زمان با ورود نسخه‌های جدید عرضه شده‌اند، نسخه‌های استاندارد هم دوباره عرضه می‌شوند. برد مدل اس استاندارد رنج (Standard Range) 458 کیلومتر است و ۷۸۰۰۰ دلار قیمت دارد که حدود ۱۰ هزار دلار کمتر از نسخه مدل اس لانگ رنج است. مدل ایکس استاندارد رنج (Standard Range) 402 کیلومتر است و قیمتی معادل ۸۳۰۰۰ دلار دارد که ۱۰ هزار دلار از نسخه لانگ رنج کمتر است.
مد لودیکروستسلا برای تشویق بیشتر برای خرید مدل اس و ایکس جدید، حالت لودیکروس (Ludicrous) را هم به‌صورت رایگان بر روی این خودروها ارائه کرده است. حالت رانندگی لودیکروس تغییراتی در عملکرد خودرو ایجاد می‌کند که نهایتاً سرعت بر بازدهی ارجحیت پیدا می‌کند. مصرف باتری در این حالت بیشتر از حالت معمولی می‌شود ولی شتابی که خودرو پیدا می‌کند تا حد زیادی (حدود ۳.۲ ثانیه برای مدل ایکس) افزایش پیدا می‌کند. خرید حالت لودیکروس (به معنی نامعقول!!) در حالت عادی ۲۰ هزار دلار برای خریدار آب می‌خورد در حالی که اگر مشتری مدل جدید تسلا ایکس یا اس را بخرد رایگان تمام می‌شود.

نظر شما در مورد نسخه جدید مدل S و مدل X تسلا چیست؟ آیا خودروهای برقی نهایتاً جای خودروهای بنزینی را خواهند گرفت؟

منبع: autoblog.com

مطالب مرتبط

موتورهای جستجو چگونه کار می کنند؟

محمد آقاپور

بهترین تلویزیون های ۷۵ اینچی ۲۰۲۰ کدامند؟

محمد آقاپور

بهترین مادربردهای ۲۰۲۰: با بهترین مادربردهای اینتل و AMD آشنا شوید

محمد آقاپور

بهترین حافظه رم ۲۰۲۰: بهترین رم ها برای کامپیوتر شما کدامند؟

محمد آقاپور

فناوری nfc در گوشی موبایل چیست؟ پاسخ به ۶ سوال مهم

محمد امین نعمتی

AMD در برابر اینتل: کدام چیپ‌ساز عملکرد بهتری در سال ۲۰۲۰ ارائه داده است؟

محمد آقاپور

دیدگاه شما چیست؟